Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

11.07.2013 14:55:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Benecko

Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

Semilští kriminalisté v minulých dnech odhalili v Benecku pěstírnu konopí. K vlastnímu zatýkání majitele indoorové pěstírny si přizvali Zásahovou jednotku policie Královéhradeckého kraje. Muži nyní hrozí až desetileté vězení.

„Zatýkání předcházela bezmála půlroční intenzívní práce semilských kriminalistů, kteří na základě vlastních šetření a operativně pátrací činnosti zjistili, že jeden z penzionů na Benecku neslouží jenom k předpokládaným účelům, ale i jako pěstírna konopí," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

To, že pěstírna v domě opravdu je, se potvrdilo poté, co zásahová jednotka do penzionu vnikla. Policisté si podle mluvčí museli počínat obzvlášť obezřetně a citlivě, protože v domě se nalézal podezřelý muž spolu s manželkou a nezletilým dítětem. Muž měl penzion pronajatý, v obytných prostorách, které vypadaly velmi úhledně, s rodinou žil, ve sklepních prostorách pěstoval a obhospodařoval rostliny konopí.

„Sklepní prostory měl pro tyto účely velice dobře vybavené zařízením pro pěstování zakázaných rostlin. A nejednalo se o kusy, ale hned o tisícovku rostlin, kterou tam policisté při domovní prohlídce zajistili," doplnila Suchánková. 

Manželku po výslechu propustili

Pěstírna konopí v jednom z penzionů v Benecku V penzionu policisté zatkli 35 letého muže, ale i jeho o rok mladší manželku. Tu kriminalisté po podání vysvětlení k dané věci ze zadržení propustili. Její manžel, který se o rostliny staral, byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na základě rozhodnutí soudce Okresního soudu v Semilech byl umístěn do Vazební věznice v Liberci.

„Případ i nadále vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Odhalení případu bylo o to složitější, že dnes již obviněný muž neměl za sebou žádnou trestní minulost, tedy ani tresty, které by se týkaly nedovolené výroby a nakládání s psychoaktivními látkami. Před soudem mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Zjišťují množství THC v rostlinách

Kriminalisté rovněž zjišťují jaké množství látek THC rostliny obsahovaly. Zjišťovat budou také výši zisku, kterou z pěstování konopí mohl mít. Vedle svého zaměstnání provozoval tuto přidruženou „živnost" od podzimu 2012.

V tomto roce semilští kriminalisté odhalili již dvě indoorové pěstírny konopí a v souvislosti s tím došlo k obvinění tří osob, které jsou vyšetřovány vazebně. Jeden z případů byl pro svoji závažnost předán k vyšetřování na Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. V celém kraji se pak podařilo kriminalistům odhalit tři pěstírny (jednu v Jablonci nad Nisou a dvě v okrese Semily).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští policisté zajistili řidiče pod vlivem drog
Při dopravní kontrole v Lomnici zadrželi řidičku pod vlivem marihuany

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT