Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav

01.04.2020 14:20:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav

Dvěma řidičům policisté na Liberecku sdělili ve čtvrtek 31. března podezření ze spáchání trestných činů. Jeden vyjel se zákazem řízení a druhý pod vlivem alkoholu.

Prvního z nich, 33letého muže, kontrolovali policisté z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou ve vozidle Citroen Xsara na silnici první třídy číslo 35 ve směru na Liberec u odbočky na obec Václavice v neděli krátce po půlnoci. „Během kontroly tento řidič jevil známky požití alkoholu a v jeho dechu policejní hlídka následně naměřila hodnotu alkoholu 1,37 promile. Hrádečtí policisté mu vzhledem k této skutečnosti sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Druhý řidič byl kontrolován chrastavskou policejní hlídkou kontrolován v Chrastavě v ulici Nádražní. Tento 27letý muž usedl za volant vozu VW Polo i přesto, že má v současné době Okresním soudem v Liberci uložen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do listopadu letošního roku. Vzhledem k této skutečnosti mu policisté z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání ho muže soudce potrestat odnětím svobody až na dva roky.

„V souvislosti s těmito případy upozorňujeme řidiče motorových vozidel i ostatní účastníky silničního provozu, že policisté se i v této době v rámci výkonu služby věnují i dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. I nadále tedy probíhají běžné dopravní kontroly, a to především také se zaměřením na dodržování povolené rychlosti," upozornila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Policisté kontrolovali chodce u přechodů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT