Požáry o víkendu zaměstnaly hasiče, zasahovali v Tatobitech i Košťálově

24.03.2014 11:20:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Košťálov,Tatobity,Liberecký kraj

Požáry o víkendu zaměstnaly hasiče, zasahovali v Tatobitech i Košťálově

Krajští hasiči měli opět náročný víkend. Řešili celkem 20 událostí, z toho nejčastěji zasahovali u požárů, a to celkem desetkrát. Mezi větší patřily požár trávy a křoví v Tatobitech a také nedělní požár skládky v Košťálově, kde zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

„V sobotu odpoledne v Tatobitech likvidovali hasiči požár trávy a křoví, který zasáhl prostor zhruba 1 hektaru. Hasiči natáhli několik vodních proudů, použili vysokotlaký proud vody i lafetovou proudnici na vozidle. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, Semil a dobrovolná jednotka z Tatobit," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli ráno u požáru na skládce v Košťálově. „Požár zasáhl plochu 10x 15 metrů. Hasičům se podařilo rychle zabránit dalšímu šíření, nakladačem byl pak materiál rozhrabáván a hasiči ho dohašovali. Mezi zasahujícími byli profesionální hasiči ze Semil a jejich dobrovolní kolegové z Košťálova, Lomnice nad Popelkou a Košťálova-Kundratic," upřesnila Štrauchová. 

Požár v kovošrotu Česká Lípa<br />Autor: HZS Libereckého kraje Českolipští profesionální hasiči byli během sobotního odpoledne taktéž na nohou a zdolávali požár v kovošrotu v České Lípě. „Zde šlo o požár nahromaděné převážně plastové drtě a požár dopravníku. Hašení bylo prováděno v dýchací technice a za pomoci smáčedla, které snižuje povrchové napětí vody. Díky tomu voda efektivně smáčí povrch a zároveň lépe zatéká do hloubky hořícího materiálu. Na místě se nadýchali toxickým kouřem dva zaměstnanci, kteří prováděli hašení před příjezdem jednotky. Hasiči si tak vyžádali Zdravotnickou záchrannou službu k vyšetření obou mužů," dodala mluvčí hasičů.

Mezi dalšími zásahy hasičů z Libereckého kraje bylo šest technických pomocí, dvě dopravní nehody, jeden únik nebezpečných látek a jednou vyjížděli kvůli poskytnutí první předlékařské pomoci muži na parkovišti před libereckým obchodním domem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při požáru chléva ve Sklenařicích uhynuly dvě krávy, škoda je přes milion
Silný vítr o víkendu lámal stromy, mnoho silnic bylo neprůjezdných
Kvůli požáru dřeva za kamny v Bořkově zemřela starší žena

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace

Na ZŠ Skálova Turnov se budou připravovat k obraně státu

Ve středu 22. ledna se od 8.45 do 12.30 hodin na ZŠ Skálova, Turnov, Skálova 600, uskuteční projekt Ministerstva obrany na podporu vzdělávání Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Akci organizuje odbor komunikace MO ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany. Žáci se v rámci programu dozvědí informace o AČR, čeká je přednáška o zahraničních misích a v praktických ukázkách si vyzkouší, jak poskytovat první pomoc nebo co dělat při úniku chemických látek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky
Pod novou taktovkou opět bodový zisk pro turnovské volejbalisty
Finanční úřady rozšířily úřední hodiny pro podání daňového přiznání
Krkonošští starostové apelují ke změně návrhu stavebního zákona

Nejčtenější články

19.01.: Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT