Petr Kazda: Obhájení v takové konkurenci si hodně cením

07.03.2011 06:59:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Petr Kazda: Obhájení v takové konkurenci si hodně cením

Turnovský kickboxer Petr Kazda zazářil na mistrovství světa federace ISKA, které se konalo 2.- 7. listopadu 2010 ve španělském Alicante, když zde získal premiérový titul mistra světa. Ten mu následně vynesl i vítězství v anketě Sportovec Turnova.

Po pátečním vyhlášení ankety jsme sportovnímu králi Turnova za rok 2010 položili několik otázek.

Letošní sezona se vám hodně povedla, protože jste získal premiérově titul Mistra světa, byla to ale opravdu ta nejpovedenější sezona?

Co se týče Mistrovství světa, tak určitě nejpovedenější, zlatá medaile to všechno přebíjí.

Jak těžké bylo samotné mistrovství? Slyšel jsem, že jste boxoval v nižší hmotnostní kategorii.

Je to tak, startoval jsem ve váze do 81 kg a před přípravou na mistrovství jsem měl přitom 88 kilo. Za šest týdnů se mi ale podařilo úspěšně zhubnout. Ono nejde boxovat s ruskými borci, kteří shazují třeba z 90 kilo, takže jsem zvolil to, že budu o váhu níž.

Co především rozhodlo o zisku mistrovského titulu?

Sešlo se to prostě všechno, cítil jsem se výborně fyzicky, ale musí mít člověk i trochu toho sportovního štěstí. Těší mě ale, že v semifinále i ve finále jsem předčil soupeře ve fyzičce. V semifinále o deset let mladší domácí Španěl dokonce tak odpadl, že jsem vyhrál RSC. Ve finále byly první kola vyrovnané, ale pak jsem měl taky víc sil než Ital.

Oba už jste s bratrem Janem vlastně veteráni a před časem jste v rozhovoru prohlásili, že skončíte, až oba získáte titul mistra světa. Teď je to tady, ale vypadá to, že se vám končit nechce...

Poprvé jsme skončili oba už v 25 letech v roce 2001, ale po necelých čtyřech letech jsme se znovu vrátili a stále nás to baví. Rok nebo spíš dva určitě ještě vydržíme.

Obhájil jste vítězství v anketě Sportovec Turnova, koho vy ze svých kolegů v anketě obdivujete?

Určitě obdivuju všechny, třeba brácha mohl být letos výš, když vyhrál Mistrovství České republiky ve full kontaktu. Ale všichni ocenění jsou ve svém sportu výborní, cením si toho, že jsem v takové konkurenci znovu vyhrál.

Turnov má vždy výbornou mládežnickou základnu v mnoha sportech, rýsují se nějaké mladé naděje i ve vašem sportu?

Ano, jsou tu dva kluci co letos ještě soutěžili v kickboxu v dorostu a v další sezoně už budou boxovat v mužích, ale nechci jmenovat, aby se neurazili další, kteří jsou taky dobří.

Související:

Výsledky ankety Sportovec Turnova a fotogalerie z vyhlášení

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT