Památka zesnulých byla pod dohledem policie

04.11.2020 14:59:05 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Památka zesnulých byla pod dohledem policie

Policisté v Libereckém kraji se v závěru uplynulého týdne a o víkendu v souvislosti s Památkou zesnulých zaměřili ve zvýšené míře nejen na bezpečnost na silnicích a dodržování pravidel ze strany řidičů, ale také na veřejný pořádek, zejména v okolí hřbitovů, kam se vydalo mnoho lidí uctít památku svých blízkých. Policisté kontrolovali také dodržování epidemiologických nařízení.

Se zvýšenou intenzitou silničního provozu policisté v rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýšili dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Zaměřili se zejména na kontrolu dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích, na alkohol a drogy za volantem, na technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů na přepravu dětí, držení hovorového nebo záznamového zařízení za jízdy, dále sledovali i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní a v neposlední řadě věnovali pozornost i pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech. Do akce se zapojilo na čtyři desítky policistů v celém kraji, jak z dopravní, tak i pořádkové policie.

„Z celkového počtu 391 kontrolovaných vozidel zjistili policisté 70 přestupků, z nichž 65 vyřídili na místě uložením pokuty příkazem v celkové částce 19 500 korun. Dalších 5 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to celkem ve 23 případech. Druhým častým přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla, celkem v 17 případech. Další 3 řidiči nepředložili při kontrole doklad o pojištění odpovědnosti," upřesnila koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Přestože byla tato akce dopředu avizována, vyjelo mnoho řidičů posilněno alkoholem. V sobotu, krátce po půl páté na sebe upozornil na Srmržovce řidič vozidla Seat, a to na rovném úseku poblíž bývalého motorestu. Nejen, že byl opilý, ale ještě riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V místech, kde je předjíždění zakázáno, a kde se v minulosti stalo mnoho vážných dopravních nehod, navíc se tam nachází i přechod pro chodce, předjížděl. „Policisté z ooddělení hlídkové služby z Jablonce nad Nisou vozidlo zastavili. Nebyl to jediný prohřešek řidiče. Dále se ukázalo, že řídil pod vlivem alkoholu. Provedená dechová zkouška na alkoholo ukázala naměřenouo hodnotu 1,75 promile. Místo na hřbitov, kam zřejmě řidič tak spěchal, musel následovat hlídku na obvodní oddělení Smržovka, kde mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili policisté podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Vladimíra Šrýtrová.

Dalšího "výtečníka" kontrolovali jablonečtí dopravní policisté v sobotu, krátce po půl páté odpoledne přímo v Jablonci - Vrkoslavicích. V ulici Pražská, naproti čerpací stanici kontrolovala hlídka vozidlo Škoda Octavia. Tento řidič skutečně netroškařil, jak ukázala provedená orientační dechová zkouška na alkohol, naměřená hodnota činila téměř 3 promile. „I tento řidič následoval policisty na obvodní oddělení v Jablonci nad Nisou, kde si vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento přečin hrozí oběma řidičům až dvouletý trest odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí.

To byly případy, které naštěstí policisté odhalili včas, než se stihlo odehrát něco vážnějšího. Na Jablonecku o uplynulém víkendu byli i další "výtečníci", kteří již takové štěstí neměli a s vozidlem skonkčili mimo vozovku.

Po vodce a pivu skončil řidič s autem v Jablonci na střeše

Řidič pod vlivem alkoholu policistům v Držkově daleko neujel

Během akce se policisté nesetkali pod vlivem alkoholu pouze s řidiči motorových vozidel, ale jejich pozornosti neunikl ani cyklista na horském kole. Toho kontrolovala rovněž v sobotu hlídka z krajské dopravní policie v Pojizeří, a to na silnici I/14 v obci Poniklá. Cyklista kromě toho, že usedl na kolo pod vlivem alkoholu, kdy mu byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 0,54 promile, měl i pozitivní test na drogy - marihuanu a amfetamin.

Nejen na silnicích odhalili policisté během zvýšeného výkonu služby provinilce. V Novém Městě pod Smrkem se jim podařilo vypátrat ve městě osobu, která byla v celostátním pátrání a měla být dodána do výkonu trestu odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Vandal poškodil v Liberci téměř dvacet zaparkovaných aut
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT