Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

11.07.2013 14:55:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Benecko

Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

Semilští kriminalisté v minulých dnech odhalili v Benecku pěstírnu konopí. K vlastnímu zatýkání majitele indoorové pěstírny si přizvali Zásahovou jednotku policie Královéhradeckého kraje. Muži nyní hrozí až desetileté vězení.

„Zatýkání předcházela bezmála půlroční intenzívní práce semilských kriminalistů, kteří na základě vlastních šetření a operativně pátrací činnosti zjistili, že jeden z penzionů na Benecku neslouží jenom k předpokládaným účelům, ale i jako pěstírna konopí," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

To, že pěstírna v domě opravdu je, se potvrdilo poté, co zásahová jednotka do penzionu vnikla. Policisté si podle mluvčí museli počínat obzvlášť obezřetně a citlivě, protože v domě se nalézal podezřelý muž spolu s manželkou a nezletilým dítětem. Muž měl penzion pronajatý, v obytných prostorách, které vypadaly velmi úhledně, s rodinou žil, ve sklepních prostorách pěstoval a obhospodařoval rostliny konopí.

„Sklepní prostory měl pro tyto účely velice dobře vybavené zařízením pro pěstování zakázaných rostlin. A nejednalo se o kusy, ale hned o tisícovku rostlin, kterou tam policisté při domovní prohlídce zajistili," doplnila Suchánková. 

Manželku po výslechu propustili

Pěstírna konopí v jednom z penzionů v Benecku V penzionu policisté zatkli 35 letého muže, ale i jeho o rok mladší manželku. Tu kriminalisté po podání vysvětlení k dané věci ze zadržení propustili. Její manžel, který se o rostliny staral, byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na základě rozhodnutí soudce Okresního soudu v Semilech byl umístěn do Vazební věznice v Liberci.

„Případ i nadále vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Odhalení případu bylo o to složitější, že dnes již obviněný muž neměl za sebou žádnou trestní minulost, tedy ani tresty, které by se týkaly nedovolené výroby a nakládání s psychoaktivními látkami. Před soudem mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Zjišťují množství THC v rostlinách

Kriminalisté rovněž zjišťují jaké množství látek THC rostliny obsahovaly. Zjišťovat budou také výši zisku, kterou z pěstování konopí mohl mít. Vedle svého zaměstnání provozoval tuto přidruženou „živnost" od podzimu 2012.

V tomto roce semilští kriminalisté odhalili již dvě indoorové pěstírny konopí a v souvislosti s tím došlo k obvinění tří osob, které jsou vyšetřovány vazebně. Jeden z případů byl pro svoji závažnost předán k vyšetřování na Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. V celém kraji se pak podařilo kriminalistům odhalit tři pěstírny (jednu v Jablonci nad Nisou a dvě v okrese Semily).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští policisté zajistili řidiče pod vlivem drog
Při dopravní kontrole v Lomnici zadrželi řidičku pod vlivem marihuany

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT