Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

17.01.2021 14:36:25 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení

Není to ani rok, co byla demoličními pracemi zahájena stavba veřejného víceúčelového zařízení - Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí. V tuto chvíli je objekt téměř dokončen.

„V objektu se topí, probíhá kompletování řemesel, došlo k osazení sanitárního zařízení, dokončuje se soklování linolea. Z venkovních úprav ještě zbývá dodělat terasu a oplocení. Dále řešíme stanoviska nutná ke kolaudačnímu souhlasu," sdělil aktuální informace investiční technik Miloslav Chrunko z turnovské radnice. Jak dodal, do konce února bude dílo kompletně hotové, v průběhu března proběhne kolaudace.

Od začátku ledna probíhá výběrové řízení na dodavatele vybavení budovy. Osloveny jsou 4 firmy, o vítězi bude rozhodnuto na konci měsíce. „Doufáme, že se vše stihne v termínech, které jsou naplánované. Stěhování by mohlo proběhnout koncem března," nastínila Lenka Meixnerová, ředitelka turnovského Fokusu.

Stavbu částečně dvoupodlažního objektu realizuje firma MBQ, s.r.o. z Prahy. Budova je bezbariérová, vertikální pohyb zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt je citlivě vsazen do prostředí, klientům umožní krásný výhled do údolí řeky Jizery.

Výstavba polyfunkčního centra v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Nová budova bude sloužit jako komunitní polyfunkční centrum města Turnova. Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty," přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Objekt bude dostupný pro další organizace i širokou turnovskou veřejnost. Sídlo bude využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (například sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši téměř 18 milionů korun, radnice přispěje z rozpočtu částkou zhruba 4 miliony korun, celkem si nová budova vyžádá 22 milionů korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice
Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT