Okresní přebor: Výhru Libštátu nad Stružincem kalí napadení rozhodčího

14.04.2015 19:01:48 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V hitu kola okresního přeboru v Libštátě viděli diváci tři góly, jednu červenou kartu, ale bohužel také napadení rozhodčího, které ještě bude řešit disciplinární komise. Roztoky neměly snadnou pozici ve Studenci, ale dokázaly vyhrát a stále drží v tabulce první místo.

V dalších utkáních třetí Bělá vyhrála v Bozkově, když v oboustranně útočném zápase vstřelili její hráči o gól víc. Mříčná vedla v poločase v Lomnici  o dvě branky díky kanonýrovi Holcovi, ale po změnách v sestavě domácí otočili stav až na 4:2 ve svůj prospěch.

V utkání Víchová - Nová Ves držel naděje domácích skvělými zákroky brankář Pivoňka. Hned na začátku druhé půle měli domácí obrovskou příležitost, ale míč směřující do branky vyrazil novoveský Kunt rukou. Následovala červená karta a pokutový kop, který ovšem víchovský hráč neproměnil. Poté se domácí do vedení přece jen dostali, ale pět minut před koncem hosté vyrovnali, a mužstva se tak o body podělila.

Horní Branná dokázala porazit Košťálov B, když o výsledku rozhodla 73. minuta, ve které Jón proměnil pokutový kop. V utkání Jilemnice B - Přepeře prokázali hosté výhrou 6:2 roli favorita a střelecky se opět zaskvěl autor čtyř branek Martínek.

Okresní fotbalový přebor, utkání Jiskra Libštát - Sokol Stružinec<br />Autor: Zdeněk MaturaLibštát - Stružinec 2:1 (1:1)

Tento duel si nenechalo ujít spoustu fanoušků Libštátu i ze Stružince a blízkého okolí, takže se zde sešlo na 150 diváků. Hosté přežili bez úhony očekávaný úvodní tlak Libštátu a postupně vyrovnali hru. Domácí se ujali vedení ve 26. minutě, kdy hbitý záložník P. Janata vstřelil první branku s pomocí zad stružineckého stopera L. Stránského. Předcházela tomu chyba Ševců. Stružinec chtěl do poločasu srovnat skóre. To se povedlo klasickým "gólem do šatny" v poslední minutě prvního poločasu. Bek Schreyer vhodil dlouhý aut na malé vápno, gólman Hrubý ho vyrazil sice dál za vápno, ale zde čekal na svoji šanci osamocený předstoper Martinec, který placírkou ze 30 metrů vymetl levou šibenici domácí branky.

Po přestávce začali hosté aktivně, měli šanci, jenže následovala Janatova osmiminutovka, během které zahodil dvě tutovky a jednu tvrdou střelu mu Škopán vyrazil. Přesto stružinecký gólman kapituloval při jeho další střele "angličanem". Jak se později ukázalo, byla to vítězná branka. Stružinečtí se nechtěli smířit s porážkou a vytvořili si několik šancí, střídající Böhm orazítkoval břevno, Votoček měl dvě dobré možnosti, Matěja pálil těsně vedle. Domácí měli také šance z brejků, například Smolík. Stružinec vrhnul v závěrečné čtvrthodině všechny síly do útoku, vzadu hrál na riziko, jen se třemi obránci, Martinec šel do útoku a po centru do vápna v 89. minutě byl stažen Votoček v pokutovém území. Píšťalka rozhodčího Tomáška však zůstala němá. V kapitánovi Stružince Martincovi "bouchly saze" a počastoval ne zrovna slušnými výroky hlavního arbitra, za což po právu inkasoval červenou kartu. Při odchodu rozhodčích ze stadionu měl být hlavní sudí napaden hostujícím divákem, který ho udeřil, a zápas tak bude mít bohužel ještě dohru u disciplinární komise.

Branky: 26. a 55. P. Janata ml. - 45. Martinec. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (89. Martinec). Diváků: 150. Libštát: Hrubý - Mach, Patka, Koldovský (45. Šif), Smolík - D. Kobrle, P. Janata, Mečíř, Havlíček (85. Palounek) - Vejnar (45. Fiedler), L. Kobrle. Stružinec: Škopán  - Hamáček, L. Stránský, Martinec, Schreyer - Matěja, Ševců (84. Kozelka), Sehnoutek, D. Bláha (45. J. Láska) - Mizera (45. Böhm), Votoček. Fotografie z utkání

Studenec - Roztoky 1:2 (0:1)

Hosté chtěli v nedělním utkání ve Studenci potvrdit svou šňůru bez prohry. Od začátku utkání se chtěli prezentovat útočnou nátlakovou hrou, vytvářeli si gólové příležitosti, ale dlouho se jim nedařilo vstřelit vedoucí branku. Tuláček mířil z voleje vedle, Kupkár do tyče, Mečíř přestřelil. Až ve 35. minutě Tuláček vhodil dlouhý aut, míč se dostal ke Kupkárovi, který pohotově nůžkami otevřel skóre - 0:1.

Začátek druhého poločasu opět patřil hostům. Tuláček šanci neproměnil, ale ve 49. minutě domácí brankář špatně vyběhl, toho si všiml Mečíř a z poloviny hřiště ho přeloboval - 0:2. V 75. minutě, po několika obranných chybách, domácí snížili na 1:2. Další příležitosti Horniga a Tuláčka se do branky domácích nevešly. V nastaveném čase kryl nebezpečný centr spolehlivý brankář Dlabola a udržel pro hosty plný bodový zisk. „Poděkování patří všem hráčům za odvedený výkon, na jaře od nás zatím nejlepší, a fanouškům za stálou hlasitou podporu," dodali trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 79. Šír - 35. Kupkár, 49. Mečíř. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:0. Diváků: 250. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, Mikolášek -David, Jak. Nýdrle, Baytalon (80. Ginzl), Fischer (64. Jar. Nýdrle) - Honců (61. Kopáček), Tuláček, Kupkár.

Další utkání 19. kola:

Bozkov B - Bělá 1:2 (0:2)

Branky: Kobrle - Zaplatílek 2. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:2. Diváků: 80.

Lomnice B  - Mříčná 4:2 (0:2)
Branky: Drahoňovský 2, Fedorko, Láska z penalty - T. Holec 2. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Víchová - Nová Ves 1:1 (0:0)
Branky: J. Kobr - T. Máka. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 4:2, ČK: 0:1 (47. Kunt). Diváků: 60.

Horní Branná B  - Košťálov B 3:2 (1:0)
Branky: Hanč, V.Paulů, Jón z penalty - Sádek, Fejfar. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Jilemnice B - Přepeře 2:6 (0:3)
Branky: Tonar, Metelka - Martínek 4, Peškar z penalty, Trč. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Sestava Přepeř: Kumprecht - Kubáček, Kupka, Feri, Žabokrtský - Trč (70. Tokan), Rohacký, Peškar, Horák - Císař, Martínek.