Paulie Garand bude hlavní hvězdou Krajských slavností

13.06.2019 10:36:38 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Paulie Garand bude hlavní hvězdou Krajských slavností

Krajské slavnosti a Den otevřených dveří Libereckého kraje budou letos ukázkou toho nejlepšího, co náš kraj může nabídnout. Celodenní akce pro širokou veřejnost se bude konat v pátek 14. června v budově a okolí Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a) v Liberci. Hlavním hostem večera bude rapper Paulie Garand & Kenny Rough.

Akci zahájí v 10 hodin na venkovním pódiu hejtman Libereckého kraje Martin Půta v doprovodu hrdinů kresleného časopisu Čtyřlístek. V rámci celodenního programu je pro návštěvníky připraveno dětské vystoupení Mateřské školy Kulička, které vystřídá pohádka v podání Naivního divadla Liberec. V programu se představí také Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, která připravila soutěž v dojení krávy a v průběhu odpoledne její žáci ukáží jak náročná je práce s motorovou pilou. Následovat bude hudební blok Základní umělecké školy Česká Lípa, a koncert romské kapely Rumungre.

Odpolední program bude pokračovat Piráty z Kamrlíku - šermířským vystoupením skupiny Grex Sever Liberec, vystoupením dětského pěveckého sboru Altituda, taneční půlhodinkou s Country Road Česká Lípa a Jazzovou farmou ZUŠ Česká Lípa. Podvečer otevře ukázka juda v podání libereckých judistů následovaná školou žonglování LaMíčky. Večerní koncerty odstartuje skupina HUSH a tu správnou atmosféru před hlavní hvězdou večera navodí Vem Camará Capoeira Liberec. V 19.30 vystoupí rapper Paulie Garand & Kenny Rough. Po něm návštěvníci uvidí bubenickou show Aries a večer uzavře rocková kapela Dangar Six.

V parku směrem k obchodnímu centru budou k vidění a vyzkoušení ukázky sportů Olympijských her dětí a mládeže 2019. Další disciplíny budou představeny v multimediálním sálu úřadu. Chybět nebude ani tradiční tržnice, kde si návštěvníci nejen zakoupí dobroty a produkty regionálních výrobců, ale zároveň si řemesla pod vedením Mistrů tradiční rukodělné výroby vyzkouší. V rámci programu se představí také jednotky Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje. Samotná budova Krajského úřadu Libereckého kraje bude zpřístupněna od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou podívat do kanceláří členů rady, prohlédnout si sál, kde jedná zastupitelstvo nebo se projet netradičním výtahem páternoster.

V téměř každém patře na ně budou čekat zajímavé workshopy představující činnost úřadu - formou naučné stezky o ceny si je mohou všechny projít a vyzkoušet. Potkají se tu i s hrdiny ze Čtyřlístku. V provozu bude také oblíbená provizorní kavárna na vyhlídce v 17. patře budovy kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
Program slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje 14. 6. 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum restauruje své sbírky
Práce v Nádražní ulici a pod viaduktem v Turnově ovlivní počasí
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Důvody vzniku Domácího hospice Duha v Hořicích osvětlí Jana Sieberová
Travesti show Sny ve Vegas zavítá do Rokytnice nad Jizerou

Nejčtenější články

16.10.: Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT