Po změně trenéra Turnov vyhrál na penalty v Ústí
05.10.2014 14:25:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Do Ústí nad Labem cestovali fotbalisté FK Pěnčín-Turnov už s novým hrajícím trenérem Josefem Petříkem a kouzlo změny zřejmě zapůsobilo dobře, když tým urval dva body za vítězství 3:2 po penaltách.
„Trenér Pavel Jícha s asistentem Petrem Hruškou ukončili v klubu činnost po vzájemné dohodě. Hrajícímu trenérovi Josefu Petříkovi by měl pomoci s mužstvem i sportovní ředitel Jiří Šteffan. Jedná se o krizové řešení do konce podzimu," vysvětlil vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.
Ústí n. O. - FKP Turnov 2:3 (0:1) na penalty
Hosté začali aktivně a nadějná byla v 8. minutě Kunstova střela, kterou stačil ústecký gólman vyrazit. Ve 29. minutě brankář Zoul musel zasahovat proti střele domácího Vaňouse. Ve 35. minutě Bernát centrem našel Bártu, ten ale mířil vedle. Dvě minuty poté Kunst přestřelil domácí branku. Ve 38. minutě Papoušek uvolnil Bernáta, ten pokračoval sám a křižnou střelou na zadní tyč poprvé překonal gólmana Marečka. Těsně před poločasem Papoušek vyslal svou pověstnou dělovku ze 30 metrů, ale gólman Mareček vyškrábl míč z branky konečky prstů.
Na začátku druhé části přestřelil ústeckou branku Beníšek. V 58. minutě vybojoval Bárta míč, obehrál dva obránce a placírkou zvýšil na 0:2. Pět minut poté ovšem domácí snížili, když zůstal nehlídaný ústecký střelec Vaňous. V 65. minutě vyrazil Zoul nohama další tutovku Vaňouse. V 73. minutě nařídil rozhodčí sporný pokutový kop - hosté mluvili o nafilmovaném pádu, ale nebylo odvolání. K míči se postavil Hudec a vyrovnal na 2:2. Skóre na stranu hostů mohl v 87. minutě převážit Bernát, kterému nahrával Finklár, ale turnovský záložník zvolil ještě kličku a obránci mu stačili míč ukopnout.
Za vyrovnaného stavu tak o vítězi musely rozhodnout penalty. Turnovští se k tomu v sezoně dostali potřetí, ale poprvé se mohli radovat. Postupně proměnil Papoušek, Finklár po něm nastřelil břevno, Egert a Beníšek proměnili. V páté sérii sice trefil hrající trenér Petřík břevno, ale pátý ústecký střelec také neproměnil a protože mezitím dvě z penalty Zoul vyrazil, tak bod navíc získali hosté.
Branky: 63. Vaňous, 73. Hudec z penalty - 38. Bernát, 58. Bárta. Penalty v rozstřelu za Turnov proměnili Papoušek, Egert a Beníšek, nedali Finklár a Petřík. Rozhodčí: Šop, ŽK: 0:1. Diváků: 200. FKP Turnov: Zoul - D. Hurt, Egert, Petřík, Kolár - Finklár, Beníšek, Kunst (88. Kratochvíl), Bernát - Papoušek, Bárta (68. Šulc).
Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Další divizní utkání: Fotbalistům Jablonečku pardubický perník chutnal, vezou domů tři body
Předchozí utkání FKP Turnov:
Letohrad šel v Turnově víc za výhrou, domácí na ni stále čekají
Gól v nastavení neplatil pro ofsajd, Turnov pak v Náchodě padl na penalty
Turnov přes zlepšený výkon proti Kutné Hoře nebodoval
Ostuda Turnova v Trutnově: Čtyři góly, vyloučení, promarněná penalta
Dobrovice si po Jablonečku podala i Turnov
Papoušek se podílel hattrickem za Turnov na rozstřílení Dvora Králové
Divizní derby s Turnovem otočil Jabloneček kanonádou za 12 minut
Turnov nad Benátkami vedl, ale nakonec má po penaltách jen bod
Turnov hrál s Pardubicemi smírně, na penalty ovšem postoupil soupeř
Divizní fotbalisté o víkendu vstupují do nového ročníku
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
Liberecký kraj dokončil rekonstrukci objektu v ulici Na Šumavě v Jablonci nad Nisou. Vzniklo tam nové zázemí pro domov pro osoby se zdravotním postižením a zároveň nová odlehčovací služba komunitního typu, která umožní klientům žít přirozeným způsobem života. Investice Libereckého kraje dosáhla přibližně 16 milionů korun. Více podrobností na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
Muž a žena zemřeli v rokytnickém penzionu
Nejčtenější články
15.03.: Muž a žena zemřeli v rokytnickém penzionu
15.03.: Studentka SUPŠ a VOŠ Turnov zvítězila v celostátní soutěži TeenDesign
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.