Poskytovatelé sociálních služeb společně diskutovali v Turnově

01.12.2019 15:33:32 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Poskytovatelé sociálních služeb společně diskutovali v Turnově

Na Nové Radnici v Turnově se ve středu 27. listopadu uskutečnilo setkání poskytovatelů sociálních služeb, které bylo zrealizováno v rámci komunitního plánování sociálních služeb i jako poděkování za účast v pracovních skupinách komunitního plánování a za služby poskytované pro obyvatele Turnova i spádových obcí.

„Děkuji všem poskytovatelům za spolupráci a za aktivity, které poskytují občanům v nepříznivé sociální situaci na Turnovsku," sdělila v úvodu přítomným místostarostka Petra Houšková.

Po představení jednotlivých účastníků z Turnova, Liberce i Jablonce nad Nisou, došlo k seznámení se schváleným Komunitním plánem sociálních služeb regionu Turnovsko pro roky 2019 - 2021, a to především s prioritami na další roky.

Vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová pohovořila o seniorské obálce, která bude distribuována s logem města Turnova občanům žijícím o samotě či zdravotně hendikepovaným. A má za cíl ulehčit práci záchranářům, kteří snáze zjistí aktuální informace o seniorovi, alergie či aktuálně užívané léky. Nad rámec programu byl poskytovatelům sdělen předpokládaný plán dotačního řízení pro sociální služby a sociální oblast z Fondu na podporu sociální oblasti města Turnova na rok 2020. Velmi zajímavé byly rozvojové záměry jednotlivých organizací působících v sociální oblasti.

Po diskusi byly předány nové informační materiály organizací - letáčky, Katalog poskytovatelů sociálních služeb a služeb návazných na Turnovsko. „Setkání bylo určitě přínosné z hlediska výměny zkušeností, navázání kontaktů a rozšiřování spolupráce mezi organizacemi. Otevřelo nové podněty a otázky k další diskusi," shrnula na závěr Petra Houšková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021
Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v našem kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adiktologické služby pro mládež budou nově přístupné i v Libereckém kraji

Liberecká organizace ADVAITA rozšiřuje od ledna 2020 své služby o adiktologický program pro děti a mládež. Tyto služby mají pomoci dětem, mladistvým a jejich rodinám zbavit se návykového chování a závislosti. Do programu je možné přijmout děti, které užívají legální (nikotin, alkohol) nebo nelegální návykové látky (drogy), popřípadě mají problém s tzv. nelátkovým typem závislosti (nadměrné užívání počítače, internetu a internetových a mobilních aplikací, gambling). Úvodní konzultaci mohou děti společně se svými rodiči absolvovat ve všech poradnách organizace v Liberci, Jablonci nad Nisou, Frýdlantu, Semilech, Turnově, Novém Městě pod Smrkem a v České Lípě, specializovaná péče dále bude probíhat v poradnách v Liberci, Jablonci nad Nisou a České Lípě. „Potřebnost této aktivity vychází ze zkušenosti našich stávajících služeb. V návaznosti na programy primární prevence vnímáme, že pro dětské klienty není třeba realizovat pouze programy preventivní, ale také terapeutické, ty však dosud v Libereckém kraji nebyly k dispozici,“ řekla Barbora Mrázová, vedoucí programů primární prevence.

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovské kadetky porazily v lize dvakrát Červený Kostelec
Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT