Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

19.07.2017 14:55:45 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

Liberecký kraj chystá další vlnu dotací na výměnu zastaralých neekologických kotlů pro domácnosti. Takzvané kotlíkové dotace tentokrát nemusí provázet dlouhé fronty zájemců, protože nově si lidé budou moci žádosti podávat elektronicky. K rozdělení bude pro žadatele připraveno celkem 135 milionu Kč. Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku.

Liberecký kraj v červnu obdržel Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydané Ministerstvem životního prostředí ČR. Na jeho základě se rozeběhne další vlna dotace na výměnu zastaralých neekologických kotlů za ekologické zdroje tepla.

„Podporována bude výměna starých kotlů 1. a 2. emisní třídy za kombinované kotle na uhlí a biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, nebo za kotle výhradně na biomasu," uvádí Radka Loučková Kotasová, krajská radní hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Připojila, že výše podpory se bude lišit v závislosti na druhu pořízeného zdroje tepla. „Částky se budou pohybovat od 75 000 Kč při nákupu kombinovaného kotle až po 120 000 Kč, které se vztahují na pořízení tepelného čerpadla nebo automatického kotle výhradně na biomasu," zkonkretizovala a doplnila, že stejně jako v předešlé výzvě budou bonifikováni žadatelé, kteří žijí v obcích se zhoršenou kvalitou ovzduší. Ti obdrží k celkové výši dotace ještě navíc sedm a půl tisíce korun. Jedná se o Českou Lípu, Doksy, Mimoň, Jilemnici, Liberec, Stráž nad Nisou, Cvikov, Chotovice, Kamenický Šenov, Nový Bor, Okrouhlou, Radvanec, Skalici u České Lípy, Lomnici nad Popelkou, Lažany, Ohrazenice, Přepeře, Turnov a Železný Brod.

Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku. Oproti minulosti úřad přichystal novinku ve způsobu příjmu žádostí. „Pro tuto výzvu bude zvolena varianta elektronického podání žádosti o dotaci, který by měl zajistit její efektivnější a plynulejší podání, než tomu bylo v předchozích výzvách. Elektronickým podáním žádosti na webových stránkách kraje si žadatel zajistí pořadí dle data a času doručení, až poté doručí vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh na podatelnu krajského úřadu osobně či poštou," vysvětlila radní s tím, že doručení listinné části žádosti nebude mít vliv na pořadí.

„Pokud na někoho ze žadatelů v předchozích výzvách kotlíkových dotací nezbyly finanční prostředky, jeho projekt nebyl podpořen a je zařazen do takzvaného „zásobníku projektů", je nutné vzhledem k odlišným podmínkám nového programu v případě zájmu o podání žádosti do podzimní výzvy žádost z předchozích výzev nechat vyřadit a teprve poté podat žádost novou," upozornila na závěr radní Loučková Kotasová.

V průběhu vyhlášené výzvy, tedy v říjnu letošního roku plánuje odbor regionálního rozvoje a evropských projektů semináře pro potenciální žadatele ve vybraných obcích kraje (ORP). Na nich se budou moci zájemci dozvědět, jaké budou podmínky vyhlášeného programu, termíny pro podání žádostí a v neposlední řadě také postup, jak žádost na krajský úřad podat. Podrobnější informace týkající se plánovaných seminářů najdou žadatelé začátkem září na webových stránkách programu http://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace, kde bude nejdříve na konci stejného měsíce zveřejněn také vyhlášený program.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O kotlíkové dotace se strhla na krajském úřadě mela
Liberecký kraj rozdá ve druhém kole kotlíkových dotací přes 14 milionů
Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů
Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT