Oštěpaře na Daňkově Memoriálu letos sledoval i rekordman Jan Železný
31.05.2016 20:44:25 | Autor: Gabriela Jakoubková | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Od světového rekordu oštěpaře Jana Železného uplynulo 25. května 2016 právě 20 let. V předvečer tohoto výročí jsem měla možnost vyzpovídat Jana Železného jako hosta Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově, kde závodili i jeho svěřenci. Mohl na ně být po právu pyšný, jeden z nich Jaroslav Jílek v hodu oštěpem zvítězil.
Věnoval jste se oštěpu od prvopočátku nebo jste postupně prošel nějakým atletickým vývojem?
Byl jsem všestranné dítě. Začínal jsem s hokejem. V atletice jsem si vyzkoušel skoro všechny disciplíny, skákal jsem do výšky, házel...
Je ještě nějaký sport, který si přejete zkusit, ale zatím jste k tomu neměl příležitost?
Vše, co jsem si chtěl zkusit, jsem zkusil. Jedině snad skočit padákem se mi zatím nepodařilo, i když mě to moc láká. V rámci možností se adrenalinu nebráním.
Je osoba, trenér/ka, která vaši kariéru zásadně ovlivnila?
Měl jsem veliké štěstí, že mým prvním trenérem byl otec. Podle mého soudu byl pro mladé oštěpaře, co se techniky týče, tím nejlepším trenérem.
Měl jste oblíbený stadion, místo, kde se vám dařilo?
Měl jsem rád Oslo. Tam se mi vždy dobře házelo. Z domácích stadionů pak Ostravu.
Jak relaxujete?
Nedělám nic. Pocit, že nemusím nic dělat, je pro mě tou nejlepší relaxací.
Jste sportovní divák? Baví vás sport i pasivně?
Určitě. Ale vzhledem k tomu, že jsem neustále součástí sportovního dění, bývám sportem už někdy unavený a musím si od něj také odpočinout. Samozřejmě nejvíce sleduji atletiku. Ta je pro mě prací, životní náplní, osudem. Mám také velmi rád tenis a volejbal.
Rozhovor 2: Suverénním vítězem Daňkova memoriálu byl tyčkař Jan Kudlička
Hlavní článek: Foto i video: Malachowski popáté ovládl disk na Daňkově memoriálu
Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2016
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.