Policisté kontrolovali chodce u přechodů

13.01.2020 21:20:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Policisté kontrolovali chodce u přechodů

Minulý týden na celém území republiky proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dohled na dodržování pravidel silničního provozu chodci. Zejména pak na řádné přecházení chodců na přechodech pro chodce a na povinnost mít na sobě ve vymezených případech prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

Hlídky dopravní a pořádkové policie se samozřejmě během celé akce snažily působit na chodce i preventivně. Například jim svědomitě vysvětlovaly nutnost používání prvků z retroreflexního materiálu, a to především za snížené viditelnosti.

„Policisté chodcům připomínali existenci zákona, podle kterého musí mít chodec mimo obec za snížené viditelnosti právě již zmiňované reflexní prvky. Apelovali tím na jejich samotnou bezpečnost při chůzi v silničním provozu. To vše proto, že právě chodci jsou těmi nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu a často si sami tuto skutečnost ve spěchu ani neuvědomují. Dalším tématem, o kterém policisté s chodci hovořili, byl neustále přetrvávající mýtus jejich absolutní přednosti na přechodech pro chodce. Takto oslovení chodci z rukou policistů obdrželi například reflexní pásky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Přesto všechno policisté během celé dopravně bezpečností akce udělili za spáchání přestupku 34 chodcům blokové pokuty. Tito chodci například před zraky policistů vstoupili na přechod pro chodce v době, kdy na semaforu pro přecházení vozovky svítila červená. Někteří se zase chtěli vyhnout semaforu s červeným světlem a vozovku se v jeho bezprostřední blízkosti snažili přejít na jiném místě. A jelikož se hlídky pohybovaly i v ranních a večerních hodinách, tedy za snížené viditelnosti mezi obcemi, tak se setkaly i s několika chodci, kteří se v těchto místech pohybovali bez výše uvedených prvků z retroreflexního materiálu.

Samozřejmě, že během celého minulého týdne policisté v rámci této akce také kontrolovali i řidiče motorových vozidel. Těch zkontrolovali celkem 430 a zjistili u nich 75 dopravních přestupků. Pozitivní údaj je ovšem ten, že u žádného kontrolovaného řidiče nezjistili v dechu alkohol. Policisté nejvíc pokut udělili řidičům, kteří při jízdě nepoužili bezpečnostní pás a těm, kteří vyjeli s vozidlem s nevyhovujícím technickým stavem.

„Všechny účastníky silničního provozu upozorňujeme, že akce uvedeného charakteru se zaměřením právě na nejzranitelnější účastníky silničního provozu budou v tomto roce průběžně probíhat na celém území Libereckého kraje," zdůraznila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby
Pohřešovanou ženu ze Semil našli hasiči s pátracími psy
Policisté zachránili v Benešově u Semil opilého muže spícího u silnice
Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kadetky Turnova doma neporazily Hronov, začne jim nadstavba
Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
Turnovské volejbalistky po boji podlehly Jablonci
Olympic Permanentní tour zavítá i do Semil
1. krkonošské mistrovství v sáňkování a bobování se koná na Benecku

Nejčtenější články

25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
24.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT