Opatření kvůli koronaviru ruší v Pojizeří představení a kulturní akce

11.03.2020 20:03:09 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Harrachov,Pojizeří

Opatření kvůli koronaviru ruší v Pojizeří představení a kulturní akce

Z nařízení vlády se s účinností od 10. března od 18 hodin zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob. Reakce v pojizerských městech a obcích jsou podobná, přesto nabízíme přehled reakcí z největších měst, abyste věděli, které akce jsou zrušeny a které můžete nadále navštívit.

Turnov:

V důsledku tohoto nařízení přijali v Turnově následující opatření: Kino Sféra bude nadále promítat s omezenou kapacitou. S velkou pravděpodobností dojde k odsunutí premiér některých očekávaných filmů. Cestovatelská přednáška Černobyl - spící peklo (středa 11. března) proběhne pouze v hlavním sále s omezenou kapacitou, sál za plátnem kina nebude k dispozici.

S omezenou účastí proběhne i loutkářská přehlídka Turnovský drahokam (pátek 13. - neděle 15. března). Zrušeny jsou aktuálně tyto akce: Příběh opravdové herce  (pondělí 16. března) Pohovka - V. Knop, I. Šmoldas & M. Kuklová (úterý 17. března) Kytarové duo CD (středa 18. března) Hurá, jaro je tady! (pátek 20. března) Nezbedné pohádky (sobota 21. března) Čokofest (pátek 27. - neděle 29. března) - přesunuto na říjen 2020.

„Pro zrušená představení hledáme náhradní termíny, o kterých vás budeme informovat. Pokud však máte zájem zakoupené vstupenky vrátit, můžete tak učinit na recepci KC Střelnice. Vstupné vracíme pouze na základě předložené vstupenky, abonentům na základě legitimace. O dalším vývoji, případně o dalších zrušených akcích vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení," uvedla v prohlášení tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.

Semily:

Po vydání mimořádného opatření od ministerstva zdravotnictví, jsme se setkali s řediteli a zástupci jednotlivých příspěvkových organizacích, abychom posoudili dopad tohoto nařízení na fungování města.

Základní a střední školy jsou až do odvolání uzavřeny. Rodiče mají možnost čerpat ošetřování, které potvrzuje škola. Formuláře mají jednotlivé školy k dispozici.

Středisko volného času dětí a mládeže ruší veškeré pořádané kroužky a stejně tak i Základní umělecká škola.

Sportovní centrum bude v následujících dnech fungovat bez omezení. Případné zrušení jednotlivých akcí je na zvážení pořadatelů, zda se akce zúčastní více než 100 lidí.

Nadcházející filmová představení v kino Jitřenka budou mít omezenou kapacitu (50 lidí na jedno představení). Zároveň distributor zrušil plánovanou premiéru filmu 3Bobule.

Kulturní centrum Golf ruší průběžně veškerá plánovaná představení. Ať už to jsou plesy, koncerty nebo divadelní představení. Pan ředitel se bude snažit zajistit nové termíny.

Muzeum a Pojizerská galerie v tuto chvíli žádné omezení provozu neplánuje. Průběžně ale bude vyhodnocováno, zda proběhne tradiční Velikonoční jarmark.

V knihovně došlo k přerušení Univerzity 3 věku. Její výuka bude probíhat elektronicky. Zvažuje se zrušení cestovatelské besedy, plánované na 25. března. Knížky si i nadále můžete půjčovat bez omezení.

z nařízení vlády se s účinností od 10. března od 18 hodin zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob. Toto nařízení bylo vydáno v úterý 10. března v dopoledních hodinách a bylo vydáno na dobu neurčitou.

Aktuálně jsou zrušeny tyto akce KC Golf Semily,p.o :
Koncert Bumlebass & H9 16. 3. 2020
Jadranský ples 20. 3. 2020

„S jednotlivými účinkujícími budeme jednat o náhradních termínech konání akcí, vstupenky zůstávají prozatím v platnosti. V momentě, kdy bude rozhodnuto o nekonání akce, bude možno vstupenky vrátit. Kurzy jógy a výuky španělštiny zůstávají v platnosti beze změn. Kino Jitřenka Semily bude nadále promítat s omezenou kapacitou (50 osob/představení). S velkou pravděpodobností dojde k odsunutí premiér některých očekávaných filmů. O dalším vývoji, případně o dalších zrušených akcích vás budeme informovat. Sledujte naše webové stránky a facebook KC Golf Semily a kina Jitřenka Semily. Děkujeme za pochopení," uvedl ředitel KC Golf Semily Martin Brádle.

Jilemnice:

Na základě mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví, jednání s řediteli a vedoucími příspěvkových organizací města Jilemnice a dúterní mimořádné schůze rady města přinášíme aktuální informace:

Základní a střední školy jsou až do odvolání uzavřeny.

Mateřská škola Jilemnice zůstává v provozu. Základní umělecká škola Jilemnice ruší výuku ve stejném rozsahu jako ZŠ a SŠ, včetně Koncertu učitelů a žáků (26. 3.).

Školní restaurace Scolarest, s. r. o. i nadále poskytuje stravování pro dospělé strávníky a důchodce. Výdejní doba jídel 11:00 - 13:00 hod.

Žákům a studentům SŠ je v souvislosti s opatřením ministerstva zdravotnictví vstup do školní jídelny do odvolání zakázán.

Provoz bazénu, sauny, solné jeskyně a sportovní haly bude v následujících dnech fungovat bez omezení.

Společenský dům Jilm ruší do odvolání všechna divadelní, hudební a společenské akce. Zakoupené vstupenky zůstávají prozatím v platnosti. O náhradních termínech se bude jednat.

Kino 70 ruší bez náhrady všechna promítání do 16. 3. Vstupenky je možné vrátit v Informačním centru Jilemnice. Jednání o provozu se sníženou kapacitou sálu proběhne v pondělí.

Městská knihovna funguje v běžném provozu, kromě jarního Kurzu trénování paměti, který se ruší.

Krkonošské muzeum Jilemnice (Správa KRNAP) zůstává pro veřejnost otevřené ve standartních hodinách.

Pečovatelská služba Jilemnice a Senior Klub ruší akci Filmové odpoledne pro seniory (30. 3.).

Lomnice nad Popelkou:

Je zrušen koncert Jakuba Smolíka.

Uzavřeno je od středy 11. března Středisko volného času Sluníčko, zrušeny jsou i kroužky a aktivity s ním spojené.

Doporučuje se omezit návštěvy v domě s pečovatelskou službou.

Je zrušena slavnost vína na lomnickém zámku plánovaná na 21. března. Zakoupené vstupenky je možné vracet v místním informačním středisku od 16. března.

Vernisáž výstavy Josef Jan Fučík - historik, kartograf, pedagog, spojená se křtem nové knihy, která měla proběhnout tuto neděli 15. března od 14 hodin se z důvodu nařízení vlády České republiky a ministra zdravotnictví neuskuteční!

„Výstava, stálé expozice muzea, včetně galerie budou jednotlivcům přístupné. Prodej je nepřerušen. Nově vydaný knižní titul je k dispozici v pokladně muzea. Pokud to situace dovolí, připravujeme slavnostní ukončení neboli derniéru této akce. O jejím případném termínu budeme včas informovat.

Děkujeme alespoň za propagaci probíhající výstavy a za pochopení," uvedli pracovníci lomnického muzea.

Harrachov:

V souvislosti s nařízením vlády o zrušení kulturních akcí s počtem účastníků převyšujícím 100 osob se ruší i Příjezd Krakonoše dne 21. 3. 2020, který se tak letos vůbec neuskuteční. Náhradní termín se neplánuje a tato tradiční akce se uskuteční až v příštím roce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krakonoš letos jaro v Harrachově nepřivítá!
Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu
Březnový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Kvůli výskytu koronaviru zaujímá mimořádná opatření i Liberecký kraj
Kvůli koronaviru se v Česku ruší akce nad 100 osob a zavírají školy
Březnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Březnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horní Maxov zve na kostel, roubené chalupy i mokřady
Dvacet let oslaví Krajská vědecká knihovna skromně. Kvůli covidu
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny
Klapání Roztockého mlýna zastavili až nacisté. Dnes připomíná historii
Tipy pro lepší časy. Kampaň Libereckého kraje představí krásy regionu

Nejčtenější články

05.03.: Pozitivních opět víc. Do očkování se v kraji zapojí i praktičtí lékaři
04.03.: Obrazem: V Hostinném natáčeli film Poslední závod
04.03.: Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT