Policisté varovali seniory v Lomnici nad Popelkou před podvodníky

30.01.2021 21:34:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Pojizeří

Policisté varovali seniory v Lomnici nad Popelkou před podvodníky

V Pojizeří proběhla počátkem týdne preventivní akce. Policisté upozorňovali seniory, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem, kteří je navštíví v jejich domově. V současné době totiž semilští policisté evidují několik případů podobné trestné činnosti - viz. článek ze 26. ledna, kdy oběťmi jsou senioři. Jedná se o případy okradení seniorek o finanční hotovost v místě bydliště.

V souvislosti s případy okradených seniorek na Semilsku provedly počátkem týdne policistky z oddělení tisku a prevence Libereckého kraje ve spolupráci s policisty místního obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou preventivní akci zaměřenou právě na starší občany. Společně oslovovali seniory u nákupních center, také na místní poliklinice a informativní letáčky umístili i na místa, která senioři často navštěvují, například na městský úřad.

„V rámci prevence policisté varovali seniory před podvodnými praktikami pachatelů trestné činnosti, přičemž rozdávali mimo jiné informativní materiály s radami, jak se zachovat v konkrétních nebezpečných situacích a aktuálně vytvořený leták v návaznosti na případy okradených babiček na Semilsku," uvedla za Policii ČR preventistka Martina Frýdová.

Preventivní akce kvůli případům okradených seniorů na Semilsku Policisté podle mluvčí především apelovali na seniory, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem, kteří je osloví v místě jejich bydliště a doporučili, aby si pořídili na dveře do bytu bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak budou moci vyřídit některé věci bezpečněji.

Nejsou to jediné případy podvodníků, kteří zneužívají dobročinnosti a důvěryhodnosti starších občanů, jimiž se v uplynulých dnech policisté v Libereckém kraji zabývají. „Policisté na Frýdlantském výběžku zaznamenali v těchto dnech poznatek, že se tam mohou pohybovat osoby, které nabízejí takzvaný prací prášek proti Covidu-19 a vydávají se za zaměstnance Ministerstva zdravotnictví. Frýdlantští policisté celou situaci monitorují, spolupracují s místní samosprávou s přivítají jakékoliv poznatky od občanů k pohybu těchto osob. Ty je možné předávat přímo policistům ve Frýdlantu nebo tísňovou linku 158," sdělila Martina Frýdová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Podvodníci se na internetu vydávají za americké vojáky i ruské krásky
Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Z kominíka se na Semilsku vyklubal podvodník

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT