Policisté opět kontrolovali nelegální zaměstnávání a pobyt cizinců

08.04.2017 16:07:37 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Policisté opět kontrolovali nelegální zaměstnávání a pobyt cizinců

Od pondělí 27. března do středy 29. března provedli v rámci celorepublikové akce pod názvem "Cizinec" policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství Liberec, ve spolupráci s příslušníky Celní správy a pracovníky Oblastních inspektorátů práce kontroly, které byly zaměřené na nelegálně zaměstnávané dělníky ze zahraničí a cizince s nelegálním pobytem na území České republiky.

Do středy 29. března policisté zkontrolovali v celém Libereckém kraji na 43 objektů, zejména ubytovacích zařízení, staveb, výrobních objektů, ale také provozoven, heren a barů. Kontroly probíhaly i na místech se zvýšeným výskytem osob, zejména na vlakových a autobusových nádražích, v průmyslových zónách, ale i na hraničních přechodech do České republiky, kde byla kontrolována vozidla na vjezdu i při výjezdu z republiky.

Zkontrolováno bylo na 43 objektů, z čehož byly nejvíce zastoupeny provozovny a ubytovací zařízení. Během trvání akce zkontrolovali policisté 711 osob, z nichž bylo 439 cizinců. Mezi cizinci byli nejvíce zastoupeni občané Ukrajiny, Polska, Rumunska a Mongolska. Policisté zjistili celkem 26 přestupků cizinců, kteří porušili zákonné povinnosti o pobytu cizinců na území České republiky, za což jim udělili blokové pokuty ve výši téměř 9 tisíc korun. Policisté zajistili 11 cizinců, se kterými bylo zahájeno správní řízení a jednu osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání a na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Za porušení zákonných norem nyní cizincům hrozí trest správního vyhoštění na dobu až pěti let. Po tuto dobu jim nebude umožněn vstup na území členských států Evropské unie.

Policisté udělili dalších 16 blokových pokut ve výši přes 10 tisíc korun a jedno přestupkové jednání oznámili správnímu orgánu. Kontrolám neuniklo ani 92 vozidel překračujících nebo se pohybujících v prostoru státní hranice.

„V rámci této policejní akce bylo v celém Libereckém kraji nasazeno přes sto policistů nejen z Odboru cizinecké policie, ale také z Odboru pořádkové policie, psovodi z Oddělení služební kynologie a Oddělení hlídkové služby Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Za zmínku stojí i to, že z pohledu zajištěných osob a zahájených správních řízení ve věci vyhoštění, kromě jediného případu, došlo k ostatním deseti v jednom jediném kontrolovaném areálu výrobního podniku na Jablonecku," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

V pondělí dopoledne v tomto objektu prováděli policisté kontrolu a spolu s kynology zajistili objekt areálu zvenčí a další část policistů s příslušníky celní správy a s pracovníky inspektorátu práce kontrolovali vnitřní část budov. Při velmi důkladné kontrole jedné z výrobních hal objevili prostor strojní šachty, v němž se ukrývalo 9 cizinců z Moldávie a Ukrajiny.

Od začátku letošního roku již policisté z cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v souvislosti se zajišťováním vnitřního pořádku a bezpečnosti na území České republiky provedli několik podobně rozsáhlých akcí zaměřených na neoprávněné zaměstnávání a nelegální pobyty cizinců.

V průběhu roku budou policisté nejen v Libereckém kraji provádět další obdobné akce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté kontrolovali v Pojizeří i kraji železniční přejezdy a nástupiště
Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP
Inspektoři ČIŽP zkontrolovali 31 sběren kovů, čtyři z Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Českolipské muzeum se na více než rok uzavře pro veřejnost

Hlavní budova Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se od 1. ledna příštího roku uzavře. Až do 28. února roku 2021 zde totiž bude probíhat stavební projekt vedoucí ke snížení energetické náročnosti celého sídla. Uzavřené budou všechny stálé přírodovědné a historické expozice a výstavní prostory muzea i galerie. Projekt zateplování vyjde kraj na přibližně 14,6 milionu korun včetně DPH.

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bytosti z barevných obrazů Kateřiny Sidonové tančí v semilském muzeu
FOTO: Hasiči ve Svojku obdrželi nové auto
Dalmach sahal v Plzni po remíze, ale nepomohla ani power-play
Horská služba je v plném nasazení pro zimní sezonu
Nejlepší knihovnice Libereckého kraje za rok 2019 si převzaly ocenění

Nejčtenější články

09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
10.12.: FOTO: Traktor přilákal do kulturního domu v Semilech 900 fanoušků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT