Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

17.06.2019 11:43:37 | Autor: Bára Havlátová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

V pátek 10. května 2019 jsme se my, parlamentáři z Turnova, vydali do Plzně na třídenní výměnu zkušeností, co se týče parlamentu.

Jeli jsme 4 hodiny vlakem s přestupem v Praze, kde byl při přestupu čas koupit si nějakou maličkost. V Plzni, která ještě žila výročím konce války, jsme se nejdřív šli podívat do centra na náměstí Republiky, kde jsme měli krátké volno, a potom jsme pokračovali do Střediska volného času Radovánek, kde se celá akce konala. Na místě jsme se ubytovali do tělocvičny, dostali jsme jmenovku s naším jménem a kelímek na pití na celou dobu - líbilo se nám, jak ekologicky to mají vymyšlené. Setkání pořádal Národní parlament dětí a mládeže. Celkem se sjelo 80 mladých parlamentářů z celé republiky. Program byl bohatý a různorodý, jak uvedeme dál.

Při zahájení PVZ (Parlamentární výměny zkušeností) nás rozdělili do tří skupin, v nichž jsme nejprve hráli různé hry na seznámení. Po večeři následovala přednáška a divadlo o knížce: Nejlepší kniha o FAKE NEWS v podání herců z Listování. Druhý den po snídani následovaly 4 workshopové bloky. V každém bloku jsme si mohli vybrat workshop, který nás tematicky zaujal, takže z nás sedmi vyslaných parlamentářů jsme každý byli na jiných a pak jsme si nové poznatky sdělovali navzájem. Workshopy byly třeba na témata: Jak řídit parlament mládeže, jak rozvíjet školní, městský nebo krajský parlament, Jak propagovat parlament, jak pracovat s informacemi, jak vyrobit efektivní plakát... A byly tam i workshopy, které s parlamentem nebyly spojené, například: Taneční workshop, cestování po EU a zkušenosti s Erasmem, výroba sushi. Po workshopech jsme se začali připravovat na ples. Ten začal v 19:00 a trval až do 24:00. Na plese hrála kapela Roofers z Příbrami a byla tam tombola. O půlnoci přišlo půlnoční překvapení a pak už večerka.

Ráno jsme si po snídani začali balit věci a připravovat se na cestu domů. Předtím, než jsme odjeli, jsme zhodnotili celou akci a rozloučili se s novými kamarády. Na cestě zpátky měl náš vlak 30ti minutové zpoždění a kvůli tomu nám ujel spoj z Prahy do Turnova. V Praze jsme tedy měli hodinu čas, tak jsme se šli schovat před deštěm, podívat se do nákupního centra Palladium, kde jsme potkali slavnou youtuberku Andy Coconut. Do Turnova jsme dorazili v neděli večer. Všichni jsme byli unavení, ale šťastní a plní zážitků.

Bára Havlátová, Parlament mládeže města Turnova

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově diskutovali o využití pozemku za Vesnou
Mladí parlamentáři si předávali zkušenosti
Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
Krajský přebor: Sedmihorky i Turnov berou výhry za tři body
Galerie V kotelně Jilemnice zahájí výstavu tří autorů
Semilský paroháč 2019 láká na pohádky, premiéry i Jaromíra Noska
Turnovské ženy nestačily v lize na Červený Kostelec

Nejčtenější články

10.10.: FOTO: Fanoušci traktorů si do Bozkova našli cestu i přes přeložení
13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT