Policisté kontrolovali v Pojizeří i kraji železniční přejezdy a nástupiště

07.04.2017 19:50:11 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov,Liberecký kraj

Policisté kontrolovali v Pojizeří i kraji železniční přejezdy a nástupiště

V minulých dnech probíhala na železničních přejezdech a železničních stanicích napříč Libereckým krajem společná akce policistů a zástupců správy železniční a dopravní cesty. Hlídky dopravní policie působily v Turnově v ulici Nad Perchtou, v Sedmihorkách, Jablonci nad Nisou v ulici Vodní, Rychnově u Jablonce nad Nisou, ale také v Zákupech u České Lípy, v Jablonném v Podještědí, Liberci v ulici Doubská, ale i ve Frýdlantu nebo například v Řasnici u Frýdlantu.

„Při plánování akce byly zohledněny především ty železniční přejezdy, na nichž v minulosti došlo k dopravním nehodám, nebo na kterých jsou ze strany policie registrovány případy páchání protiprávních jednání. Tato exponovaná místa byla konzultována a navržena ve spolupráci s pracovníky Správy železniční a dopravní cesty," informoval tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Dopravními policisty, v rámci akce probíhající u železničních přejezdů, byla využívána služební vozidla určená zejména pro takzvaný skrytý dohled, která jsou vybavena záznamovými zařízeními k dokumentaci protiprávního jednání účastníků silničního provozu.

Kontroly policistů u přejezdů a na nástupištích<br />Autor: Archiv Policie ČR Hlídky služby pořádkové policie se zaměřily především na neoprávněný vstup a pohyb osob v okolí dráhy a v kolejišti nádraží Českých drah, ale také na porušování nebo ohrožení provozování dráhy a drážní dopravy. Probíhaly také kontroly veřejného pořádku ve vlacích a na nádražích. „Stanoviště hlídek byla naplánována opět po konzultaci s pracovníky Správy železniční dopravní cesty tak, aby akce byla směrována na nejproblematičtější lokality, v nichž dochází například k porušování povinností uvedených v zákoně o drahách. Vybrány byly železniční stanice a nádraží v Hrádku nad Nisou, Liberci, Chrastavě, Semilech a v Turnově," doplnil Robovský.

Nevíme, jestli byl byl brán policisty ohled na možnosti cestujících se na vlastní nástupiště dostat, když zejména nádraží v Semilech je proslulé nejrychlejší, ale také nejbezpečnější cestou mezi kolejemi. Jinak totiž cestující musí po neudržované rozbité cestě zajít o 100 metrů dál při obcházení celé budovy nádraží...

V průběhu dopravně bezpečnostní akce bylo dopravními policisty zkontrolováno 136 vozidel a jejich osádek. Zjištěno bylo 44 přestupků, za které byly uděleny blokové pokuty přesahující částku 15 tisíc korun. Čtyři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu. Mimo jiné byli zjištěni dva řidiči pod vlivem alkoholu.

V prostorech železničních přejezdů dopravní policisté zaznamenali celkem 19 přestupků, při nichž v 16 případech byly uděleny blokové pokutu v hodnotě převyšující 5 tisíc korun a tři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu. Odhalená přestupková jednání se týkala nepoužití bezpečnostních pásů, nepoužití dětského zádržného systému nebo také nevyhovující technický stav vozidel.

Kontroly policistů u přejezdů a na nástupištích<br />Autor: Archiv Policie ČR Hlídky služby pořádkové policie provedly kontroly 104 osob, přičemž uložily blokové pokuty v osmi případech a v celkové částce osmi set korun. V rámci opatření byly provedeny kontroly 43 vlakových souprav. V souvislosti s nerespektováním pokynů provozovatele dráhy bylo zjištěno 19 přestupků, za něž byly uloženo pokuty ve výši dva a půl tisíce korun. Celkem 34 policistů se účastnilo této dopravně bezpečnostní akce v teritoriu Libereckého kraje.

„V souvislosti se zajišťování bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, se zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti na území České republiky, a současně také v rámci dohledu a prevence na nádražích Českých drah a železnici, budou policisté v obdobných bezpečnostních akcích, ve spolupráci s pracovníky Správy železniční dopravní cesty, provádět i další obdobné akce," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP
Při střetu s vlakem v Liberci utrpěla zranění nezletilá osoba
Mladík se do budovy nádraží v Liberci dobýval sekáčkem
Po srážce s vlakem v Košťálově zemřelo nezletilé dítě
Vlak srazil blízko železničního přejezdu v Semilech ženu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna. Více informací na Našem Jablonecku

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů
Ralsko: výšlap na český Mount Everest
Semilští atleti v létě nezahálejí. Příměstský tábor absolvovalo 32 dětí
V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
Memoriál Oldy Nývlta se jede jako cross country maraton družstev

Nejčtenější články

08.08.: Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
08.08.: V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
06.08.: Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT