Policisté zhodnotili dopravně bezpečnostní akci, další už chystají

06.09.2013 13:45:50 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Policisté zhodnotili dopravně bezpečnostní akci, další už chystají

V Libereckém kraji probíhala od 30. srpna do 1. září 2013 dopravně bezpečnostní akce Konec letních prázdnin. V rámci ní zkontrolovali policisté přes 780 řidičů a zjistili 214 dopravních přestupků. Další akce s důrazem na používání bezpečnostních pásů proběhne příští týden.

Blokovou pokutu uložili policisté 214 řidičům v částce přes 74 000 korun. Dvanáct přestupků oznámili k projednání příslušným správním orgánům. Dopravně bezpečností akce se zúčastnilo více jak osm desítek policistů, kteří vykonávali dohled nad silničním provozem na více jak 40 stanovištích a kontrolovali zejména dodržování stanovené rychlosti jízdy, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy a technický stav motorových vozidel.

„Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo porušení rychlosti, a to v 87 případech, 36 řidičů mělo vozidlo ve špatném technickém stavu, 32 řidičů nepoužilo při jízdě bezpečnostní pás. Dopravní přestupky byly zjištěny i u chodců, a to v pěti případech. Jeden řidič se dopustil trestného činu maření úředního rozhodnutí, a to tím, že usedl za volant, ač má vysloven zákaz řízení motorových vozidel," shrnula Jana Světla z krajského ředitelství Policie České republiky.

Cílem obdobných akcí je podle policistů snížit počet dopravních nehod a zmírnit jejich následky. Dopravně bezpečnostní akce tohoto druhu nebyla akcí poslední. Tento víkend proběhne na Liberecku dopravně bezpečnostní akce TISPOL, která je zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu a to zejména na dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté se také zaměří na pátrání po osobách, motorových vozidlech a věcech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Turnovsku budou řidiče hlídat nové radary

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT