Pověsti Českého ráje pohladí uši i duši

04.04.2020 11:36:28 | Autor: TZ Sdružení Český ráj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Pověsti Českého ráje pohladí uši i duši

Sdružení Český ráj přichází v těchto dnech s audio nahrávkami Pověstí Českého ráje. Připravilo je společně s mladým hercem Štěpánem Tučkem a hudebním producentem Štěpánem Bártou (Unbeatable Records). Prostřednictvím barvitého hlasu talentovaného herce ožívají známé postavičky jako víla Jizerína, skřítci Titík a Jaspísek, obr Dráb, Čert, skřítek Pelíšek a další.

„Nahrávky pověstí byly plánovaným novým produktem SČR pro nadcházející sezonu. K natáčení jsme se sešli začátkem března. Tehdy jsme ještě netušili, jak mnoho se do dnešních dnů změní. Nyní nám je jasné, že jsme udělali krok správným směrem a chceme nahrávkou potěšit nejen dětské návštěvníky Českého ráje," řekla Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Mladý herec Štěpán Tuček přišel do nahrávacího studia perfektně připraven a během dvou dnů vystřídal nespočet hlasových podob českorajských postaviček. Zvukař Štěpán Bárta pak všechny pověsti hudebně doladil doprovodnými a podkreslujícími tóny.

„Nad výběrem vhodného herce jsme dlouho nepřemýšleli. Štěpán Tuček, který od dětství hraje loutkové divadlo a postavičky z pověstí jsou mu tak blízké, se pro nahrávání nadchl. S nahrávacím studiem již měl zkušenosti a oba byli velmi sehraní. Na výsledku je to opravdu znát," dodala Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj.

„Na nahrávání Pověstí Českého ráje se Štěpánem Tučkem jsem se vyloženě těšil," uvedl Štěpán Bárta. „Běžně se ve studiu věnujeme spíše nahrávání a míchání hudebních projektů, takže čtyři dny poslouchání pohádek a vytváření atmosfér, ruchů a hudby k nim byl jednak poměrně relax a i trochu výzva. Můj dlouholetý kamarád a kolega Dominik Špaček alias Cody Seven, který se věnuje spíš vytváření popových instrumentálů, k pohádkám zkomponoval několik hudebních motivů, které jsme pak v různých variacích použili napříč celým projektem. Myslím, že podobně zpracované audioknížky, které jsem i já poslouchal na kazetách, když jsem byl malý, tu nyní na digitálních streamovacích službách poměrně chybí, takže jsem rád, že jsme se do toho pustili. Těšíme se na ohlasy zvenčí a budeme rádi, pokud nás někdo osloví s podobným projektem i v budoucnu."

Natáčení Pověstí Českého ráje<br />Autor: Archiv Sdružení Český ráj „Když jsem byl osloven, abych nahrál audio verzi 12 Pověstí Českého ráje, tak to pro mě byla velká radost. Moje rodina pochází z Českého ráje, kde mám i domov. Všechny lokace znám z dětství," dodal Štěpán Tuček.

Pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Ve Votrubcově lomu na svahu Kozákova vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít nějakou achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na Zebín, za hodným vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. Prohlédněte si v Prachovských skalách květinové zahrádky skřítka Pelíška i pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi.

Zastavte se na chvíli u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Na Mladoboleslavsko se podíváte se statečným postilionem. Budete-li mít štěstí, na bývalém nádvoří kumburského hradu potkáte bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi čedičovými věžemi hradu Trosky.

Nahrávky si můžete pustit na www.ceskyrajdetem.cz, nebo na YouTube kanále Sdružení Český ráj.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj a Turnov prezentovali na veletrhu Holiday World 2020
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT