Pohřešovaná třináctiletá dívka byla vypátrána v Jablonci

01.10.2020 21:00:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Pohřešovaná třináctiletá dívka byla vypátrána v Jablonci

Ve čtvrtek 1. října ve 20.20 byla pohřešovaná 13letá dívka z Liberce v pořádku vypátrána v Jablonci nad Nisou. Všem občanům, kteří reagovali na výzvu, děkuje policie za spolupráci.

V souvislosti s pátráním po Michaele Stránské prověřila policie desítky oznámení k případnému výskytu 13leté dívky napříč Českou republikou. Vypátrat se ji naštěstí podařilo ve čtvrtek večer.

„Liberečtí kriminalisté ztotožnili muže, se kterým byla dívka spatřena v úterních ranních hodinách na zastávce autobusu v Liberci - Pavlovicích. Zároveň kriminalisté zjistili, že se dívka měla v dopoledních hodinách nacházet v blízkosti nádraží Českých drah v Liberci. Proto žádáme také cestující, kteří se v dopoledních hodinách dne 29. září 2020 nacházeli v blízkosti nádraží Českých drah v Liberci nebo v jeho okolí, případně cestovali vlakovými spoji z a do Liberce a mají-li informace k možnému výskytu pohřešované 13leté dívky, aby tyto informace předali na linku 158 případně na kterékoli obvodní oddělení Policie České republiky," sdělil podrobnosti k vývoji pátrání po dívce ve čtvrtek odpoledne tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský. 

Původní informace k pátrání 30. září 2020: 

Dívka odešla z domu v 7.00 29. září 2020, kdy šla do školy. Naposledy byla dívka viděna po sedmé hodině ranní na autobusové zastávce v Liberci - Pavlovicích, zastávka Stadion, kdy měla být ve společnosti neznámého muže.

„Pohřešovaná se do současné doby nevrátila do místa svého bydliště a její současný výskyt není znám. Dosud o sobě nepodala žádnou zprávu. V době odchodu z místa bydliště u sebe, měla drobnou finanční hotovost. Je bez mobilního telefonu," sdělili policisté ve výzvě veřejnosti.

Na sobě prošívanou bundu bílé barvy se zapínáním na zip, strečové kalhoty černé barvy s dírami na kolenou, černé plátěné boty s bílými kostičkami, tričko černé nebo khaki barvy, mikinu s kapucí černé barvy. S sebou na měla batoh černé barvy s nápisem VANS s barevnými kostkami na stranách.

„Dívka do současné doby byla bezproblémová, nikdy z domu neodešla. Opatření, které se v souvislosti s jejím vypátráním dosud realizovala, tedy veškeré prověrky v rodině, u známých, v nemocnicích, na nádražích a v místech možného výskytu, byla zatím neúspěšná. V tuto chvíli žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešované dívce. Pokud někdo dívku viděl nebo ví, kde se v současné době nachází, ať kontaktuje linku 158 nebo policisty na kterékoli policejní služebně," dodali policisté.

Popis hledané Michaely Stránské: 160 cm vysoká, střední postavy, modré oči, blond vlasy, mateřské znaménko na pravé tváři. Je jí 13 let (narozena 12. 2. 2007), vypadá na 13 až 15 let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Policie žádá o pomoc v případu napadení muže u zastávky Hrubá Skála
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT