Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

02.04.2015 12:08:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Stružinec,Slaná,Pojizeří

Počasí se neumoudřilo: Hasiči opět pomáhají u dopravních nehod

Aktualizace: Už před čtvrteční šestou hodinou ranní vyrazili krajští hasiči opět do terénu. Zaměstnává je řada nehod, kterým napomohlo znovu nepříznivé počasí. V Pojizeří došlo k větším bouračkám v Tuhani a ve Slané.

„V 5.50 byli přes tísňovou linku 112 povoláni hasiči do Stružince (části obce Tuhaň), kde se srazila dvě auta. Nehoda si vyžádala dvě zranění, řidiče z jednoho osobního automobilu hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení, používali jak rozpínák, tak nůžky a museli odstřihnout celý levý bok auta. Po dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná. Cestou zpět hasiči urgovali posypové vozy na nesjízdnou komunikaci přes Stružinec," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Po projetí pravotočivé zatáčky podle mluvčího policie ztratil řidič Renaultu kontrolu nad vozidlem a ve smyku přejel do protisměru, kde narazil levým bokem do přední části protijedoucího vozidla značky Opel, který řídila žena. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky i řidiče. Po lékařském ošetření se podrobili orientačnímu vyšetření na alkohol s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena na částku 25 000 korun. Věc šetří dopravní inspektorát v Semilech," uvedl tiskový mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek.

Po šesté hodině zasahovali turnovští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou Český Dub na komunikaci z Českého Dubu na Všelibice, kde visel nákladní automobil ze stráně a hrozilo jeho převrácení.

Povolat správce komunikace museli podle mluvčí hasiči před 7. hodinou také na R35 ve směru za Libercem, kde před Jeřmanicemi začala kolabovat doprava. Hasiči sem byli přivoláni k nehodě osobního automobilu, který sjel do příkopu.

Dvě zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobních aut v části obce Cvikov. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a Cvikova. Hasiči provedli vyproštění osob za asistence Zdravotnické záchranné služby, nemuseli přitom použít hydraulické nářadí.

Ke smrtelné nehodě došlo na Liberecku

Řidič Škody Octavie havaroval krátce po půl osmé ráno se svým autem v Ruprechticích, na Michelském vrchu, do oplocení u domu a následně do sloupku dalšího oplocení. Jako první byli na místě policisté, kteří muže vyprostili z vozidla a zahájili poskytování první předlékařské pomoci.

„Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje pokračovala osádka s oživováním muže a následně jej převezla do Krajské nemocnice v Liberci. Tam 79letý muž bohužel krátce před jednou hodinou odpoledne zemřel. Podle zatím prvotních informací není vyloučeno, že muži za volantem se náhle zhoršil zdravotní stav a následkem toho havaroval. Zda tomu tak skutečně bylo či nikoliv osvětlí až soudní pitva, kterou policisté nařídí," upřesnila krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.  

Dopravní nehoda Semily - Kozákovská<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Semily Bez zranění, ale s únikem provozních náplní se stala nehoda v části obce Šumburk nad Desnou. Tam narazil osobní automobil do stromu. Z vozidla unikala nafta, kterou hasiči jímali do speciálních nádob. Únik se jim podařilo nakonec zastavit. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu.

Jeřáb semilských hasičů se ve čtvrtek osvědčil u řady událostí. Po půl deváté s ním hasiči vyprošťovali v obci Slaná osobní automobil, který sjel mimo silnici a bokem narazil do domu. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Aktuální stav sjízdnosti silnic 2. 4. 2015, 13.10 hodin:
silnice I/13 - Nový Bor - Prácheň - sjízdné s opatrností
silnice I/14 směrem na Smržovku - zablokovaný kamion, blokuje celou silnici
Jablonec n/N, ulice Pražská - směr ke kruhovému objezdu - stojí řada kamionů, vozovk sjízdná pouze pro osobní vozy, nikoliv pro kamiony a autobusovou dopravu
silnice I/13 - Albrechtice u Frýdlantu - zablokováno kamiony, provoz je zcela omezen, ve směru na Liberec je silnice pro osobní vozy průjezdná s opatrností 

Energetici již odvolali kalamitní stav

Situace na severu Čech se po silné vichřici i přes další čtvrteční sněžení uklidnila a v současné době evidují energetici již běžný provoz distribuční soustavy.

„Sníh nám zatím problémy nepůsobí. Kalamitní stav pro okresy Liberec, Semily a Hradec Králové byl odvolán k dnešní 12. hodině. Je možné, že se ještě nějaké poruchy na vedení nízkého napětí mohou především v období víkendu objevit, bude se ovšem jednat především o rekreační lokality, do kterých přijedou po silné vichřici naši zákazníci zkontrolovat své chaty a chalupy. Volat poté mohou na poruchovou linku 840 850 860," upřesnila tisková mluvčí ČEZ pro Severní Čechy Soňa Holingerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči odstraňují další stromy, na mnoha místech nejde elektřina
Do Pojizeří se vrátila zima, řada silnic je neprůjezdná
Hasiči zasahovali v kraji i Pojizeří u popadaných stromů a ulítlých střech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT