Poslední závod Jičínské cykloligy vyhrál Kunt, celkově ale vládl Šorm

10.08.2019 17:07:14 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj,Lomnice nad Popelkou

V úterý 6. srpna se jel již poslední závod 20. ročníku Jičínské Cyklopoint ligy 2019. Na start závodu z Bradlecké Lhoty s hromadným startem na Tábor se postavilo 28 závodníků a závodnic. Mezi muži zvítězil Lukáš Kunt z Ghost Team v čase 14:57, stíhán Jiřím Šormem (Favorit Brno) 14:59.

Za těmito dvěma závodníky již byl trochu časový odstup a pro třetí místo si dojel Michal Kubíček (Sparta Praha) v čase 15:08. Závod se jel se proměnlivého letního počasí, kdy jej ovlivnila trochu letní přeháňka.

V kategorii muži B vyhrál Karel Petera (Rohozec Amulet Team) v čase 15:57, veterány ovládl Petr Pavel (CK Loko Pardubice) v čase 15:17, kategorii dorostu vyhrál Jan Lukeš (Carla Kupkolo) v čase 15:30, mezi ženami si vybojovala prvenství Naďa Čivrná z Cyklo Špicar Jilemnice v čase 23:53 a kategorii dorostenek ovládla Aneta Staňková z Jihočeské naděje v čase 24:48.

Celkově se jasným vítězem letošní Jičínské Cyklopoint ligy stal Jiří Šorm (Favorit Brno) v celkovém součtu 480 bodů!, když jediného přemožitele našel až v posledním odjetém závodě. Na druhém místě skončil Lukáš Kunt (Ghost Team) v součtu 460 a třetí místo obsadil Ondřej Švanda (Sport Issac Team) se 420 body.

Mezi muži B (40-49 let) byl souboj až do posledního závodu, ale vítězství si udržel Milan Žabokrtský (Chloumek) s 287 body před Tomášem Henychem (Svět Zdraví) s 279 body a třetí příčku obsadil Karel Petera (Rohozec Amulet Team) s 268 body. V kategorii veteránů to byl také velký souboj o prvenství, které uhájil Jiří Holas (Cyklopoint Jičín) s 378 body před Martinem Šléglem (Lawi Granfondo), který za vítězem zaostal o pouhých 6 bodů (372 bodů), třetí místo si vybojoval David Hysek (IB Alcudia) s 249 body.

V kategorii dorostenců zvítězil Jan Lukeš (Carla Kupkolo) s 381 body, stíhán svým oddílovým kolegou Štěpánem Krupkou (Carla Kupkolo), který získal 370 bodů a třetí skončil Martin Kubišta (J.Kulhavý Cycling Team) s 340 body.

Ženy v letošním roce vyhrála Zdeňka Coganová (Aerotec) s 84 body a dorostenky Anna Pekárková (LSK Lomnice nad Popelkou) se 79 body.

„Děkujeme hlavním sponzorům letošního ročníku, a to firmám Cyklopoint Jičín a Kola Šír Lázně Bělohrad, které věnovaly věcné hodnotné ceny!," dodala na závěr za pořadatele Martina Hrdinová.