Policisté dopadli ženu podezřelou z poškození více než 30 aut v Liberci

02.04.2019 21:27:53 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté dopadli ženu podezřelou z poškození více než 30 aut v Liberci

Ve středu 27. března, s předchozím souhlasem státního zástupce, zadrželi liberečtí kriminalisté ženu, která má na svědomí více jak tři desítky poškozených automobilů. Policejní komisař 33leté ženě sdělil obvinění z poškození cizí věci a výtržnictví.

V noci z pátka 22. března na sobotu 23. března, v ulicích Domažlická, Americká, Volgogradská a v přilehlém okolí, řádila 33letá žena z Jablonecka. Během svého abnormálního vystoupení poškodila 22 automobilů různých značek. Vrypy na dveřích, předních kapotách nebo také poškozením stěračů, způsobila škodu většího rozsahu, která v rámci vyšetřování bude upřesněna na základě odborných vyjádření. V noci na 27. března pak žena poškodila dalších 12 zaparkovaných automobilů, zejména v ulicích Otavská, Gymnazistů a Kašparova.

„Liberečtí kriminalisté ženu vypátrali nejen díky svědectví poškozených osob a svědků v místech, kde řádila, ale také podle záznamu jedné z automobilových kamer, která ji nasnímala přímo při tvorbě nepochopitelných výtvorů," vysvětlil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Poškozená auta vandalkou v libereckých ulicích<br />Autor: Archiv Policie ČR Policejní komisař 28. března zadržené ženě, která byla předchozího dne umístěna do policejní cely, sdělil obvinění ze spáchání přečinu poškození cizí věci a výtržnictví a současně podal podnět k návrhu na její vzetí do vazby.

„Návrh na vzetí do vazby byl akceptován, neboť z konkrétních skutečností vyplynula důvodná obava, že by obviněná mohla trestnou činnost opakovat. V případě odsouzení tak výtržnici může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově řádí sprejeři. Posprejovali domy i garáže
Sprejer zneuctil vulgární čmáranicí turnovský kostel
Vandal poškodil luxusní chevrolet, kosočtverec má prý cenu 150 tisíc

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Křest knihy o výtvarníkovi Harcubovi zpestřily ukázky jeho děl
Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT