Paulie Garand bude hlavní hvězdou Krajských slavností

13.06.2019 10:36:38 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Paulie Garand bude hlavní hvězdou Krajských slavností

Krajské slavnosti a Den otevřených dveří Libereckého kraje budou letos ukázkou toho nejlepšího, co náš kraj může nabídnout. Celodenní akce pro širokou veřejnost se bude konat v pátek 14. června v budově a okolí Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a) v Liberci. Hlavním hostem večera bude rapper Paulie Garand & Kenny Rough.

Akci zahájí v 10 hodin na venkovním pódiu hejtman Libereckého kraje Martin Půta v doprovodu hrdinů kresleného časopisu Čtyřlístek. V rámci celodenního programu je pro návštěvníky připraveno dětské vystoupení Mateřské školy Kulička, které vystřídá pohádka v podání Naivního divadla Liberec. V programu se představí také Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, která připravila soutěž v dojení krávy a v průběhu odpoledne její žáci ukáží jak náročná je práce s motorovou pilou. Následovat bude hudební blok Základní umělecké školy Česká Lípa, a koncert romské kapely Rumungre.

Odpolední program bude pokračovat Piráty z Kamrlíku - šermířským vystoupením skupiny Grex Sever Liberec, vystoupením dětského pěveckého sboru Altituda, taneční půlhodinkou s Country Road Česká Lípa a Jazzovou farmou ZUŠ Česká Lípa. Podvečer otevře ukázka juda v podání libereckých judistů následovaná školou žonglování LaMíčky. Večerní koncerty odstartuje skupina HUSH a tu správnou atmosféru před hlavní hvězdou večera navodí Vem Camará Capoeira Liberec. V 19.30 vystoupí rapper Paulie Garand & Kenny Rough. Po něm návštěvníci uvidí bubenickou show Aries a večer uzavře rocková kapela Dangar Six.

V parku směrem k obchodnímu centru budou k vidění a vyzkoušení ukázky sportů Olympijských her dětí a mládeže 2019. Další disciplíny budou představeny v multimediálním sálu úřadu. Chybět nebude ani tradiční tržnice, kde si návštěvníci nejen zakoupí dobroty a produkty regionálních výrobců, ale zároveň si řemesla pod vedením Mistrů tradiční rukodělné výroby vyzkouší. V rámci programu se představí také jednotky Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje. Samotná budova Krajského úřadu Libereckého kraje bude zpřístupněna od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou podívat do kanceláří členů rady, prohlédnout si sál, kde jedná zastupitelstvo nebo se projet netradičním výtahem páternoster.

V téměř každém patře na ně budou čekat zajímavé workshopy představující činnost úřadu - formou naučné stezky o ceny si je mohou všechny projít a vyzkoušet. Potkají se tu i s hrdiny ze Čtyřlístku. V provozu bude také oblíbená provizorní kavárna na vyhlídce v 17. patře budovy kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
Program slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje 14. 6. 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT