Pavla Bičíková ukáže fotografie známého i neznámého Českého ráje

25.06.2018 22:36:34 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Dolánky,Český ráj

Pavla Bičíková ukáže fotografie známého i neznámého Českého ráje

I když je Český ráj jen malou tečkou uprostřed Evropy a není exotikou ležící za hranicemi všedních dnů, tak je neopakovatelný, čarokrásný, plný tajemství a překvapení. Stačí si jen třeba přivstat na východ slunce a zažijete nezapomenutelné chvíle. Právě tyto okamžiky se snaží na svých fotografiích zachytit Pavla Bičíková.

Vernisáž výstavy Český ráj známý i neznámý se koná v úterý 26. června od 18 hodin v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách. Připraveno bude občerstvení a příjemnou atmosféru navodí svým hraním Honza Vopařil. Fotografie si můžete v Domě přírody prohlédnout až do konce října 2018.

„Pro prázdninové měsíce jsem dále ve spolupráci s partnery připravila pravidelné pondělní multimediální přednášky Český ráj - známý a neznámý. Navazuji tak na své cestovatelské přednášky z různých koutů světa, kterým se věnuji již řadu let. Prostřednictvím projekce fotografií a vyprávěním příběhů bych ráda návštěvníkům ukázala, že Český ráj nejsou jen majestátní hrady, nádherné zámky, lidová architektura, skalní města, rybníky, romantická údolí a široká škála služeb pro turisty. Že Český ráj jsou hlavně úžasní lidé, kteří zde žijí a celým svým bytím a konáním tento „ráj" vytváří. Pokusíme se společně odhalit opravdový a nepřikrášlovaný Český ráj," upřesnila Pavla Bičíková.

Termíny konání přednášek: 9. 7., 16. 7., 23. 7., 30. 7., 6. 8., 13. 8., 20. 8., 27. 8. 2018 od 18 hodin.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT