Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

02.04.2015 12:08:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Stružinec,Slaná,Pojizeří

Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

Aktualizace: Už před čtvrteční šestou hodinou ranní vyrazili krajští hasiči opět do terénu. Zaměstnává je řada nehod, kterým napomohlo znovu nepříznivé počasí. V Pojizeří došlo k větším bouračkám v Tuhani a ve Slané.

„V 5.50 byli přes tísňovou linku 112 povoláni hasiči do Stružince (části obce Tuhaň), kde se srazila dvě auta. Nehoda si vyžádala dvě zranění, řidiče z jednoho osobního automobilu hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení, používali jak rozpínák, tak nůžky a museli odstřihnout celý levý bok auta. Po dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná. Cestou zpět hasiči urgovali posypové vozy na nesjízdnou komunikaci přes Stružinec," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Po projetí pravotočivé zatáčky podle mluvčího policie ztratil řidič Renaultu kontrolu nad vozidlem a ve smyku přejel do protisměru, kde narazil levým bokem do přední části protijedoucího vozidla značky Opel, který řídila žena. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky i řidiče. Po lékařském ošetření se podrobili orientačnímu vyšetření na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena na částku 25 000 korun. Věc šetří dopravní inspektorát v Semilech," uvedl tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Po šesté hodině zasahovali turnovští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou Český Dub na komunikaci z Českého Dubu na Všelibice, kde visel nákladní automobil ze stráně a hrozilo jeho převrácení.

Povolat správce komunikace museli podle mluvčí hasiči před 7. hodinou také na R35 ve směru za Libercem, kde před Jeřmanicemi začala kolabovat doprava. Hasiči sem byli přivoláni k nehodě osobního automobilu, který sjel do příkopu.

Dvě zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobních aut v části obce Cvikov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a Cvikova. Hasiči provedli vyproštění osob za asistence Zdravotnické záchranné služby, nemuseli přitom použít hydraulické nářadí.

Ke smrtelné nehodě došlo na Liberecku

Řidič Škody Octavie havaroval krátce po půl osmé ráno se svým autem v Ruprechticích, na Michelském vrchu, do oplocení u domu a následně do sloupku dalšího oplocení. Jako první byli na místě policisté, kteří muže vyprostili z vozidla a zahájili poskytování první předlékařské pomoci.

„Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pokračovala osádka s oživováním muže a následně jej převezla do Krajské nemocnice v Liberci. Tam 79letý muž bohužel krátce před jednou hodinou odpoledne zemřel. Podle zatím prvotních informací není vyloučeno, že muži za volantem se náhle zhoršil zdravotní stav a následkem toho havaroval. Zda tomu tak skutečně bylo či nikoliv osvětlí až soudní pitva, kterou policisté nařídí," upřesnila krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.  

Dopravní nehoda Semily - Kozákovská<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Semily Bez zranění, ale s únikem provozních náplní se stala nehoda v části obce Šumburk nad Desnou. Tam narazil osobní automobil do stromu. Z vozidla unikala nafta, kterou hasiči jímali do speciálních nádob. Únik se jim podařilo nakonec zastavit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu.

Jeřáb semilských hasičů se ve čtvrtek osvědčil u řady událostí. Po půl deváté s ním hasiči vyprošťovali v obci Slaná osobní automobil, který sjel mimo silnici a bokem narazil do domu. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Aktuální stav sjízdnosti silnic 2. 4. 2015, 13.10 hodin:
silnice I/13 - Nový Bor - Prácheň - sjízdné s opatrností
silnice I/14 směrem na Smržovku - zablokovaný kamion, blokuje celou silnici
Jablonec n/N, ulice Pražská - směr ke kruhovému objezdu - stojí řada kamionů, vozovk sjízdná pouze pro osobní vozy, nikoliv pro kamiony a autobusovou dopravu
silnice I/13 - Albrechtice u Frýdlantu - zablokováno kamiony, provoz je zcela omezen, ve směru na Liberec je silnice pro osobní vozy průjezdná s opatrností 

Energetici již odvolali kalamitní stav

Situace na severu Čech se po silné vichřici i přes další čtvrteční sněžení uklidnila a v současné době evidují energetici již běžný provoz distribuční soustavy.

„Sníh nám zatím problémy nepůsobí. Kalamitní stav pro okresy Liberec, Semily a Hradec Králové byl odvolán k dnešní 12. hodině. Je možné, že se ještě nějaké poruchy na vedení nízkého napětí mohou především v období víkendu objevit, bude se ovšem jednat především o rekreační lokality, do kterých přijedou po silné vichřici naši zákazníci zkontrolovat své chaty a chalupy. Volat poté mohou na poruchovou linku 840 850 860," upřesnila tisková mluvčí ČEZ pro Severní Čechy Soňa Holingerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina
Do Pojizeří se vrátila zima, řada silnic je neprůjezdná
Hasiči zasahovali v kraji i Pojizeří u popadaných stromů a ulítlých střech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třicet měst, včetně Semil, slaví 30 let svobody s Pamětí národa
Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT