Poskytovatel TV příjmu v Semilech tvrdí, že už všechny problémy vyřešil

08.08.2012 20:57:06 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Poskytovatel TV příjmu v Semilech tvrdí, že už všechny problémy vyřešil

Dominantním poskytovatelem příjmu televizních programů v Semilech je firma Katro servis, která provozuje místní kabelovou síť. Při přechodu na digitál se ale firmě nevyhnuly technologické problémy, které by už měly být konečně vyřešené ku prospěchu zákazníků.

„Hlavní problém jsme v pondělí 6. 8. 2012 vyřešili vyměněním hlavní přijímací stanice - souboru pro příjem signálu a od té chvíle už by měl být příjem kvalitní," vysvětlil Našemu Pojizeří technik Katro servisu Pavel Hochmal.

V pondělí došlo v této souvislosti k zatím poslednímu velkému výpadku a rozhození všech naladěných stanic, takže klienti se už nyní nemusí bát všechny kanály naladit. Podle tvrzení firmy už by se neměly rozhodit. I v omezené nabídce kabelové televize je tak nyní v Semilech 22 digitálních programů a kromě duplicitních dva jiné vysílané analogově. V základní nabídce by mělo být minimálně o dalších 16 stanic více a navíc hlavní české stanice vysílané kvalitněji v HD rozlišení.

Poskytovatel připojení si ročně přijde až na 3 miliony

V základní nabídce činí poplatky 220 korun a v omezené donedávna 60, od 1. července 2012 byl tento poplatek zvýšen na 80 korun. To zde uvádíme proto, že se tyto poplatky zdají mírné, ale pokud je připojeno podle slov ředitele firmy 2500 domácností, tak to odhadem znamená hrubé měsíční tržby okolo 250 tisíc korun a roční dokonce 3 miliony korun. Takže rozhodně nejde o nějakou nevýznamnou službu.

Právě kvůli tomu by Katro servis měl být i komunikativnější vůči klientům a nedělat z nich hlupáky, jako se často stávalo podle ohlasů občanů při oznámení poruch nebo rozhození nastavení programů. To se v posledních měsících stalo nesčetněkrát a bylo způsobeno výpadkem signálu, za který odpovídala firma.

„Výpadek jsem hlásila okamžitě, ale technici to řešili až za několik dní, navíc občasné výpadky zůstávají stále," řekla Našemu Pojizeří například Zdena Bémová.

K největšímu výpadku došlo na začátku července

koaxialní kabel k televiziK problémům a výpadkům docházelo již od počátku roku, v některých lokalitách Semil méně, v některých více, ale k opravdu velké poruše došlo na začátku července. K tomuto datu totiž firma měnila nabídku programů. V některých domech nešlo naladit televizi nebo jen s velmi častými výpadky téměř tři dny.

Firma ale mnohým stěžovatelům nadále tvrdila, že je vše v pořádku, nikdo jí nic nehlásil a lidé si jen neumí naladit programy. Stížností přitom byly minimálně desítky a mnozí lidé už z toho byli apatičtí a nic znovu nehlásili. Někteří ani netušili, že výpadky nejsou na jejich přijímači. „Výpadky ve vysílání jsou pořád, jen jsem nevěděla, jestli je to signálem nebo naší televizí," uvedla Markéta Maťátková a její slova potvrdilo mnoho dalších Semiláků.

Firma také přiznala, že si část potíží způsobila sama. „Chtěli jsme lidem přidat více stanic, ale tím jsme přetížili servery a pak mohlo docházet k výpadkům. Nyní už by opravdu mělo být vše vyřešené," doplnil Pavel Hochmal.

Alternativní řešení by také něco stálo

Problémy příjmu signálu byly dlouhodobé, takže jsme zjišťovali jaké případné možnosti mají nespokojení klienti. „Při přetrvávajících problémech bych doporučoval zvažovat přijímat signál terestricky - z volně šířeného signálu. Na to by stačilo pouze zapojit anténu a samotný příjem by byl zdarma. Kvalitu příjmu by pak navíc garantovalo ČTÚ," ujistil tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Tadeáš Novák.

Terestricky a tím pádem zdarma sice vysílá většina digitálních českých kanálů, ale klienti by museli zaplatit i za zapojení antény specializované firmě a poté pravidelně platit servisní poplatky. O tomto řešení proto neuvažuje například ani Městská bytová správa v Semilech, v jejíchž domech rovněž poskytuje příjem televize Katro servis, spol. s r. o.

„Nebylo by to pro nás řešení, provozní náklady a zajištění by něco stálo, takže stále je lepším řešením zůstat u současného dodavatele. Smlouvu sice mají konkrétní klienti, přesto mám schůzku s panem ředitelem Šírem a budu žádat vysvětlení, proč k tolika výpadkům docházelo," sdělil ředitel Městské bytové správy Stanislav Klápště.

Omluva, ale bez odškodnění

Firma Katro servis ústy svého hlavního technika a ředitele problémy přiznala a nyní slibuje razantní zlepšení příjmu televize. „Omlouváme se všem klientům, operativně jsme problémy řešili za zvýšení pracovního nasazení i investice ve výši 750 tisíc korun za novou hlavní stanici," řekl ředitel společnosti Ivo Šír. Klienti se tak dokonce dočkali omluvy, ale kompenzaci za rozsáhlé výpadky už nikoliv: „O odškodnění klientů neuvažujeme, před časem jsme například nezvyšovali cenu při nárůstu DPH a ceny trvale držíme nižší než konkurence," doplnil Šír.

Jaké poruchy měla kabelová televize v Semilech:

  • 1. Několikavteřinové zastavení obrazu - jde o běžnou poruchu, za kterou mohla firma jen nepřímo
  • 2. Vypadnutí obrazu na několik vteřin až minut s hláškou není signál, žádný signál nebo kanál není nainstalován - na tuto poruchu si stěžovalo nejvíce Semiláků
  • 3. Rozhození nastavení (přečíslování) programů v televizi - záleží na druhu televize, nejsou ale uchráněny ani úplně nové a moderní - stalo se několikrát v červenci a srpnu 2012
  • 4. Zablokování veškerého ovládání televize, na které nešel přepnout žádný program ani nešla vypnout! - tuto nezvyklou chybu hlásili tři čtenáři, takže rovněž může souviset s kvalitou signálu

Menší poruchy se stávaly za poslední tři měsíce mnohokrát, k velké poruše i s oním rozhozením programů došlo mezi 9. až 14. červencem a k poslední 6. srpna.

V případě problémů se nebojte je nahlásit

Firma slibuje, že už vše bude fungovat jak má, že vybírá vždy nejkvalitnější signál hned ze tří zdrojů - optického, satelitního a terestrického a že jsou možné pouze menší výpadky typu chvilkového zmrazení obrazu. Pokud by však u vás docházelo k poruchám a výpadkům v příjmu kabelové televize i nadále, tak napište na redakční email redakce@nasepojizeri.cz i s určením vašeho bydliště, kontaktu a přesného času výpadku. Případné stížnosti firmě hromadně předáme, což by mělo pomoci rychlému napravení situace.

Svůj názor na kvalitu příjmu signálu kabelové televize v Semilech a okolí můžete vyjádřit i v anketě na facebookové stránce portálu Naše Pojizeří, kde je možné sdělit i další komentáře. 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT