Pověsti Českého ráje pohladí uši i duši

04.04.2020 11:36:28 | Autor: TZ Sdružení Český ráj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Pověsti Českého ráje pohladí uši i duši

Sdružení Český ráj přichází v těchto dnech s audio nahrávkami Pověstí Českého ráje. Připravilo je společně s mladým hercem Štěpánem Tučkem a hudebním producentem Štěpánem Bártou (Unbeatable Records). Prostřednictvím barvitého hlasu talentovaného herce ožívají známé postavičky jako víla Jizerína, skřítci Titík a Jaspísek, obr Dráb, Čert, skřítek Pelíšek a další.

„Nahrávky pověstí byly plánovaným novým produktem SČR pro nadcházející sezonu. K natáčení jsme se sešli začátkem března. Tehdy jsme ještě netušili, jak mnoho se do dnešních dnů změní. Nyní nám je jasné, že jsme udělali krok správným směrem a chceme nahrávkou potěšit nejen dětské návštěvníky Českého ráje," řekla Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Mladý herec Štěpán Tuček přišel do nahrávacího studia perfektně připraven a během dvou dnů vystřídal nespočet hlasových podob českorajských postaviček. Zvukař Štěpán Bárta pak všechny pověsti hudebně doladil doprovodnými a podkreslujícími tóny.

„Nad výběrem vhodného herce jsme dlouho nepřemýšleli. Štěpán Tuček, který od dětství hraje loutkové divadlo a postavičky z pověstí jsou mu tak blízké, se pro nahrávání nadchl. S nahrávacím studiem již měl zkušenosti a oba byli velmi sehraní. Na výsledku je to opravdu znát," dodala Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj.

„Na nahrávání Pověstí Českého ráje se Štěpánem Tučkem jsem se vyloženě těšil," uvedl Štěpán Bárta. „Běžně se ve studiu věnujeme spíše nahrávání a míchání hudebních projektů, takže čtyři dny poslouchání pohádek a vytváření atmosfér, ruchů a hudby k nim byl jednak poměrně relax a i trochu výzva. Můj dlouholetý kamarád a kolega Dominik Špaček alias Cody Seven, který se věnuje spíš vytváření popových instrumentálů, k pohádkám zkomponoval několik hudebních motivů, které jsme pak v různých variacích použili napříč celým projektem. Myslím, že podobně zpracované audioknížky, které jsem i já poslouchal na kazetách, když jsem byl malý, tu nyní na digitálních streamovacích službách poměrně chybí, takže jsem rád, že jsme se do toho pustili. Těšíme se na ohlasy zvenčí a budeme rádi, pokud nás někdo osloví s podobným projektem i v budoucnu."

Natáčení Pověstí Českého ráje<br />Autor: Archiv Sdružení Český ráj „Když jsem byl osloven, abych nahrál audio verzi 12 Pověstí Českého ráje, tak to pro mě byla velká radost. Moje rodina pochází z Českého ráje, kde mám i domov. Všechny lokace znám z dětství," dodal Štěpán Tuček.

Pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Ve Votrubcově lomu na svahu Kozákova vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít nějakou achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na Zebín, za hodným vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. Prohlédněte si v Prachovských skalách květinové zahrádky skřítka Pelíška i pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi.

Zastavte se na chvíli u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Na Mladoboleslavsko se podíváte se statečným postilionem. Budete-li mít štěstí, na bývalém nádvoří kumburského hradu potkáte bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi čedičovými věžemi hradu Trosky.

Nahrávky si můžete pustit na www.ceskyrajdetem.cz, nebo na YouTube kanále Sdružení Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj a Turnov prezentovali na veletrhu Holiday World 2020
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT