Po 58 letém muži ze Semil pátral i vrtulník

19.05.2017 21:35:30 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod,Semily

Po 58 letém muži ze Semil pátral i vrtulník

Semilští a jablonečtí policisté pátrali během čtvrtka po 58 letém muži ze Semil. Pátrací akce měla šťastný konec, když byl muž nalezen v Železném Brodě v lesním prostoru, kde seděl na lavičce.

„Ve čtvrtek v dopoledních hodinách oznámila na linku 158 pracovnice Městského úřadu v Semilech, že mají obavu o 58 letého pána ze Semil, který se již tři dny nezdržuje doma. Tuto informaci přišel na městský úřad sdělit nevlastní syn pohřešovaného. Ten uvedl, že otec odešel dne 16. května 2017 bez udání důvodů z místa trvalého bydliště a do současné doby se nevrátil, ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Mobilní telefon sice vyzvání, ale hovory nepřijímá," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Již v minulosti byl muž z důvodu psychických problémů v péči lékařů a v minulosti vyhrožoval sebevraždou. Do pátrací akce byly nasazeny téměř dvě desítky policistů včetně policejních psovodů z Jablonecka a Semilska a dále také strážníci Městské policie z Železného Brodu.

„Policisté okamžitě provedli prověrky veškerých míst, kde by se mohl muž zdržovat či pohybovat, u rodinných příslušníků, u kamarádů, v restauračních zařízeních, na vlakových a autobusových nádražích, ale i v nemocnicích. Policisté provedli i kontrolu železniční trati ve směru Líšný - Železný Brod a předali informaci strojvedoucím a zaměstnancům Českých drah. Všechny provedené prověrky byly zatím negativní. V odpoledních hodinách byl na pátrací akci přizván vrtulník Letecké služby Policie ČR, a to s ohledem k možnému ohrožení života osoby," upřesnila policejní mluvčí.

I tato pátrací akce, v tomto týdnu na Jablonecku již druhá, měla šťastný konec. Po několika hodinách, krátce před 21. hodinou, byl muž vypátrán za pomocí zaměření vrtulníkem letecké služby v Železném Brodě v lesním prostoru, kde seděl na lavičce. „Muž byl v pořádku bez zranění. Policisté muže předali do péče lékařů," doplnila Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté pátrali po 15 letém chlapci, našli ho v Rakousích
Vloupání do čerpací stanice vyšetřují v Lomnici
Služební pes městské policie byl nalezen a bude v pořádku
Policie pátrá po nezvěstném muži z Turnova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT