Potravinová banka Libereckého kraje pomáhá potřebným

16.05.2020 13:40:02 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Potravinová banka Libereckého kraje pomáhá potřebným

Město Turnov má od roku 2019 uzavřenou smlouvu o spolupráci s Potravinovou bankou Libereckého kraje. Cílem potravinové banky je získávat zdarma neprodejné, ale zdravotně nezávadné přebytky potravin z maloobchodního prodeje, zemědělské přebytky, přebytky produkce potravinářského průmyslu, ale také příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách potravin v supermarketech, ve školách a jinde, jejich skladování a distribuce.

„Potravinová banka poskytuje potraviny organizacím, které provádějí distribuci potřebným, a to bezplatně na základě vyhodnocení aktuální životní situace," popsala princip fungování banky vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová. Doplnila, že na odboru sociálních věcí Mětského úřadu v Turnově mají schváleny Vnitřní podmínky pro poskytování pomoci. Pravidla byla schválena Potravinovou bankou.

V roce 2019 odbor sociálních věcí získal a rozdělil potravinovou pomoc v hodnotě 54 679 Kč, a to jak jednotlivcům, tak potřebným rodinám s dětmi a samoživitelkám. Velkým přínosem byly i hodnotné balíčky před vánočními svátky, které byly určeny nezletilým dětem.

V letošním roce potravinová pomoc probíhala omezeně, a v době nouzového stavu za přísných hygienických podmínek. Jednalo se o pomoc především potřebným rodinám s dětmi, samoživitelkám i osobám bez přístřeší. Potravinovou bankou byly připraveny individuální balíčky pro rodiny i jednotlivce, a to dle počtu členů a věkové skladby rodin. „Hodnota potravinové pomoci v roce 2020 je zatím kolem 30 tisíc korun," sdělila Hana Kocourová. Balíčky byly distribuovány potřebným pracovnicemi odboru sociálních věcí. Jedná se o 15 rodin a 10 jednotlivců, pro některé i opakovaně.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Tip na výlet: Polevsko vděčí za svůj rozvoj sklářům

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT