Pekařova ulice v Turnově se dočká opravy

13.07.2017 08:13:42 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pekařova ulice v Turnově se dočká opravy

Práce na opravě Pekařovy ulice začnou v pondělí 17. července a potrvají až do 15. listopadu 2017. V rámci prací bude opraven stávající kanalizační řad v délce zhruba 300 metrů včetně 21 přípojek. Dále se bude jednat o opravu vodovodního řadu v délce 652 metrů včetně připojení 27 kusů vodovodních přípojek.

Součástí akce je oprava odvodnění, nové odvodnění komunikace u pekáren a následná oprava komunikace. Obnova komunikace zahrnuje cca 5,5 tisíc m² asfaltu. Před realizací obnovy komunikace proběhne po obou stranách pokládka nových obrub.

Veškeré práce v ulici budou vzájemně koordinovány. Pekařova ulice bude po dobu prací uzavřena. Po dobu realizace budou obyvatelé lokality informováni stavební firmou o harmonogramu prací a dopravní obsluž-nosti.

Uzavírkou bude dotčen autobusový spoj linky 670311 dopravce BusLine a. s. Po dobu uzavírky bude zajištěn výlukový jízdní řád, který počítá s dočasnými změnami autobusových zastávek. Autobusová zastávka Turnov, Pekařova je dočasně přemístěna do ulice Bezručova na úrovni parkoviště. Autobusová zastávka Turnov, Daliměřice, has. zbrojnice nebude po dobu stavebních prací obsluhována a je nahrazena zastávkou Turnov, Šroubárny v Bezručově ulici. Autobusová zastávka Turnov, Daliměřice, školka je dočasně přemístěna zhruba o 50 metrů přes křižovatku se spojkou mezi ulicí Bezručova a Hruborohozecká, aby byla přímo na objízdné trase výlukového jízdního řádu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stálá výstava o horolezectví v turnovském muzeu dostává nové obrysy
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu
VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku
Opravy chodníků v Turnově jsou v létě v plném proudu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT