Povedený víkend pro tři zástupce Pojizeří v I.A třídě!

25.08.2021 22:42:20 | Autor: Petr Ježek, mp | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Povedený víkend pro tři zástupce Pojizeří v I.A třídě!

Všechna tři mužstva z Pojizeří si ve třetím kole I.A třídy připsala výhru. Košťálov překvapivě vysoko 5:0 vyhrál v Krásné Studánce, Semily dokázaly zvítězit 3:2 v Chrastavě a Bělá doma porazila 6:3 Českou Lípu, díky čemuž je druhá v tabulce!

Krásná Studánka - Košťálov/ Libštát 0:5 (0:3)

Košťálovským se utkání s dosud neporaženou Krásnou Studánkou mimořádně povedlo. Skóre otevřel Matěj Janata už v 7. minutě. Když nepřišlo domácí vyrovnání, tak dvakrát udeřil kapitán hostů Patrik Holovič a zvýšil náskok svého týmu na 0:3! Ve druhé části pojistili vítězství Košťálova ještě střídající Klaban a Houžvička. Hosté tak mohli slavit první výhru v letošní sezoně!

Branky: 7. M. Janata, 28. a 37. Holovič, 62. Klaban, 82. Houžvička. Rozhodčí: Kutílek - Čurda, Lopuszynski, ŽK: 3:3. Diváků: 40. Košťálov: Věrný - Vancl, Koldovský, Piry, M. Kosina, Holovič (83. Lukeš), Cerman, Šafář (61. Klaban), Sádek (70. Vohnout), K. Janata, M. Janata (61. Houžvička).

Chrastava - Semily 2:3 (1:1)

Natěšených 200 chrastavských diváků chtělo vidět třetí výhru svého týmu v sezoně, ale Semily domácím přichystaly překvapení. Skóre zápasu otevřel ve 20. minutě domácí Hořák, ale ve 31. minutě srovnal za hosty zkušený Mazánek. V 53. minutě byla nařízena penalta, kterou proměnil další mazák Peškar a hosté vedli 1:2. Za domácí vyrovnal v 59. minutě Patrman, ale za dalších devět minut využil šanci kapitán Semil Matěj Hradecký, čímž znovu převrátil skóre na stranu svého týmu. V závěru si domácí chtěli vytvořit tlak na vyrovnání, ale místo toho dohrávali po dvou červených kartách v oslabení a hosté si odvezli všechny body za výhru 2:3!

Branky: 20. Hořák, 59. Patrman - 31. Mazánek, 53. Peškar z pen., 68. M. Hradecký. Rozhodčí: Menšík - Pašek, Krutina, ŽK: 4:2, ČK: 2:0 (74. Kyncl, 88. Havlíček). Diváků: 200. Semily: Zamastil - Chlupáč, M. Hradecký (84. O. Hradecký), Peškar (65. Hruška), Mazánek, Káňa, Lukeš, Podzimek, Frolík (24. Hejduk), Reichl, K. Klíma.

Bělá - Česká Lípa 6:3 (4:1)

Sobotní utkání se hrálo za velice pěkného počasí a pro domácí dopadlo na výbornou. Ač je kádr Bělé zasažen velkou marodkou, tak ti co hrají, příkladně bojují. Na první gól se čekalo jen do 6. minuty. To Kázmer našel Váchu, který rozvlnil síť gólmana hostů poprvé. Od začátku aktivně hrající Vácha mohl o tři minuty později skóre navýšit. Tvrdou střelou ale trefil pouze gólmana. Ve 21. minutě se hostům podařilo vyrovnat na 1:1. Gól byl sice z metrového ofsajdu, ale domácí dlouho mrzet nemusel. Ve 23. minutě z otočky ve vápně poslal Bělou do vedení Kázmer - 2:1. Ve 29. minutě našel Grebeníček Šmída, ale jeho střela šla nad. O minutu později už se stejný hráč ale trefil, a poslal Bělou do vedení 3:1. Ve 32. minutě své sólo proměnil Kázmer a stanovil poločasový výsledek na 4:1.

Do druhého poločasu se do branky postavil bělský navrátilec Michal Hanč a dostal šanci užít si tento zápas nejen z lavičky. Mezi 50. - 60. minutou se do tří šancí dostal Militký. Bohužel ani jednou nemířil přesně. To co se nepovedlo jemu, povedlo se Váchovi. V 62. minutě po krásné akci na jeden dotek, zvýšil na 5:1 a vyslyšel tím zaplněnou tribunu, která se dožadovala "bůra". O minutu později se domácí ještě asi radovali z gólu a hostům se povedlo snížit na 5:2. V 73. minutě domácí zahrávali trestný kop. Balón si velice dobře pošteloval Liška a pěknou brankou zvýšil už na 6:2. Hosté přeci jenom stihli ještě snížit na 6:3, a to v 83 minutě. Domácí diváci hnali své hráče za dalším gólem. Ten mohl padnout v 85. minutě. Z poza šestnáctky vystřelil Grebeníček, ale trefil pouze břevno.

„Za tři body jsme velice rádi. Kádr je momentálně velice úzký. Ti co hrají, ale odevzdali dnes na hřišti maximum a potěšili jak sebe, tak zraněné hráče a samozřejmě domácí fanoušky," poznamenal za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 6. a 62. Vácha, 23. a 32. Kázmer, 30. Šmíd, 73. Liška - 21. a 63. Zeman, 83. Lupšák. Rozhodčí: Kalaš - Tryzna, Dytrt, ŽK: 1:0, ČK: 0:1 (88. Česenek). Diváků: 120. Bělá: Jakubičko (46. M. Hanč) - Brožek (24. Šmíd), Grebeníček, Vácha (77. Šimůnek), Janů, Rypl (K), Liška, Vorel (70. D. Hanč), Militký, Vrba, Kázmer (70. Šturm).

I.A třída:

1.FC Pěnčín330013:19  
2. Bělá 3 2 1 0 12:8 7    
3. Sokol Pěnčín 3 2 0 1 13:4 6    
4. Chrastava 3 2 0 1 6:3 6    
5. Rychnov 3 2 0 1 5:7 6    
6. Doubí 3 1 1 1 7:6 4    
7. Ruprechtice 3 1 1 1 6:6 4    
8. Krásná Studánka 3 1 1 1 6:8 4    
9. Košťálov/ Libštát 3 1 0 2 5:5 3    
10. Semily 3 1 0 2 5:8 3    
11. Bílý Kostel 3 1 0 2 4:7 3    
12. Mimoň 3 1 0 2 5:12 3    
13. Rynoltice 3 0 2 1 2:5 2    
14.Loko Česká Lípa     
30036:150  

Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola

Související články:

I.A třída: Bělá remizovala, Košťálov a Semily podruhé prohrály

I.A třída: Tři body na úvod bere Bělá, Semily i Košťálov prohrály

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?

Nejčtenější články

13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
13.12.: Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT