Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu

26.06.2019 20:48:58 | Autor: Proseč C. F. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod

Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu

V Železném Brodě se v sobotu 22. června konal 5. ročník fotbalového turnaje O Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. Ve finále tým Bandasky z Brodu porazil jedinou brankou Skilltwins.

„Do turnaje se tento rok přihlásilo osm družstev, přičemž bohužel jedno družstvo nedorazilo. Turnaj se odehrával za krásného slunného počasí a sedm dostavivších se týmů si to rozdalo v systému každý s každým, načež po odehrání skupinových zápasů se první čtyři týmy kvalifikovaly do dalších vyřazovacích bojů. Hlad hráči zaháněli výbornými klobáskami a výtečnou vepřovou kýtou z místního řeznictví. Žízeň se chladila pivem z nedalekého minipivovaru ze Zásady," shrnul za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 57 hráčů. Zápas trval vždy 10 minut a hrálo se systémem 4+1. Dohromady v 25 zápasech, padlo 67 branek, což jsou téměř 3 branky na zápas. K penaltovým rozstřelům došlo pouze jednou a to v semifinále mezi týmy Proseč C. F. a Bandaskami z Brodu.

Turnaj O Pelechovský pohár 2019<br />Autor: Proseč C. F. Zhruba v polovině turnaje byl turnaj na 15 minut přerušen, protože se konala charitativní akce. Každý se mohl přihlásit za menší obnos do kopání penalt. Celkem se přihlásilo téměř 50 lidí a hrálo se takovým systémem, že postupoval pouze ten, kdo penaltu proměnil. Odkopalo se ohromné množství penalt a nakonec vyhrál hráč Pavel Klement z týmu Gunners Liberec, druhý byl hráč Dominik Dědek ze Skilltwins a třetí Filip Bezstarosta z týmu Proseč C. F. Všichni dostali svoji výhru a výtěžek poputuje na zvířecí útulek Dášenka.

Hráči pořadatelského domácího týmu z Proseče, se tentokrát stále ještě museli obejít bez své brankářské jedničky, a tak se do branky vrátil prosečský odchovanec z nedalekého Smrčí Marek Hlubuček, který svými výkony držel nad vodou chatrnou obranu Proseče a i díky němu pořadatelský tým skončil ve skupině na 3. místě. Předváděná hra měla daleko k ideálu a zejména koncovka byla chvílemi opravdu tristní. Přesto Proseč podala velice kvalitní výkony proti Bandaskám z Brodu, se kterými hrála ve skupině 2:2 a v semifinále 1:1.

„Šancí bylo dost na vítězství v každém z těchto zápasů, ale hráčům se v kritických chvílích rozklepala kolena a netrefili branku. Následný penaltový rozstřel již byla loterie, při níž bohužel vyhořela největší legenda klubu, která neproměnila svoji penaltu. V zápase o třetí místo, jsme soupeře k ničemu moc nepouštěli a jako obvykle jsme neproměňovali šance, a tak se stalo, co se stát muselo, soupeř z ojedinělé příležitosti pár vteřin před koncem vstřelil branku a pokazil nám obhajobu třetího místa z loňska," poznamenal Zdeněk Hloušek.

Hráči Bandasek z Brodu podávali stabilní výkonu a ve skupině skončili druzí, posléze těžko přešli přes semifinále a nakonec ve finále z ojedinělé akce skórovali a vyhráli. Nicméně na to se již historie ptát nebude. Výhru si zasloužili a právem jim patřil sedmilitrový skleněný pohár naplněný pivem a mnoho a mnoho dalších cen, poukazů na jídlo do různých restaurací, zážitků atd.

Turnaj O Pelechovský pohár 2019<br />Autor: Proseč C. F. Nejlepší střelec turnaje byl již po několikáté vyhlášen Petr Matzelt ze Skilltwins s 15 brankami a nejlepší brankář byl hráč Bača ze stejného týmu, oba dostali skleněné půllitry s vypískovaným obrázkem hráče a brankáře.

Konečné pořadí O Pelechovský pohár 2019:
1. Bandasky z Brodu
2. Skilltwins
3. Gunners Liberec
4. Proseč C. F.
5. Falco North
6. Dynamo ŽB
7. Brodský bratři
8. Sparťani (nedorazili)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnaj Hospoda Cup 2019 vyhrál tým z Nové Paky SC Bowling
V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod
Hospoda cup v Železném Brodě vyhrál tým Proseč C. F.
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 41 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehlídka Tady Vary dostane festivalové filmy do 96 kin
Malíř Petr Kašpar vystaví své Krajiny a portréty
Hra na varhany i výstava moderního skla. Taková bude Noc kostelů
Krkonošské cyklobusy budou jezdit posedmnácté
Nabídka kina Jitřenka v Semilech od 1. do 14. června

Nejčtenější články

24.05.: V Železném Brodě otevřou muzeum socialistických vozů
23.05.: Krkonošský vrch Strážník kdysi hlídal bezpečí kraje
24.05.: Co vše se povoluje a mění od pondělí 25. května!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT