Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

21.05.2018 16:43:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Pejskaři pozor: Na sídlišti v Semilech se objevily otrávené návnady

Na sídlišti Na Olešce v Semilech někdo klade otrávené návnady. Situaci již řeší policie ČR a strážníci městské policie v neděli prohledali sídliště, ale nic podezřelého nenašli. Hlášeno je již pět otrávených domácích zvířat, z toho jeden kocour a pes nepřežili, další zvířata s nemocí bojují. Pokud narazíte na cokoliv podezřelého v této souvislosti, tak volejte Policii ČR.

„V průběhu uplynulého víkendu skončili nejméně čtyři psi v péči veterinárního lékaře kvůli jejich náhlému dramatickému zhoršení zdravotního stavu. Psi trpěli křečemi a dalšími zdravotními komplikacemi nápadně připomínajícími stavu při otravě. Všichni měli společné to, že je jejich majitelé venčili na semilském sídlišti Na Olešce nebo v jeho blízkém okolí," potvrdila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Mezi postižené psy patří například pětiletá fenka křížence rotvajlera s labradorem, se kterou majitel kvůli jejím závažným zdravotním problémům vyhledal pomoc na veterinární klinice v Brandýse nad Labem. Zde po jejím vyšetření lékař konstatoval, že byla pravděpodobně otrávena. Fenka zatím žije za podpory silných léků.

Méně štěstí měla devítiletá fenka křížence plemene menšího vzrůstu, která podle výpovědi 26leté majitelky v pátek večer po procházce na semilském sídlišti Na Olešce opakovaně upadala do kolapsových stavů, trpěla křečemi a i po poskytnutí urgentní veterinární péče téhož dne zemřela. Na stejné vycházce se otrávil i druhý pes této mladé ženy. Jedná se o tříletou fenku křížence rotvailera s labradorem. Ta se dostala do krize jen o něco později a majitelka s ní musela rovněž opakovaně navštěvovat veterinárního lékaře. Tato fena zřejmě i díky svému mladšímu věku otravu přežila.

Se stejnými příznaky otravy vyhledala pomoc pro svého čistokrevného zlatého retrívra i 22letá slečna ze Semil. Její šestiletá fenka po páteční procházce dostala křeče a nemohla se postavit na nohy. Také ona musela být vyšetřena veterinárním lékařem, který předběžně vyjádřil podezření na její otravu neznámou látkou. Na výsledky laboratorních vyšetření majitelka zatím čeká a budou k dispozici zhruba do konce týdne.

Všichni tito majitelé se posléze obrátili na obvodní oddělení policie v Semilech, kde podali v této souvislosti trestní oznámení na neznámého pachatele. Byla mezi nimi i 34letá žena ze Semil, které někdo na starém semilském sídlišti otrávil zdravého sedmiletého domácího kocoura evropského, který sem jen chodil na procházky. Toho už našla venku bohužel mrtvého s pěnou u tlamy a nataženého v křeči.

„Po zadokumentování všech oznámení předají policisté semilského obvodního oddělení spisový materiál k dalšímu vyšetřování kriminalistům, nicméně policisté místního obvodního oddělení už v pondělí 21. května varovali majitele psů a koček ze sídliště Na Olešce před otrávenými návnadami, se kterými tam mohou jejich zvířata přijít do kontaktu," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Liberci lidé demonstrovali pro tvrdší tresty za týrání zvířat

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize

Již o minulém víkendu rozhodli fotbalisté Jiskry Mšeno výhrou v sousedních Velkých Hamrech o svém vítězství ve skupině C divizní soutěže. Slavit se má ale doma, a tak k tomu posloužilo domácí utkání s SK Český Brod. Pořadatelé pozvali diváky na tento zápas zadarmo a podávalo se pivo zdarma. Panovalo krásné počasí, trávník byl vzorně připraven a přítomno více jak 300 diváků. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Finanční dotace kraje půjdou i na venkovské školy a hasiče

Krajští radní doporučili v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje poskytnout peníze na podporu hasičů, ozdravných pobytů pro hendikepované občany, do Programu obnovy venkova či na podporu regionálních výrobků a tradičních řemesel. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
Turnov zakončil nepovedenou sezonu prohrou s Pardubicemi
Výstava Milování v přírodě je k vidění v železnobrodské galerii
Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Skiareál Ještěd hlásí uklizeno a připravuje novou sjezdovku

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
14.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT