Policisté kontrolovali chodce u přechodů

13.01.2020 21:20:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Policisté kontrolovali chodce u přechodů

Minulý týden na celém území republiky proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dohled na dodržování pravidel silničního provozu chodci. Zejména pak na řádné přecházení chodců na přechodech pro chodce a na povinnost mít na sobě ve vymezených případech prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

Hlídky dopravní a pořádkové policie se samozřejmě během celé akce snažily působit na chodce i preventivně. Například jim svědomitě vysvětlovaly nutnost používání prvků z retroreflexního materiálu, a to především za snížené viditelnosti.

„Policisté chodcům připomínali existenci zákona, podle kterého musí mít chodec mimo obec za snížené viditelnosti právě již zmiňované reflexní prvky. Apelovali tím na jejich samotnou bezpečnost při chůzi v silničním provozu. To vše proto, že právě chodci jsou těmi nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu a často si sami tuto skutečnost ve spěchu ani neuvědomují. Dalším tématem, o kterém policisté s chodci hovořili, byl neustále přetrvávající mýtus jejich absolutní přednosti na přechodech pro chodce. Takto oslovení chodci z rukou policistů obdrželi například reflexní pásky," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Přesto všechno policisté během celé dopravně bezpečností akce udělili za spáchání přestupku 34 chodcům blokové pokuty. Tito chodci například před zraky policistů vstoupili na přechod pro chodce v době, kdy na semaforu pro přecházení vozovky svítila červená. Někteří se zase chtěli vyhnout semaforu s červeným světlem a vozovku se v jeho bezprostřední blízkosti snažili přejít na jiném místě. A jelikož se hlídky pohybovaly i v ranních a večerních hodinách, tedy za snížené viditelnosti mezi obcemi, tak se setkaly i s několika chodci, kteří se v těchto místech pohybovali bez výše uvedených prvků z retroreflexního materiálu.

Samozřejmě, že během celého minulého týdne policisté v rámci této akce také kontrolovali i řidiče motorových vozidel. Těch zkontrolovali celkem 430 a zjistili u nich 75 dopravních přestupků. Pozitivní údaj je ovšem ten, že u žádného kontrolovaného řidiče nezjistili v dechu alkohol. Policisté nejvíc pokut udělili řidičům, kteří při jízdě nepoužili bezpečnostní pás a těm, kteří vyjeli s vozidlem s nevyhovujícím technickým stavem.

„Všechny účastníky silničního provozu upozorňujeme, že akce uvedeného charakteru se zaměřením právě na nejzranitelnější účastníky silničního provozu budou v tomto roce průběžně probíhat na celém území Libereckého kraje," zdůraznila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově vylepšují systém dohledových kamer. Nové identifikují osoby
Pohřešovanou ženu ze Semil našli hasiči s pátracími psy
Policisté zachránili v Benešově u Semil opilého muže spícího u silnice
Policisté s celníky kontrolovali na hranicích v Harrachově autobusy
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
Krajská vědecká knihovna v Liberci je k dispozici online
Na Troskách mají výtvarnou soutěž, jinde zažijete virtuální prohlídky
Případů koronaviru v kraji je 154. O víkendu lidé poslechli a byli doma
Semilský spolek streamuje!

Nejčtenější články

04.04.: Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji 136 lidí, na sbírkovém účtu už 795 tisíc
05.04.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 147 osob, přibylo sedm

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT