Po střetu aut u Dolní Černé Studnice čtyři zranění, jedna osoba zemřela

05.04.2021 22:21:44 | Autor: hzs, pjs, rk | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Po střetu aut u Dolní Černé Studnice čtyři zranění, jedna osoba zemřela

Doplněny podrobnosti a video! Hasiči ze stanice HZS Jablonec nad Nisou společně s dobrovolnými kolegy z Maršovic vyprošťovali zraněné po dopravní nehodě dvou osobních vozidel před obcí Dolní Černá Studnice směrem od Kokonína. Nehoda se stala ve sváteční pondělí 5. dubna po 19. hodině, jedna osoba bohužel na místě podlehla zraněním.

Na místě nehody, při které řidič vozidla BMW pravděpodobně dostal smyk na vozovce, přičemž se čelně střetl s dodávkou, byly čtyři zraněné osoby a zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby. „Dvě z osob zůstaly zaklíněny v jednom z vozidel. Hasiči provedli protipožární opatření a použili vyprošťovací zařízení k úplnému odstranění střechy vozidla, aby zraněné z vozu vyprostili. Lékař na místě konstatoval úmrtí jedné osoby," uvedli krajští hasiči bezprostředně po nehodě na svém twitteru.

„Pravděpodobně vlivem zhoršených klimatických podmínek a nepřizpůsobením rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky došlo krátce před 19. hodinou ke střetu osobního automobilu a dodávky. Na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Okolnostmi a příčinami vzniku této dopravní nehody se zabývají policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou," uvedl k nehodě tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Komunikace byla uzavřena a policie řídila dopravu až do 23 hodin. „Po několika desítkách minut resuscitace lékař konstatoval smrt u jedné osoby. Další člověk utrpěl těžké poranění a byl převezen do liberecké nemocnice. Dítě utrpělo středně těžká zranění, záchranáři jej převezli do fakultní nemocnice v Hradci Králové na dětské traumacentrum. Čtvrtá osoba se při nehodě rovněž středně těžce zranila a byla převezena do jablonecké nemocnice na chirurgickou ambulanci," doplnil mluvčí ZZS Libereckého kraje Michael Georgiev.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem
Nákladní a osobní auto havarovaly mezi Brodem a Malou Skálou
Následky dopravních nehod v Libereckém kraji meziročně klesly
Ve smyku vyletěl s autem na Malé Skále mimo silnici
K nehodě cyklisty se smrtelným zraněním došlo u Žďárku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT