Pořadatelé zvou na první ročník akce Čistá řeka Jizera

09.10.2018 11:28:30 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Pojizeří

Pořadatelé zvou na první ročník akce Čistá řeka Jizera

Ve dnech 12. a 13. října 2018 se koná 1. ročník akce Čistá řeka Jizera. Zváni jsou všichni, kteří mohou pomoci s úklidem řeky Jizery a jejího okolí.

Během akce jdou dobrovolníci po břehu Jizery (v daných úsecích mohou jet i na lodi) a sbírají do pytlů vše, co do řeky nepatří. „Řeka Jizera je významným vodním tokem, který slouží i jako zdroj pitné vody, čerpají z ní úpravny vody v Benátkách nad Jizerou a Sojovicích. Úpravna vody v Káraném, nedaleko Jizery a jejího soutoku s Labem, je jedním ze zdrojů pitné vody pro Prahu. Proto jsme se rozhodli pomoct s tím, s čím si příroda sama neumí poradit a uspořádat akci, při které se lidé zapojí do úklidu okolí řeky Jizery," popisují na webových stránkách aktéři projektu.

Úklid bude probíhat na osmi úsecích řeky - od pramene až po soutok s Labem. Turnovska se týká čtvrtý a pátý úsek.

Detaily o projektu se dočtete na stránkách http://www.cistarekajizera.cz/, pro přihlášení je nutné podepsat prohlášení účastníka. Dobrovolníci po registraci na koordinačních místech vyrazí ve zvoleném úseku a budou sbírat odpad, co do přírody nepatří (plasty, kov, pneumatiky). Na koordinačních místech budou k dispozici rukavice, pytle a také igelitové tašky. Plné pytle se ponechají na určených místech, odkud budou za pomoci obcí a partnerů svezeny k likvidaci.

Zapojit se můžete:
jako dobrovolník při úklidu
poskytnutím materiální pomoci
finančním příspěvkem na sbírkový účet: 5305909349/0800

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zaměstnanci Škodovky opět pomáhali vyčistit lesy v Krkonoších
Jak probíhal Den Země v Turnově 2018
Ukliďme Česko v Turnově 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT