Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

11.07.2013 14:55:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Benecko

Policisté odhalili pěstírnu konopí skrytou v beneckém penzionu

Semilští kriminalisté v minulých dnech odhalili v Benecku pěstírnu konopí. K vlastnímu zatýkání majitele indoorové pěstírny si přizvali Zásahovou jednotku policie Královéhradeckého kraje. Muži nyní hrozí až desetileté vězení.

„Zatýkání předcházela bezmála půlroční intenzívní práce semilských kriminalistů, kteří na základě vlastních šetření a operativně pátrací činnosti zjistili, že jeden z penzionů na Benecku neslouží jenom k předpokládaným účelům, ale i jako pěstírna konopí," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

To, že pěstírna v domě opravdu je, se potvrdilo poté, co zásahová jednotka do penzionu vnikla. Policisté si podle mluvčí museli počínat obzvlášť obezřetně a citlivě, protože v domě se nalézal podezřelý muž spolu s manželkou a nezletilým dítětem. Muž měl penzion pronajatý, v obytných prostorách, které vypadaly velmi úhledně, s rodinou žil, ve sklepních prostorách pěstoval a obhospodařoval rostliny konopí.

„Sklepní prostory měl pro tyto účely velice dobře vybavené zařízením pro pěstování zakázaných rostlin. A nejednalo se o kusy, ale hned o tisícovku rostlin, kterou tam policisté při domovní prohlídce zajistili," doplnila Suchánková. 

Manželku po výslechu propustili

Pěstírna konopí v jednom z penzionů v Benecku V penzionu policisté zatkli 35 letého muže, ale i jeho o rok mladší manželku. Tu kriminalisté po podání vysvětlení k dané věci ze zadržení propustili. Její manžel, který se o rostliny staral, byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na základě rozhodnutí soudce Okresního soudu v Semilech byl umístěn do Vazební věznice v Liberci.

„Případ i nadále vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování v Semilech. Odhalení případu bylo o to složitější, že dnes již obviněný muž neměl za sebou žádnou trestní minulost, tedy ani tresty, které by se týkaly nedovolené výroby a nakládání s psychoaktivními látkami. Před soudem mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Zjišťují množství THC v rostlinách

Kriminalisté rovněž zjišťují jaké množství látek THC rostliny obsahovaly. Zjišťovat budou také výši zisku, kterou z pěstování konopí mohl mít. Vedle svého zaměstnání provozoval tuto přidruženou „živnost" od podzimu 2012.

V tomto roce semilští kriminalisté odhalili již dvě indoorové pěstírny konopí a v souvislosti s tím došlo k obvinění tří osob, které jsou vyšetřovány vazebně. Jeden z případů byl pro svoji závažnost předán k vyšetřování na Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. V celém kraji se pak podařilo kriminalistům odhalit tři pěstírny (jednu v Jablonci nad Nisou a dvě v okrese Semily).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští policisté zajistili řidiče pod vlivem drog
Při dopravní kontrole v Lomnici zadrželi řidičku pod vlivem marihuany

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT