Poplatek za svoz odpadu v Turnově zůstal 660 korun, připravují změny

07.01.2021 07:24:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Poplatek za svoz odpadu v Turnově zůstal 660 korun, připravují změny

Finanční odbor Městského úřadu Turnov upozorňuje občany, že pro rok 2021 činí poplatek za svoz komunálního odpadu 660 Kč/osoba/rok, tedy stejně jako už od roku 2017, a občané ho mohou uhradit na několika místech.

Kde můžete uhradit v Turnově poplatek za svoz odpadu:

1/ na Městském úřadě Turnov, ul. Antonína Dvořáka 335, finanční odbor, l. poschodí, kancelář č. 202 a to ve dnech pondělí a středa od 9.00 do 11.00 a od 13.00 do 16.00 hodin., kde je možné rovněž uplatnit a předložit doklady, týkající se úlev a vyřešit případné nedoplatky, přeplatky, /splátky/.

2/ v Regionálním turistickém informačním centru (Turnovské památky a cestovní ruch v Turnově, ul. Skálova 84, Turnov) ve dnech pondělí až pátek od 9.00 do 16.00 hodin. V sobotu je v rámci nouzového stavu zavřeno. Zde pouze do 31.3.2020!

3/ nebo bezhotovostní platbou na účet města Turnov č. 50032-1263075359/0800.

Pro správné zařazení úhrady poplatku je nezbytné uvedení variabilního symbolu, který získají občané od správce poplatku: Pavlína Hozdecká: e-mail: p.hozdecka @mu.turnov.cz, tel. č.: 481 366 214 či Zdeňka Salačová: e-mail: z.salacova@mu.turnov.cz, tel. č.: 481 366 202. Tento variabilní symbol zůstává stejný i pro platby v dalších letech.

Nárok na úlevu ve výši 330 Kč mají poplatníci:
a) kteří v příslušném roce dovrší 75 a více let,
b) kteří v příslušném roce dovrší 3 let,
c) osoby s průkazem ZTP a ZTP/P - pouze na základě předložení průkazu,
d) studenti do 26 let, kteří jsou ubytováni během studia mimo své trvalé bydliště (doložením potvrzení ze školy, příp. i dokladu o ubytování).
A další osvobození a slevy viz platná obecně závazná vyhláška.

Slevu, týkající se třídění odpadů za rok 2020, naleznete na internetových stránkách a o tuto částku Vám bude ponížen poplatek v roce 2021 (jedná se o úlevu uvedenou v souboru za měsíc říjen 2020).

Sleva se poskytuje pouze do výše poloviny sazby poplatku tj. u občanů bez dalších úlev a jedná se o částku maximálně 330 Kč a u občanů, kteří již mají úlevu např. z výše uvedených úlev /75let, ZTP, studenti/ jedná se o úlevu maximálně ve výši 165 Kč.

Sleva se poskytuje pouze občanům, kteří nemají žádný dluh vůči městu a poplatek zaplatí ve stanoveném termínu - poplatek je splatný ve dvou stejných splátkách, vždy nejpozději do 31. března a do 30. září příslušného kalendářního roku nebo může být zaplacen jednorázově, a to do 31. března příslušného kalendářního roku.

Případné reklamace na celkovou výši slevy za třídění odpadu (období listopad 2019 - říjen 2020) vyřizuje odbor životního prostředí tel. č.: 481 366 161 (pí. Sedláková).

Na konci roku dojde ke změnám ve třídění odpadů v Turnově

Zatímco dnes podle statistik třídí Turnováci 40 procent odpadu, tak v budoucnu má tento podíl vzrůst na 55 procent i více. U každého domu proto budou čtyři popelnice - směsný odpad, plasty, papír a bioodpad. Město Turnov totiž uspělo s žádostí o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, získá z něj sedm milionů korun s dofinancováním 1,1 milionu a za ně nakoupí 5 500 barevných popelnic na tříděný odpad, které rozdá lidem.

Popelnice na směsný odpad lidem zůstanou, budou se ovšem vyvážet namísto jednou týdně už jenom dvakrát za měsíc. Plasty a papír se mají svážet jednou měsíčně, bioodpad pak každý týden. Turnovská radnice během roku 2021 rozjede informační kampaň pro občany. Projekt "čtyř popelnic" má být spuštěn v listopadu 2021.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech zvýší poplatek za odpady na 800 korun na osobu
Harrachovští rozhodli o poplatku za odpady, rozpočet určí až později
Představují šest návrhů participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2020
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Město Turnov šetří energii díky tříděnému sběru odpadů
V Turnově přemístili sběrné místo z Koňského trhu do Trávnice
Třídit odpad smí jen zdravé domácnosti
Kompostér na Výšince v Turnově funguje
Turnov má nová místa pro tříděný odpad
V Turnově radí, jak správně používat podzemní kontejnery
V Turnově přemístili kontejnery od Billy a Střelnice
Poplatek za komunální odpad je v roce 2017 v Turnově 660 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

Nejčtenější články

26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT