Po vánoční přestávce se znovu rozehrály kuželkářské soutěže
16.01.2013 11:55:40 | Autor: Jiří Kapucián | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou
Kuželkáři odehráli po vánoční pauze nová kola svých soutěží. Vrchlabí zdolalo Jihlavu a oživilo šance na záchranu v 1. lize, Rokytnice naopak ve 3. lize prohrála se Šluknovem. Družstvo TJ Jilemnice se rozhodlo úplně odstoupit z Východočeského přeboru.
1. liga
Tým SKK Vrchlabí dokázal porazit Jihlavu a pokusí se na jaře vybojovat záchranu 1. ligy s uzdraveným Michalem Rofem a nejlepším hráčem druholigového Jičína Jiřím Vejvarou, jenž posílil družstvo pro druhou polovinu soutěže.
SKK Vrchlabí hostilo v tomto kole KK PSJ Jihlavu a vybojovalo své třetí vítězství v tomto soutěžním ročníku. V utkání měli domácí hráči lepší vstup do utkání, který vyhráli 2:0 při náskoku 48 kuželek (Žiško 595 a Říha 570). Jihlava v dalším průběhu držela s domácím celkem krok, a ve dvou třetinách zápasu snížila manko na pouhých 27 kuželek, ale na otočení vývoje utkání neměla. Hobl a Rolf na úvodní dráze závěrečných duelů navýšili náskok na 78 kuželek, který již v poklidu kontrolovali do vítězného konce v poměru 6:2 (3360-3313). V sobotu se Vrchlabí pokusí překvapit v Třebíči, která letos bojuje o medailové posty.
SKK Vrchlabí 3360 6:2 3313 KK PSJ Jihlava (15:9)
ŽIŠKO Vlado 595 4:0 576 RYCHTAŘÍK Václav
ŘÍHA Zdeněk 570 3:1 541 ZDRAŽIL Jakub
FIEBINGER Kamil 552 1:3 591 BRAUN Daniel
VEJVARA Jiří 544 3:1 526 PARTL Stanislav
HOBL David 555 1:3 577 PARTL Jiří
ROLF Michal 544 3:1 502 DVOŘÁK Vladimír
Pořadí: 1. SKK Náchod 21 (68,5:27,5), ...12. SKK Vrchlabí 6 (42:54)
3. liga
V prvním jarním kole třetí kuželkářské ligy mužů skončily zápasy pětkrát shodným výsledkem 5:3. Jediná výjimka byl výsledek vedoucího Jičína B na Trutnově. I když ostatní zápasy byly většinou vyrovnané, žádné překvapení se nekonalo a tak ani v tabulce nejsou patrné žádné velké změny.
Spartak Rokytnice rozehrál nadějně utkání na těžké kuželně ve Šluknově, ale mimořádný výkon domácího Vejnara 588 nakonec otočil skóre o pouhé 2.kuželky na stranu domácích, kteří tak zvítězili 5:3. Nejlepším hráčem Rokytnice se stal Jiří Drábek s 545 body, který přestoupil do týmu Spartaku z druholigového Jičína.
SK Plaston Šluknov 3084 5:3 3082 Spartak Rokytnice n. J. (10,5:13,5)
SKLENÁŘ Jan 496 3:1 490 MAŘAS Petr
KOTRLA Antonín 454 0,5:3,5 499 TRYZNA Pavel
KOLDAN Jan 503 1:3 503 JANOUCH Petr
MARUŠÁK Radek 500 1:3 520 NOVOTNÝ Zdeněk ml.
VAJNAR Petr 588 3:1 545 DRÁBEK Jiří
RUBANICKÝ Josef 543 2:2 525 TREPERA Slavomír ml.
Pořadí: 1. SKK Jičín B 18 (66:30), ...7. Spartak Rokytnice n. J. 11 (43:53).
Východočeská divize
Družstvo TJ Jilemnice odstoupilo před začátkem jarní části ze soutěže! Podzimní zápasy Jilemnice byly anulovány.
Související články:
Kuželkáři Rokytnice B se poperou o postup, Jilemnice B hraje o záchranu
Kuželkáři Rokytnice ve třetí lize válí, přehráli první Kosmonosy
Vrchlabí ztratilo zápas s Dačicemi, Rokytnice porazila Liberec
Vrchlabí v důležité bitvě o záchranu podlehlo, Jilemnice naopak vyhrála
Kompletní zpravodajství z kuželkářských soutěží
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Divadelní hru Potopa světa uvidíte v Roprachticích
Nejčtenější články
02.04.: Řemeslné trhy s prodejní výstavou pořádají v Roprachticích
02.04.: Harrachov čeká Velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
03.04.: Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.