Policisté dohlíželi o prodlouženém víkendu na mimořádná opatření

16.04.2020 09:04:43 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Policisté dohlíželi o prodlouženém víkendu na mimořádná opatření

Mimořádná opatření na hraničních přechodech, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, veřejný pořádek, ale také dohled nad plněním opatření v souvislosti s koronavirovou nákazou a v blízkostech parkovišť. To je jen drobný výčet z činností, kterým se v průběhu svátečního prodlouženého víkendu policisté zaobírali.

Na hraničním přechodu v Harrachově policisté kontrolovali ve směru do ČR 634 nákladních a 26 osobních vozidel. Ve směru do Polska pak 776 nákladních a 20 osobních aut. Devět osob nesplnilo podmínky pro vycestování a osm pro vcestování. U dvou kontrolovaných osob došlo k nedovolenému překročení státní hranice.

Hraniční přechod se Spolkovou republikou Německo byl o poznání méně frekventovaný. Ve směru do České republiky bylo kontrolováno 7 nákladních vozidel a 117 osobních. Na výjezdu 10 nákladních a 117 osobních vozidel. Takzvaných pendlerů, kteří mají za určitých podmínek možnost hranice překročit, kontrolovali policisté na vjezdu 112 a na výjezdu 113 osob. Celkem 17 osobám, které nesplňovaly podmínky, nebylo umožněno vstoupit do České republiky nebo z ní vycestovat.

Policejní kontroly o prodlouženém velikonočním víkendu<br />Autor: Archiv Policie ČR „V okolí hraničního přechodu se Spolkovou republikou Německo policisté zjistili překročení státní hranice dvoučlennou posádkou polského vozidla. Oba jedince vyřešili cizinečtí policisté v příkazním řízení pro porušení zákona o ochraně státních hranic a posléze je předali do rukou polských kolegů. Sobota poté přinesla dvounásobného „peška" pro muže z Frýdlantska. Za jízdu na kole pod vlivem omamných a psychotropních látek byl oznámen správnímu orgánu a současně mu byla udělena pokuta ve výši 5 tisíc korun za držení drog," shrnul tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Slunečná neděle nedopadla podle představ pro pět osob, které porušily nařízení vlády v souvislosti s mimořádným opatřením. Neměly roušky, a proto byly oznámeny správnímu orgánu. Kromě toho policisté při kontrole vozidla načapali jednoho z výtečníků, který řídil pod vlivem návykové látky. Další z řidičů usedl za volant svého vozu s platným zákazem řízení motorových vozidel a nyní tak bude řešen z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Dva občané Polska se pokusili nelegálně překročit hranici s Německem. Byli nekompromisně v rámci readmise vráceni nazpět," dodal Robovský.

Policisté střežili i parkoviště a odstavné plochy vytipované ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje, policií a obcemi s rozšířenou působností. Policisté kontrolovali bezmála třicet těchto míst, na nichž byla dodatečná místní úprava, nové dopravní značení nebo omezen či zakázán vjezd. V průběhu celého prodlouženého víkendu zaznamenali muži zákona na třicet porušení zákona o silničním provozu, která řešili příkazním řízení nebo domluvou.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji je 184 lidí s koronavirem, pět dalších se uzdravilo
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Czech Sar Team se stavil na hranicích v Harrachově
Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
VIDEO: Dopravu komplikují kamiony ve směru na Harrachov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Díky penězům státu a EU se opraví silnice v Jablonném i Sklenařicích
Štěpánův jarmark oživí 128. výročí rozhledny Štěpánka
Soustředění nejmenších florbalistů SCC Semily probíhalo v Osečné
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Z infocentra na kopce

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
11.08.: Vyjížďka na kolech nedopadla dobře. Seniorka skončila v nemocnici
11.08.: FOTO: Nová Bítouchovská lávka už je na místě, ještě ale není přístupná

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT