Policisté našli část desek ukradených z horolezeckého hřbitova

07.01.2013 14:26:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Hrubá Skála

Policisté našli část desek ukradených z horolezeckého hřbitova

V pátek 4. ledna pardubičtí policisté zajistili kovové desky, které se snažil prodat muž v místní sběrně drahých kovů. Později bylo potvrzeno, že se jedná o část  desek odcizených na přelomu roku ze symbolického hřbitova horolezců u Hrubé Skály.

„Jedná se o část desek, to znamená, že po zbylých stále pátráme, broušením byly odstraněny nápisy se jmény horolezců a dat úmrtí. Proti muži z Královéhradecka ve věku 35 let bylo zahájeno trestní stíhání," potvrdil mluvčí Policie ČR v Semilech Petr Kmínek. Muž je podle něj stíhán na svobodě a protože byl již v minulosti soudně trestán, tak mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

V případu významně pomohlo rychlé informování veřejnosti, protože díky tomu věděl o krádeži desek v hodnotě 100 tisíc korun z horolezeckého hřbitova i pracovník sběrny a neváhal okamžitě informovat policii. „Pardubičtí policisté nadále pátrají po zbylých deskách, zabývají se tím ale i kolegové z jiných krajů, které mohou lidé v případě podezření informovat," dodal Petr Kmínek.

Objevená část desek (více než polovina) by měla být co nejdříve předána majiteli - horolezeckému oddílu TJ Český ráj. „Zatím netušíme jaké je poškození a jak půjde desky opravit, každopádně nás těší, že byl pachatel dopaden," řekl předseda TJ Český ráj Miloslav Homolka.

Více o případu: Horolezecký hřbitov v Českém ráji poškodili nenechaví zloději

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Sytovská madona je lákadlem semilské výstavy Vánoce v muzeu
Správa KRNAP letos zpracovala 52 000 m3 kůrovcem napadeného dřeva
Turnovské volejbalistky jednou porazily vedoucí Děčín/ Rumburk
Rada kraje jmenovala nové ředitele škol v Železném Brodě a Liberci

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT