Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

17.06.2019 11:43:37 | Autor: Bára Havlátová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Parlamentáři z Turnova vyměňovali zkušenosti v Plzni

V pátek 10. května 2019 jsme se my, parlamentáři z Turnova, vydali do Plzně na třídenní výměnu zkušeností, co se týče parlamentu.

Jeli jsme 4 hodiny vlakem s přestupem v Praze, kde byl při přestupu čas koupit si nějakou maličkost. V Plzni, která ještě žila výročím konce války, jsme se nejdřív šli podívat do centra na náměstí Republiky, kde jsme měli krátké volno, a potom jsme pokračovali do Střediska volného času Radovánek, kde se celá akce konala. Na místě jsme se ubytovali do tělocvičny, dostali jsme jmenovku s naším jménem a kelímek na pití na celou dobu - líbilo se nám, jak ekologicky to mají vymyšlené. Setkání pořádal Národní parlament dětí a mládeže. Celkem se sjelo 80 mladých parlamentářů z celé republiky. Program byl bohatý a různorodý, jak uvedeme dál.

Při zahájení PVZ (Parlamentární výměny zkušeností) nás rozdělili do tří skupin, v nichž jsme nejprve hráli různé hry na seznámení. Po večeři následovala přednáška a divadlo o knížce: Nejlepší kniha o FAKE NEWS v podání herců z Listování. Druhý den po snídani následovaly 4 workshopové bloky. V každém bloku jsme si mohli vybrat workshop, který nás tematicky zaujal, takže z nás sedmi vyslaných parlamentářů jsme každý byli na jiných a pak jsme si nové poznatky sdělovali navzájem. Workshopy byly třeba na témata: Jak řídit parlament mládeže, jak rozvíjet školní, městský nebo krajský parlament, Jak propagovat parlament, jak pracovat s informacemi, jak vyrobit efektivní plakát... A byly tam i workshopy, které s parlamentem nebyly spojené, například: Taneční workshop, cestování po EU a zkušenosti s Erasmem, výroba sushi. Po workshopech jsme se začali připravovat na ples. Ten začal v 19:00 a trval až do 24:00. Na plese hrála kapela Roofers z Příbrami a byla tam tombola. O půlnoci přišlo půlnoční překvapení a pak už večerka.

Ráno jsme si po snídani začali balit věci a připravovat se na cestu domů. Předtím, než jsme odjeli, jsme zhodnotili celou akci a rozloučili se s novými kamarády. Na cestě zpátky měl náš vlak 30ti minutové zpoždění a kvůli tomu nám ujel spoj z Prahy do Turnova. V Praze jsme tedy měli hodinu čas, tak jsme se šli schovat před deštěm, podívat se do nákupního centra Palladium, kde jsme potkali slavnou youtuberku Andy Coconut. Do Turnova jsme dorazili v neděli večer. Všichni jsme byli unavení, ale šťastní a plní zážitků.

Bára Havlátová, Parlament mládeže města Turnova

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově diskutovali o využití pozemku za Vesnou
Mladí parlamentáři si předávali zkušenosti
Turnovský Parlament mládeže prezentovali v Litoměřicích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Čištění kanalizace omezí parkování v ulici Antonína Dvořáka v Turnově

Severočeské vodovody a kanalizace budou v pondělí 15. července čistit kanalizaci. Kvůli práci nebude možné parkování v ulici Antonína Dvořáka. „Již ve čtvrtek byly v ulici Antonína Dvořáka umístěny dopravní značky zakazující stání vozidel v čase od 6:00 do 15:00 hodin," přiblížil vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko. Doplnil, že práce spočívá v prohlídce kanalizačního potrubí kamerou a poté proběhne následné čištění. Zákazové značení je umístěno v parkovacích zálivech od radnice, kolem lékárny a dál.

V jablonecké nemocnici zahajují stavbu propojovacích chodeb

Od pátku 12. července na zhruba čtyři týdny ovlivní vnitřní provoz jablonecké nemocnice bourací a stavební práce související s výstavbou dvou propojovacích chodeb do nového pavilonu. Jedna chodba povede ze stávající urologické ambulance v přízemí, druhá z prostor vedle chirurgického JIP v prvním patře. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Arakain uvidíte ve spojení s Lucií Bílou v Sedmihorkách
Krkonoše zůstávají otevřené! Ministr vyjednal s Krakonošem ještě šanci
Výstavu Český ráj všemi smysly doplňují fotografie Pavly Bičíkové
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách

Nejčtenější články

15.07.: Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
15.07.: Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT