Policie pátrá po motorkáři, který najel ve Vratislavicích do policisty

27.07.2019 11:13:34 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policie pátrá po motorkáři, který najel ve Vratislavicích do policisty

Důstojníci operačního střediska vyslali v neděli 21. července na místo dopravní nehody ve Vratislavicích nejbližší policejní hlídku. Po srážce s bezohledným motorkářem ovšem skončil policista v nemocnici. Policie žádá veřejnost o pomoc s jeho vypátráním.

„Na křižovatku ulic Pivovarská a Vinařská se nejrychleji dostavili policisté z místního obvodního oddělení. Ve 14:30 začali zajišťovat místo dopravní nehody do příjezdu dopravních policistů. O dvacet minut později, tedy ve 14:50, vjeli z ulice Rochlická do Pivovarské dva motocykly. Jakmile druhý z motorkářů poté, co spatřil policejní hlídku, začal brzdit a se strojem se otáčet, muži zákona se jen utvrdili v tom, že obě motorky nemají na pozemní komunikaci co dělat. Jednalo se totiž o motokrosové stroje," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Druhému ze strojů se podařilo dokonat otáčení a zamířil zpět do ulice Rochlická, zatímco první z motorkářů pokračoval proti policejní hlídce. I přesto, že jej policista pokynem ruky vyzval k zastavení, motorkář zareagoval zvýšením rychlosti a kolem zasahujícího policisty projel. Při pokusu o úhybný manévr však do muže zákona narazil. Vysokou rychlostí pak pokračoval dále ulicí Pivovarskou k ulici U Sila, aniž by se vůbec zaobíral vzniklým zraněním, škodami, či setrváním na místě dopravní nehody.

„Policista utrpěl zranění v horní polovině těla, s nímž vyhledal lékařské ošetření. V případě dopadení a odsouzení může v tomto případě pachateli hrozit za přečin násilí proti úřední osobě trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do šesti let," dodal Robovský.

Snímky střetu motorkáře s policistou ve Vratislavicích V této souvislosti žádají policisté případné svědky a spoluobčany o pomoc při pátrání po řidičích obou motocyklů, zejména pak po muži, jenž do policisty narazil. Pravděpodobně řídil motocykl KTM, bílo oranžové barvy, bez registrační značky. Oblečený byl do červeno-bílé motokrosové bundy s nápisy na hrudi, červeno-oranžových kalhot s šedými vzory na kolenou a stehnech. Na zádech měl červeno-černý batoh.

Motorkář měl helmu s fosforovým kšiltem a fosforovými vdechy helmy. Helma samotná byla oranžovo-černo-modré barvy s podélnými pruhy. Motokrosové brýle, které měl motorkář nasazené, měly oranžové orámování. Na nohou měl vysokou krosovou obuv pravděpodobně šedé barvy se třemi výraznými sponami upínání.

Motocykl po střetu s policistou má poškozený levý přední ochranný kryt ruky. Veškeré informace k případu můžete policistům sdělit prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo na kterékoli policejní služebně. „Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu. Zároveň apelujeme také na oba motocyklisty, aby se policistům přihlásili," doplnil policejní mluvčí.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zasahovali u nehod v Liberci, Harrachově, Nové Vsi i Jablonci
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk
Policisté se opět zaměřili na bezpečnost silničního provozu
Velký raft zmizel u silnice v Turnově, policie žádá o pomoc veřejnost
Policisté našli pohřešovaného muže v Besedicích už bez známek života

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT