Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

05.05.2020 19:41:19 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy

Liberečtí kriminalisté se v současné době zabývají několika případy podvodných jednání neznámého pachatele či pachatelů, kteří kontaktují občany, zejména podnikatele, telefonicky nebo e-mailem a požadují peníze jako platbu za údajně sjednané reklamní a marketingové služby.

Za poslední měsíce se jedná již o několikátý případ vždy s obdobnou legendou. „Volající zpravidla hovoří slovensky a požaduje vždy určitou finanční částku za údajně nezaplacené reklamní a marketingové služby, prezentace na webových stránkách, čímž vzbudí u mnohých občanů či firem obavy ze zadlužení a možné exekuce. Občany kontaktuje zpravidla nejdříve telefonicky, následně již probíhá e-mailová komunikace, prostřednictvím které také zasílá fakturu s částkou, která má být uhrazena, a to většinou na slovenský bankovní účet," sdělila tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Písemně občanům také sděluje informace o následcích, pokud dluh neuhradí. Upozorní je, že jsou vloženi do Centrální databáze dlužníků, s předáním vymáhání pohledávky exekutorovi. Zároveň je upozorňuje, že budou hradit také vzniklé náklady na vymáhání pohledávky. V případě uhrazení částky, obdrží plátce informaci o uhrazení platby a o ukončení spolupráce se společností, která měla reklamu zajišťovat.

Podle policejní mluvčí v některých případech bohužel občané za tyto služby již zaplatili, aniž by si tuto službu skutečně objednali. A pravděpodobně je ještě řada těch, kterým se stalo něco podobného, a tuto věc na Policii ČR neoznámili.

„Apelujeme na občany, firmy, kdokoliv z vás by byl tímto způsobem osloven nebo obdržel fakturu za reklamní služby a marketing, abyste se nenechali ihned zastrašit pohrůžkou exekuce v případě rychlého neuhrazení, a nejdříve si ověřili, zda jste si skutečně takové služby sjednali. Vyžádejte si doklad o objednané službě, či smlouvu. V opačném případě za tyto služby v žádném případě neplaťte! Můžete také požadovat exekutorské rozhodnutí, popřípadě se obrátit na Exekutorskou komoru České republiky, kde si informace ověříte," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
V nouzovém stavu ukradl v Turnově mobil a peníze, hrozí mu až osm let!
Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT