Policisté s Týmem silniční bezpečnosti apelovali na viditelnost chodců

12.12.2020 22:38:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Policisté s Týmem silniční bezpečnosti apelovali na viditelnost chodců

Vidět a být viděn, toto pravidlo zdůrazňovali policisté společně s Týmem silniční bezpečnosti ve čtvrtek 10. a v pátek 11. prosince v ranních hodinách chodcům v Jablonci nad Nisou a Turnově.

I když zákon nestanoví povinnost chodcům nosit reflexní prvky ve městech či obcích, přesto se policisté ve spolupráci se zástupci Týmu silniční bezpečnosti a BESIP rozhodli apelovat i na chodce pohybující se ve městech. I zde je důležité, aby byli chodci či cyklisté dobře viditelní pro řidiče. Ne všechna místa ve městech či obcích bývají osvětlena tak, že chodce vidíme zřetelně již na delší vzdálenost. I zde se nacházejí různá tmavší zákoutí, kde mohou reflexní prvky přispět jedině k větší bezpečnosti chodců.

Kampaň policistů a Týmu silniční bezpečnosti Vidět a být viděn v Jablonci a Turnově<br />Autor: Archiv Policie ČR „Policistky z oddělení tisku a prevence se zástupci Týmu silniční bezpečnosti a BESIP se rozhodli zrealizovat další preventivní akce zaměřené na viditelnost chodců. Ve čtvrtek probíhala preventivní akce v ranních hodinách na Semilsku, a to na vlakovém a autobusovém nádraží v Turnově. V pátek se vydali na Jablonecko, kde rozdávali reflexní pásky, přívěsky či tašky občanům na autobusovém nádraží v Jablonci. Kromě toho, že vybavili chodce reflexními prvky, zdůrazňovali jim pravidlo Vidět a být viděn, obzvlášť v tomto zimním období, kdy se brzy stmívá a pozdě rozednívá," vysvětlila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Díky těmto prvkům jsou chodci i cyklisté viditelní v dostatečném předstihu a ostatní účastníci na ně mohou včas zareagovat. Řidiči tak mohou chodce, který má na sobě reflexní prvky, vidět dopředu až na vzdálenost 200 metrů. „V obdobných akcích budou policisté společně s Týmem silniční bezpečnosti a krajskou koordinátorkou BESIP v následujícím období pokračovat. Již v pondělí 14. prosince 2020 v brzkých ranních hodinách budou rozdávat reflexní prvky chodcům v průmyslové zóně Liberec," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Statistika dopravních nehod s účastí chodců:

Rok2019 (leden - 30. listopad)2020 (leden - 30. listopad)
Celkem DN 145 108
Úmrtí 0 3
Těžká zranění 14 10
Lehká zranění 13093

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté se zaměřili na železniční přejezdy, ale i na viditelnost chodců
Na některé řidiče v Libereckém kraji čekala na Mikuláše nadílka
Na přejezdu v Přepeřích se střetl vlak s chodcem, který srážku nepřežil
Policejní pátrače v Libereckém kraji nejvíce zaměstnává mládež
Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT