Policisté varovali seniory v Lomnici nad Popelkou před podvodníky

30.01.2021 21:34:56 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Pojizeří

Policisté varovali seniory v Lomnici nad Popelkou před podvodníky

V Pojizeří proběhla počátkem týdne preventivní akce. Policisté upozorňovali seniory, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem, kteří je navštíví v jejich domově. V současné době totiž semilští policisté evidují několik případů podobné trestné činnosti - viz. článek ze 26. ledna, kdy oběťmi jsou senioři. Jedná se o případy okradení seniorek o finanční hotovost v místě bydliště.

V souvislosti s případy okradených seniorek na Semilsku provedly počátkem týdne policistky z oddělení tisku a prevence Libereckého kraje ve spolupráci s policisty místního obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou preventivní akci zaměřenou právě na starší občany. Společně oslovovali seniory u nákupních center, také na místní poliklinice a informativní letáčky umístili i na místa, která senioři často navštěvují, například na městský úřad.

„V rámci prevence policisté varovali seniory před podvodnými praktikami pachatelů trestné činnosti, přičemž rozdávali mimo jiné informativní materiály s radami, jak se zachovat v konkrétních nebezpečných situacích a aktuálně vytvořený leták v návaznosti na případy okradených babiček na Semilsku," uvedla za Policii ČR preventistka Martina Frýdová.

Preventivní akce kvůli případům okradených seniorů na Semilsku Policisté podle mluvčí především apelovali na seniory, aby byli obezřetní a nedůvěřovali neznámým lidem, kteří je osloví v místě jejich bydliště a doporučili, aby si pořídili na dveře do bytu bezpečnostní řetízek, který udrží dveře jen pootevřené, a tak budou moci vyřídit některé věci bezpečněji.

Nejsou to jediné případy podvodníků, kteří zneužívají dobročinnosti a důvěryhodnosti starších občanů, jimiž se v uplynulých dnech policisté v Libereckém kraji zabývají. „Policisté na Frýdlantském výběžku zaznamenali v těchto dnech poznatek, že se tam mohou pohybovat osoby, které nabízejí takzvaný prací prášek proti Covidu-19 a vydávají se za zaměstnance Ministerstva zdravotnictví. Frýdlantští policisté celou situaci monitorují, spolupracují s místní samosprávou s přivítají jakékoliv poznatky od občanů k pohybu těchto osob. Ty je možné předávat přímo policistům ve Frýdlantu nebo tísňovou linku 158," sdělila Martina Frýdová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Podvodníci se na internetu vydávají za americké vojáky i ruské krásky
Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Z kominíka se na Semilsku vyklubal podvodník

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT