Okresní přebor: Vedoucí Mříčná jasně vyhrála i derby v Jilemnici
02.09.2015 19:32:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří
Okresní fotbalový přebor Semilska pokračoval již 4. kolem. Na čele tabulky zůstává jediná bez porážky Mříčná, která vyhrála o pět gólů v Jilemnici a hattrick vstřelil Kubelka. Třetí výhru si připsaly Přepeře, které porazily 5:2 Bozkov B a z tohoto utkání tentokrát přinášíme více podrobností.
V dalších utkáních se první výhry v sezoně dočkala Bělá, která zvítězila v Horní Branné, klíčových bylo 15 minut po začátku druhé půle, kdy hosté vstřelili tři branky. Stružinci se zatím příliš nedaří a tentokrát doma podlehl nečekaně vysoko třetímu Studenci, třemi góly se podílel na výhře hostů kanonýr Šír. Mírová doma podlehla stejně 2:7 druhému Libštátu. Domácí šli prvním gólem do vedení, ale hosté vzápětí vyrovnali a následně vstřelili tři branky během šesti minut, což zápas rozhodlo.
Lomnice B doma v souboji rezerv porazila Košťálov B. Bylo to její první vítězství v sezoně, hattrick si připsal Janata. Už třetí výhru má na kontě Poniklá, která hubeně 1:0 zdolala Novou Ves, jenž neproměňovala své šance.
Přepeře B - Bozkov B 5:2 (2:1)
Již ve 4. minutě se objevil ve velké šanci před Kumprechtem Aster, ale domácí brankář ho vychytal. V 5. minutě již udeřili domácí - na centr do vápna si naběhl kanonýr Tokan a hlavou zavěsil - 1:0. V 10. minutě kopal hostující Aster trestný kop, ale domácí Kumprecht jeho střelu opět chytil. V 17. minutě šel domácí Žabokrtský sám na brankáře hostí, ale neproměnil. Ve 20. minutě centroval domácí Beneš a Tokan se opět nemýlil - 2:0. Ve 35. minutě mohl Tokan vstřelit svůj třetí gól, ale v samostatném úniku selhal v koncovce. Ve 42. minutě po nedorozumění domácí obrany se zmocnil míče Aster, udělal kličku brankaři a snížil na 2:1.
V 55. minutě vrátil Tokan míč na velké vápno a T. Horák nekompromisně prostřelil vše - 3:1. V 60. vysunul krásnou uličkou Trč Tokana, a ten podél brankáře završil svůj hattrick na 4:1. V 70. minutě T. Horák uvolnil Žabokrtského, který se trefil přesně k tyči - 5:1. V 80. minutě ztratili domácí balon na útočné polovině a hostující Prousek z rychlého protiútoku snížil na konečných 5:2.
Branky: 5., 20., 60. Tokan, 55. T. Horák 70. Žabokrtský - 42. Aster, 80. Prousek. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Přepeře B: Kumprecht - Tušer, Dohnal, Dědeček (46. Kopečný), Baudys -Beneš (35. Kvapil), Cimbál, T. Horák, Trč (70. Víšek) - Žabokrtský, Tokan (62. Laurin). Bozkov B: Hykman - Kubán, Bartoníček, Aster, A. Jiránek, J. Jiránek, Opočenský, Picek, Prousek, Zeman, Částek. Připraveni: Soudil, Šída, Židlík.
Další zápasy 4. kola:
Horní Branná B - Bělá 1:4 (0:1)
Branky: Jindřišek - Čokina 2, Simonides, Kukučka. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:3. Diváků: 140.
Stružinec - Studenec 2:7 (1:4)
Branky: Votoček, Martinec - Šír 3, Hylmar 2, Kuřík, Šedivý. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Mírová - Libštát 2:7 (1:4)
Branky: Jíra 2 - D. Kobrle 2, Smolík 2, Váňa 2, Vejnar. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:0. Diváků: 60.
Lomnice B - Košťálov B 5:1 (2:1)
Branky: Janata 3, Láska, Vohnout - Tulach. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Jilemnice B - Mříčná 0:5 (0:3)
Branky: Kubelka 3, Jiřišta 2. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:1. Diváků: 100. Fotogalerie z utkání
Poniklá - Nová Ves 1:0 (0:0)
Branka: Hájek. Rozhodčí: Lelek, ŽK: 2:1. Diváků: 100.
Okresní přebor:
| 1. | Mříčná | 4 | 4 | 0 | 0 | 17:4 | 12 |
| 2. | Libštát | 4 | 3 | 1 | 0 | 16:5 | 10 |
| 3. | Studenec | 4 | 3 | 1 | 0 | 13:5 | 10 |
| 4. | Poniklá | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:5 | 9 |
| 5. | Přepeře B | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:9 | 9 |
| 6. | Nová Ves | 4 | 2 | 0 | 2 | 11:7 | 6 |
| 7. | Bozkov B | 4 | 2 | 0 | 2 | 18:14 | 6 |
| 8. | Košťálov B | 4 | 2 | 0 | 2 | 9:10 | 6 |
| 9. | Jilemnice B | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:13 | 6 |
| 10. | Stružinec | 4 | 1 | 0 | 3 | 13:13 | 3 |
| 11. | Lomnice B | 4 | 1 | 0 | 3 | 10:15 | 3 |
| 12. | Bělá | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:14 | 3 |
| 13. | Horní Branná B | 4 | 0 | 0 | 4 | 6:15 | 0 |
| 14. | Mírová | 4 | 0 | 0 | 4 | 6:24 | 0 |
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola
Okresní soutěž: Na čele tabulky se osamostatnilo Vysoké
Související články:
Okresní přebor: Mříčná zdolala i Lomnici a vládne pořadí
Okresní přebor: Bez ztráty už jen Mříčná, Košťálov B a Jilemnice B
FOTO: Fotbalisté v okresním přeboru zahájili sezonu
Okresní fotbalisté znají jízdní řád sezony a čekají na spuštění (r)evoluce
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 57 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.