Otevření stadionu, pietní akt i ceny města – to je 28. říjen v Turnově

03.10.2015 08:06:19 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Otevření stadionu, pietní akt i ceny města – to je 28. říjen v Turnově

Letošní oslavy 97. výročí vzniku samostatného československého státu připadají na středu 28. října 2015. I letos je tento významný den, kromě cen obce, pietního aktu a kampaně Vlajka pro Masaryka, spojený s dokončenou investiční akcí ve městě - zimního stadionu Ludvíka Koška v Turnově.

 

Otevření zimního stadionu, Maškova zahrada

V 10 hodin se otevřou brány areálu pro veřejnost, která bude mít možnost si celý areál s komentářem prohlédnout. Do 12 hodin bude rovněž otevřeno dopolední veřejné bruslení na ledové ploše. Tuto pasáž programu doporučujeme především rodinám s dětmi. Ve 13 hodin je na programu slavnostní zahájení spojené s oficiálním přestřižením pásky, rekapitulací stavby zimního stadionu i krátkými proslovy hostů. Hokejový zápas legend ČR veteráni proti HC Turnov 1931 můžete vidět od 13.45. Na ledě bude hrát Ota Janecký, František Kaberle mladší, Vladimír Martinec či David Moravec a další hokejové legendy.

O přestávkách utkání vystoupí krasobruslaři BK Variace Liberec a hokejová přípravka HC Turnov. Od 16 hodin bude následovat jejich autogramiáda. Zejména rodiče s malými dětmi by měli zvážit dobu návštěvy zimního stadionu, který má omezenou kapacitu. Na zápas legend se očekává velká účast diváků. Od 18.30 do 21 hodin mohou návštěvníci nazout brusle a vychutnat si večerní veřejné bruslení. Během dne nebude chybět občerstvení, skákací hrad a balónky. Další informace k otevření stadionu i hokejovému zápasu v rozsáhlém článku zde

Vzpomínkové setkání, Skálova ulice

Přijďte si s květinou nebo i bez ní připomenout oběti všech, kteří položili život za základy české státnosti. Vzpomínkové setkání začne v 11 hodin u pomníku padlých ve Skálově ulici za účastni představitelů města.

Slavnostní večer města v divadle, Trávnice

Večer spojený s udělováním ocenění města začíná v 19 hodin. Zazní školní smyčcový orchestr žáků Základní umělecké školy Turnov, budou předána jednotlivá ocenění a v závěru večera se můžete těšit na jedinečného Jana Potměšila s divadelním představením Čtyři ženy Karla IV. Vstupenky je možné si zdarma rezervovat a vyzvedávat po 10. říjnu na recepci Kulturního centra Střelnice v provozních hodinách.

Součástí oslav je Kampaň Vlajka pro Masaryka, kterou starosta města vyzývá občany k vyvěšení státních vlajek na všechny objekty, nejen v Turnově. V sekretariátu starosty bude od 1. října připraveno k vyzvednutí 50 kusů státních vlajek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Říjnové kulturní akce v Turnově
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Kampaň Vlajka pro Masaryka už potřetí v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT