Po prohře s Brodem odstoupil trenér Jablonečku Bulíř

09.05.2011 11:32:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Přímý záchranářský souboj doma proti Železnému Brodu fotbalisté Jablonce nad Jizerou nezvládli a především díky laxnosti ve druhé půli prohráli 1:2. Po zápase skončil na domácí lavičce Petr Bulíř a pro konec jara má mužstvo převzít nový trenér.

Železný Brod měl zpočátku z domácích respekt, ale Jablonečtí toho nedokázali využít a hosté si nakonec díky větší bojovnosti zaslouženě odvezli tři body.

Jablonec n. J. - Železný Brod 1:2 (1:0)

Domácí se ujali vedení ve 41. minutě Braunem z penalty nařízené po faulu na Holmana. Vedení zřejmě domácí ukolébalo a hosté díky tomu ve druhém poločase pochopili, že Jablonečtí jim umožní bodovat a předvedli několik pěkných akcí. Vyrovnat se jim povedlo v 67. minutě Kuhnem, který sám před Farským zachoval chladnou hlavu a s klidem zakončil. Jabloneček se snažil o vstřelení rozdílové branky, jenže hráči si spolu moc nerozuměli, a tak k přímému ohrožení branky hostí nedošlo. Naopak Brod hrozil z brejků a osm minut před koncem po chybné rozehrávce dovezl míč až do branky po hezké akci Hartl.

„Fotbalová hra neodpovídala krajskému přeboru, žel v souboji o šest bodů byl lepší Železný Brod a dostal se v tabulce před nás. Co nás nejvíce mrzí byl neakceptovatelný přístup k zápasu, komplikované řešení naprosto triviálních situací, málo pohybu, bojovnosti, nasazení...," uvedl k zápasu za domácí tým David Holman, který zároveň dodal, že po vzájemné dohodě s vedením skončil ve funkci trenéra Petr Bulíř a nový trenér bude představen mužstvu už ve středu. „Petr měl více pracovních povinností a chceme proto zkusit dát mužstvu nový impuls změnou trenéra. Rozešli jsme se v klidu a nevylučujeme možnou další spolupráci třeba v budoucnu."

Branky:  41. Braun - 67. Kuhn, 82. Hartl. Rozhodčí: Klimt, Horák, Neugebauer, ŽK: 1:2. Diváků: 200. Jablonec n. J.: Farský - L. Brož, A. Brož (70. T. Ďoubalík), Nechanský, Veg - Hrbek ( 46. P. Vrána ), Šmíd (53. Prokůpek), Braun, J. Brož - J. Vrána, Holman ml. Železný Brod: Kopal - Kovář, Šilhán, Berka, Linka - Hartl, Hadač, Wanacki, Král - Kuhn (89. Brožek), Kameník.

Aktualizováno:

Po trenérovi Petru Bulířovi, který odešel po prohraném zápase s Železným Brodem, převezme nově tým Sokola Jablonec nad Jizerou Jaroslav Bílek, který už mužstvo vedl v předchozích sezonách při postupu z I.B třídy a I.A třídy do krajského přeboru a tehdy navíc za tým i hrál. Druhý oslovený trenér se rozhodne během následujícího týdne. Jaroslav Bílek je zároveň prvoligový rozhodčí, takže v minulosti se musel vzdát práce v Jablonečku kvůli dalším pracovním povinnostem, velmi důležité proto bude právě i jméno druhého trenéra týmu.