Organizace Rytmus Liberec slaví 15 let putovní výstavou fotografií

27.09.2019 07:47:40 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily,Liberecký kraj

Organizace Rytmus Liberec slaví 15 let putovní výstavou fotografií

Putovní výstava ukáže prostřednictvím fotografií příběhy uživatelů služby, kteří i přes své znevýhodnění nalezli s podporou organizace Rytmus Liberec práci na běžném pracovním trhu. Návštěvníci se tak seznámí nejen se samotnými příběhy, ale i s činností organizace, která v Libereckém kraji působí již 15 let.

Výstava bude zahájena v úterý 1. října 2019 ve 14 hodin v prostorech OC Plaza. Návštěvníci se mohou těšit na fotografie uživatelů naší služby a jejich příběhy, na doprovodný program a v rámci interaktivního workshopu si mohou vyzkoušet, jak se žije lidem s postižením. Slovem bude celou akci provázet jablonecký novinář a fotograf Tomáš Tesař.

Nad výstavou, která z Liberce poputuje do České Lípy, Semil, Jilemnice a Jablonce nad Nisou, převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„K výstavě není třeba říkat mnoho slov, vše najdete v příbězích, které doplňují vystavené fotografie. Jednotlivé příběhy sami popisují a dokazují, že lidé s postižením mohou pracovat v běžných podmínkách a zapojit se do společnosti. Našim uživatelům jsme položili jednoduchou otázku Proč pracujete?, a tak vznikl název výstavy - Pracuji, protože...," řekla k výstavě ředitelka pořádající organizace Antónia Dechťarová.

Autorem snímků je Pavel Gebhart, který jako jeden z prvních uživatelů služby organizace Rytmus Liberec nalezl zaměstnání, ve kterém je dodnes. Jeho velkým koníčkem je fotografování a proto organizace přijala jeho nabídku spolupráce podílet se na výstavě fotografií k 15. výročí organizace.

Doplňující informace o organizaci

Organizace Rytmus Liberec, o. p. s. slaví letos 15. výročí své působnosti v Libereckém kraji.
V roce 2004 byla založena jako pobočka o. s. Rytmus Praha. Od roku 2008 působí jako samostatný subjekt. Rytmus Liberec o. p. s. a má své sídlo v Liberci. Za účelem pokrýt poptávku po službě v celém Libereckém kraji se postupně rozrostl o několik poboček. V roce 2006 bylo založeno detašované pracoviště v Jablonci nad Nisou, v roce 2011 v České Lípě, 2013 v Jilemnici a 2015 v Semilech.

Rytmus Liberec podporuje lidi se zdravotním znevýhodněním v aktivním zapojení do společnosti. Poskytuje podporu při přípravě na trh práce a při hledání práce samotné, posléze i na pracovištích formou pracovní asistence. Rozvíjí jejich dovednosti a znalosti, a to jak v rámci skupinových setkání (tzv. Job kluby), tak při individuálních konzultacích. Více informací na www.rytmusliberec.cz.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehlídka Tady Vary dostane festivalové filmy do 96 kin
Malíř Petr Kašpar vystaví své Krajiny a portréty
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté
Nabídka kina Jitřenka v Semilech od 1. do 14. června

Nejčtenější články

24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
23.05.: Krkonošský vrch Strážník kdysi hlídal bezpečí kraje
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT