Oslabené házenkářky prohrály v Ústí až po dramatu v poslední minutě

02.11.2018 22:47:39 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Zdravotní problémy velkého počtu turnovských házenkářek ovlivnily sobotní zápasy druholigových házenkářských celků. Zatímco družstvo mladších dorostenek nedalo dohromady potřebný počet hráček a trenéři museli požádat o přeložení termínu utkání s družstvem HC Háje Praha, družstvo žen cestovalo do Ústí nad Labem s devíti hráčkami (4 ženy + 5 starších dorostenek).

V sobotu 27. října odehrálo torzo turnovského družstva žen další druholigové utkání, tentokrát v severočeském Ústí nad Labem. Vzhledem k počtu zúčastněných hráček z Turnova a při pohledu na soupeřky při rozcvičování, byly velké obavy z výsledku. Vždyť za Ústí do zápasu nastoupily 4 hráčky + brankářka, jejichž mateřským klubem je DHK Baník Most. Druhou brankářkou byla Markéta Šlejtrová, brankářka DHC Slavia Praha, která v Ústí nad Labem hostuje a v letošní sezóně měla možnost 3x nastoupit za Slavii v nejvyšší soutěži - MOL lize.

HK Spartak Ústí n. L. - TJ Turnov 26:25 (14:13)

Turnovské házenkářky vstoupily do utkání s respektem, ale odhodlané podat co nejlepší výkon. Do 5. minuty se domácí dostaly do vedení 4 : 1, ale v minutě 7. svítil na ukazateli stav 4:3. Dvakrát se ústecké ženy dostaly do pětibrankového vedení - ve 13. minutě 9:4, ve 22. minutě byl stav 12:7. Turnovanky však zabojovaly a do druhého poločasu nastupovaly pouze s jednobrankovou ztrátou.

Druhý poločas byl herně i gólově hodně vyrovnaný. Turnovské házenkářky zlepšily obranu, zrychlily pohyb v útoku, dařilo se jim uvolňovat hráčku na postu pivota, v bráně skončilo několik střel z dálky a stoprocentní bylo proměňování trestných 7m hodů. V 59. minutě se podařilo našim hráčkám vyrovnat a na ukazateli svítil stav 25 : 25. V posledním útoku Turnovanky hrály aktivně a pokusily se o zakončení. Bohužel to bylo s faulem, který nebyl rozhodčími odpískán. Domácí skórovaly a vyhrály tak o pouhou branku. Je to škoda, protože zisk minimálně jednoho bodu si turnovské hráčky zasloužily.

„Po výborném výkonu jsme neproměněním dvou střel z brankoviště v poslední minutě prohráli v Ústí 25:26. Domácí můžou poděkovat rozhodčím za 2 body, protože celý druhý poločas je tlačili k vítězství. Sice jsme prohráli, ale se vztyčenou hlavou a vzhledem k velké marodce i v malém počtu hráček. Skvělý výkon holky, za mě spokojenost," uvedl trenér turnovského družstva žen Marek Novák po utkání

Sestava Turnova (branky): L. Pohajská - L. Ševrová (13/7), Ž. Palounková (7), L. Cvrčková (3), V. Ševrová (2), E. Berndtová, D. Hrochová, A. M. Marko, A. Vítová Rozhodčí: Jaroslav Lorenc a Markéta Tvrzová z Mostu.