Pandemie letos ruší veletrh Euroregion Tour. Uskuteční se za rok

10.03.2021 17:08:43 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Pandemie letos ruší veletrh Euroregion Tour. Uskuteční se za rok

Další zrušenou akci si může na své konto připsat koronavirová pandemie. Je jí tradiční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour, který se měl konat ve dnech 12. a 13. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Událost, na níž se prezentují města, kraje a turistické oblasti České republiky i zahraničí, není možné uspořádat ani za nejpřísnějších hygienicko-bezpečnostních podmínek. Uskuteční se za rok.

„Právě cestovní ruch je jednou z oblastí nejvíce postižených omezeními. Přál bych především provozovatelům služeb, aby se jim podařilo tuto náročnou situaci zvládnout. Pevně věřím, že lidé po měsících strávených doma budou mít velkou chuť cestovat a objevovat nová místa. Euroregion Tour 2022 jim bude mít co nabídnout," prohlásil Petr Vobořil, ředitel společnosti Kultura Jablonec, která je spoluorganizátorem veletrhu.

Příští rok plánují pořadatelé, jimiž jsou Kultura Jablonec, Krajský úřad Libereckého kraje, statutární města Jablonec nad Nisou a Liberec a jablonecká Okresní hospodářská komora, veletrh uskutečnit opět v tradičním březnovém termínu. Aktuální informace budou na webu www.euroregiontour.cz.

V minulém roce byl veletrh poslední akcí tohoto charakteru v celé České republice, před příchodem první pandemické vlny. Uskutečnil se v termínu 6. a 7. března. Kromě samotných stánků s cestovatelskou tematikou nabídl doprovodný program a prezentaci lokálních výrobků. Celková návštěvnost přesáhla tři tisíce osob a vystavovatelů se přihlásila rovná stovka. Svou nabídku představil také Liberecký kraj a jeho turistické oblasti.

„Doba velkých veletrhů je sice na ústupu, ale o ty místní, jakým je Euroregion Tour, je zájem u jednotlivců, kteří hledají nové turistické cíle ve svém okolí, ale i zástupců turistických regionů z ostatních krajů. Malé veletrhy mají navíc srdečnou, lidem bližší atmosféru, a představují návštěvníkům například i regionální produkty," dodala Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté
Obrazem: Euroregion Tour 2019
Veletrh Euroregion Tour 2018 přinese tipy na výlety i zábavu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT