Poskytovatelé sociálních služeb společně diskutovali v Turnově

01.12.2019 15:33:32 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Poskytovatelé sociálních služeb společně diskutovali v Turnově

Na Nové Radnici v Turnově se ve středu 27. listopadu uskutečnilo setkání poskytovatelů sociálních služeb, které bylo zrealizováno v rámci komunitního plánování sociálních služeb i jako poděkování za účast v pracovních skupinách komunitního plánování a za služby poskytované pro obyvatele Turnova i spádových obcí.

„Děkuji všem poskytovatelům za spolupráci a za aktivity, které poskytují občanům v nepříznivé sociální situaci na Turnovsku," sdělila v úvodu přítomným místostarostka Petra Houšková.

Po představení jednotlivých účastníků z Turnova, Liberce i Jablonce nad Nisou, došlo k seznámení se schváleným Komunitním plánem sociálních služeb regionu Turnovsko pro roky 2019 - 2021, a to především s prioritami na další roky.

Vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová pohovořila o seniorské obálce, která bude distribuována s logem města Turnova občanům žijícím o samotě či zdravotně hendikepovaným. A má za cíl ulehčit práci záchranářům, kteří snáze zjistí aktuální informace o seniorovi, alergie či aktuálně užívané léky. Nad rámec programu byl poskytovatelům sdělen předpokládaný plán dotačního řízení pro sociální služby a sociální oblast z Fondu na podporu sociální oblasti města Turnova na rok 2020. Velmi zajímavé byly rozvojové záměry jednotlivých organizací působících v sociální oblasti.

Po diskusi byly předány nové informační materiály organizací - letáčky, Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb návazných na Turnovsko. „Setkání bylo určitě přínosné z hlediska výměny zkušeností, navázání kontaktů a rozšiřování spolupráce mezi organizacemi. Otevřelo nové podněty a otázky k další diskusi," shrnula na závěr Petra Houšková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021
Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v našem kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT