Policisté zhodnotili dopravně bezpečnostní akci, další už chystají

06.09.2013 13:45:50 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Policisté zhodnotili dopravně bezpečnostní akci, další už chystají

V Libereckém kraji probíhala od 30. srpna do 1. září 2013 dopravně bezpečnostní akce Konec letních prázdnin. V rámci ní zkontrolovali policisté přes 780 řidičů a zjistili 214 dopravních přestupků. Další akce s důrazem na používání bezpečnostních pásů proběhne příští týden.

Blokovou pokutu uložili policisté 214 řidičům v částce přes 74 000 korun. Dvanáct přestupků oznámili k projednání příslušným správním orgánům. Dopravně bezpečností akce se zúčastnilo více jak osm desítek policistů, kteří vykonávali dohled nad silničním provozem na více jak 40 stanovištích a kontrolovali zejména dodržování stanovené rychlosti jízdy, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy a technický stav motorových vozidel.

„Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo porušení rychlosti, a to v 87 případech, 36 řidičů mělo vozidlo ve špatném technickém stavu, 32 řidičů nepoužilo při jízdě bezpečnostní pás. Dopravní přestupky byly zjištěny i u chodců, a to v pěti případech. Jeden řidič se dopustil trestného činu maření úředního rozhodnutí, a to tím, že usedl za volant, ač má vysloven zákaz řízení motorových vozidel," shrnula Jana Světla z krajského ředitelství Policie České republiky.

Cílem obdobných akcí je podle policistů snížit počet dopravních nehod a zmírnit jejich následky. Dopravně bezpečnostní akce tohoto druhu nebyla akcí poslední. Tento víkend proběhne na Liberecku dopravně bezpečnostní akce TISPOL, která je zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu a to zejména na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté se také zaměří na pátrání po osobách, motorových vozidlech a věcech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Turnovsku budou řidiče hlídat nové radary

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT