Policisté opět kontrolovali nelegální zaměstnávání a pobyt cizinců

08.04.2017 16:07:37 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté opět kontrolovali nelegální zaměstnávání a pobyt cizinců

Od pondělí 27. března do středy 29. března provedli v rámci celorepublikové akce pod názvem "Cizinec" policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství Liberec, ve spolupráci s příslušníky Celní správy a pracovníky Oblastních inspektorátů práce kontroly, které byly zaměřené na nelegálně zaměstnávané dělníky ze zahraničí a cizince s nelegálním pobytem na území České republiky.

Do středy 29. března policisté zkontrolovali v celém Libereckém kraji na 43 objektů, zejména ubytovacích zařízení, staveb, výrobních objektů, ale také provozoven, heren a barů. Kontroly probíhaly i na místech se zvýšeným výskytem osob, zejména na vlakových a autobusových nádražích, v průmyslových zónách, ale i na hraničních přechodech do České republiky, kde byla kontrolována vozidla na vjezdu i při výjezdu z republiky.

Zkontrolováno bylo na 43 objektů, z čehož byly nejvíce zastoupeny provozovny a ubytovací zařízení. Během trvání akce zkontrolovali policisté 711 osob, z nichž bylo 439 cizinců. Mezi cizinci byli nejvíce zastoupeni občané Ukrajiny, Polska, Rumunska a Mongolska. Policisté zjistili celkem 26 přestupků cizinců, kteří porušili zákonné povinnosti o pobytu cizinců na území České republiky, za což jim udělili blokové pokuty ve výši téměř 9 tisíc korun. Policisté zajistili 11 cizinců, se kterými bylo zahájeno správní řízení a jednu osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání a na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Za porušení zákonných norem nyní cizincům hrozí trest správního vyhoštění na dobu až pěti let. Po tuto dobu jim nebude umožněn vstup na území členských států Evropské unie.

Policisté udělili dalších 16 blokových pokut ve výši přes 10 tisíc korun a jedno přestupkové jednání oznámili správnímu orgánu. Kontrolám neuniklo ani 92 vozidel překračujících nebo se pohybujících v prostoru státní hranice.

„V rámci této policejní akce bylo v celém Libereckém kraji nasazeno přes sto policistů nejen z Odboru cizinecké policie, ale také z Odboru pořádkové policie, psovodi z Oddělení služební kynologie a Oddělení hlídkové služby Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Za zmínku stojí i to, že z pohledu zajištěných osob a zahájených správních řízení ve věci vyhoštění, kromě jediného případu, došlo k ostatním deseti v jednom jediném kontrolovaném areálu výrobního podniku na Jablonecku," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

V pondělí dopoledne v tomto objektu prováděli policisté kontrolu a spolu s kynology zajistili objekt areálu zvenčí a další část policistů s příslušníky celní správy a s pracovníky inspektorátu práce kontrolovali vnitřní část budov. Při velmi důkladné kontrole jedné z výrobních hal objevili prostor strojní šachty, v němž se ukrývalo 9 cizinců z Moldávie a Ukrajiny.

Od začátku letošního roku již policisté z cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v souvislosti se zajišťováním vnitřního pořádku a bezpečnosti na území České republiky provedli několik podobně rozsáhlých akcí zaměřených na neoprávněné zaměstnávání a nelegální pobyty cizinců.

V průběhu roku budou policisté nejen v Libereckém kraji provádět další obdobné akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté kontrolovali v Pojizeří i kraji železniční přejezdy a nástupiště
Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP
Inspektoři ČIŽP zkontrolovali 31 sběren kovů, čtyři z Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT