Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

17.06.2019 11:43:37 | Autor: Bára Havlátová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

V pátek 10. května 2019 jsme se my, parlamentáři z Turnova, vydali do Plzně na třídenní výměnu zkušeností, co se týče parlamentu.

Jeli jsme 4 hodiny vlakem s přestupem v Praze, kde byl při přestupu čas koupit si nějakou maličkost. V Plzni, která ještě žila výročím konce války, jsme se nejdřív šli podívat do centra na náměstí Republiky, kde jsme měli krátké volno, a potom jsme pokračovali do Střediska volného času Radovánek, kde se celá akce konala. Na místě jsme se ubytovali do tělocvičny, dostali jsme jmenovku s naším jménem a kelímek na pití na celou dobu - líbilo se nám, jak ekologicky to mají vymyšlené. Setkání pořádal Národní parlament dětí a mládeže. Celkem se sjelo 80 mladých parlamentářů z celé republiky. Program byl bohatý a různorodý, jak uvedeme dál.

Při zahájení PVZ (Parlamentární výměny zkušeností) nás rozdělili do tří skupin, v nichž jsme nejprve hráli různé hry na seznámení. Po večeři následovala přednáška a divadlo o knížce: Nejlepší kniha o FAKE NEWS v podání herců z Listování. Druhý den po snídani následovaly 4 workshopové bloky. V každém bloku jsme si mohli vybrat workshop, který nás tematicky zaujal, takže z nás sedmi vyslaných parlamentářů jsme každý byli na jiných a pak jsme si nové poznatky sdělovali navzájem. Workshopy byly třeba na témata: Jak řídit parlament mládeže, jak rozvíjet školní, městský nebo krajský parlament, Jak propagovat parlament, jak pracovat s informacemi, jak vyrobit efektivní plakát... A byly tam i workshopy, které s parlamentem nebyly spojené, například: Taneční workshop, cestování po EU a zkušenosti s Erasmem, výroba sushi. Po workshopech jsme se začali připravovat na ples. Ten začal v 19:00 a trval až do 24:00. Na plese hrála kapela Roofers z Příbrami a byla tam tombola. O půlnoci přišlo půlnoční překvapení a pak už večerka.

Ráno jsme si po snídani začali balit věci a připravovat se na cestu domů. Předtím, než jsme odjeli, jsme zhodnotili celou akci a rozloučili se s novými kamarády. Na cestě zpátky měl náš vlak 30ti minutové zpoždění a kvůli tomu nám ujel spoj z Prahy do Turnova. V Praze jsme tedy měli hodinu čas, tak jsme se šli schovat před deštěm, podívat se do nákupního centra Palladium, kde jsme potkali slavnou youtuberku Andy Coconut. Do Turnova jsme dorazili v neděli večer. Všichni jsme byli unavení, ale šťastní a plní zážitků.

Bára Havlátová, Parlament mládeže města Turnova

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově diskutovali o využití pozemku za Vesnou
Mladí parlamentáři si předávali zkušenosti
Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Sytovská madona je lákadlem semilské výstavy Vánoce v muzeu
Správa KRNAP letos zpracovala 52 000 m3 kůrovcem napadeného dřeva
Turnovské volejbalistky jednou porazily vedoucí Děčín/ Rumburk
Rada kraje jmenovala nové ředitele škol v Železném Brodě a Liberci

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT