Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

17.06.2019 11:43:37 | Autor: Bára Havlátová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

V pátek 10. května 2019 jsme se my, parlamentáři z Turnova, vydali do Plzně na třídenní výměnu zkušeností, co se týče parlamentu.

Jeli jsme 4 hodiny vlakem s přestupem v Praze, kde byl při přestupu čas koupit si nějakou maličkost. V Plzni, která ještě žila výročím konce války, jsme se nejdřív šli podívat do centra na náměstí Republiky, kde jsme měli krátké volno, a potom jsme pokračovali do Střediska volného času Radovánek, kde se celá akce konala. Na místě jsme se ubytovali do tělocvičny, dostali jsme jmenovku s naším jménem a kelímek na pití na celou dobu - líbilo se nám, jak ekologicky to mají vymyšlené. Setkání pořádal Národní parlament dětí a mládeže. Celkem se sjelo 80 mladých parlamentářů z celé republiky. Program byl bohatý a různorodý, jak uvedeme dál.

Při zahájení PVZ (Parlamentární výměny zkušeností) nás rozdělili do tří skupin, v nichž jsme nejprve hráli různé hry na seznámení. Po večeři následovala přednáška a divadlo o knížce: Nejlepší kniha o FAKE NEWS v podání herců z Listování. Druhý den po snídani následovaly 4 workshopové bloky. V každém bloku jsme si mohli vybrat workshop, který nás tematicky zaujal, takže z nás sedmi vyslaných parlamentářů jsme každý byli na jiných a pak jsme si nové poznatky sdělovali navzájem. Workshopy byly třeba na témata: Jak řídit parlament mládeže, jak rozvíjet školní, městský nebo krajský parlament, Jak propagovat parlament, jak pracovat s informacemi, jak vyrobit efektivní plakát... A byly tam i workshopy, které s parlamentem nebyly spojené, například: Taneční workshop, cestování po EU a zkušenosti s Erasmem, výroba sushi. Po workshopech jsme se začali připravovat na ples. Ten začal v 19:00 a trval až do 24:00. Na plese hrála kapela Roofers z Příbrami a byla tam tombola. O půlnoci přišlo půlnoční překvapení a pak už večerka.

Ráno jsme si po snídani začali balit věci a připravovat se na cestu domů. Předtím, než jsme odjeli, jsme zhodnotili celou akci a rozloučili se s novými kamarády. Na cestě zpátky měl náš vlak 30ti minutové zpoždění a kvůli tomu nám ujel spoj z Prahy do Turnova. V Praze jsme tedy měli hodinu čas, tak jsme se šli schovat před deštěm, podívat se do nákupního centra Palladium, kde jsme potkali slavnou youtuberku Andy Coconut. Do Turnova jsme dorazili v neděli večer. Všichni jsme byli unavení, ale šťastní a plní zážitků.

Bára Havlátová, Parlament mládeže města Turnova

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově diskutovali o využití pozemku za Vesnou
Mladí parlamentáři si předávali zkušenosti
Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Přepeřích havarovala opilá cyklistka
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Soutěž Vesnice roku se kvůli koronaviru letos ruší
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

Nejčtenější články

07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
09.04.: Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT