Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav

01.04.2020 14:20:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav

Dvěma řidičům policisté na Liberecku sdělili ve čtvrtek 31. března podezření ze spáchání trestných činů. Jeden vyjel se zákazem řízení a druhý pod vlivem alkoholu.

Prvního z nich, 33letého muže, kontrolovali policisté z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou ve vozidle Citroen Xsara na silnici první třídy číslo 35 ve směru na Liberec u odbočky na obec Václavice v neděli krátce po půlnoci. „Během kontroly tento řidič jevil známky požití alkoholu a v jeho dechu policejní hlídka následně naměřila hodnotu alkoholu 1,37 promile. Hrádečtí policisté mu vzhledem k této skutečnosti sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Druhý řidič byl kontrolován chrastavskou policejní hlídkou kontrolován v Chrastavě v ulici Nádražní. Tento 27letý muž usedl za volant vozu VW Polo i přesto, že má v současné době Okresním soudem v Liberci uložen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do listopadu letošního roku. Vzhledem k této skutečnosti mu policisté z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jehož spáchání ho muže soudce potrestat odnětím svobody až na dva roky.

„V souvislosti s těmito případy upozorňujeme řidiče motorových vozidel i ostatní účastníky silničního provozu, že policisté se i v této době v rámci výkonu služby věnují i dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. I nadále tedy probíhají běžné dopravní kontroly, a to především také se zaměřením na dodržování povolené rychlosti," upozornila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Policisté kontrolovali chodce u přechodů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mistrovský titul pro mladé orientační běžce z Turnova
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Hou, hou, hou Čiperkové mají novou šou!
Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT