Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

20.02.2012 10:33:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Poznámka: Nevíme, neznáme, zjistěte si sami

Netradičně včas jsem dorazil ve středu ráno na semilské nádraží. Pro příval sněhu se dalo čekat mírné zpoždění, zvláště u osobních vlaků, které na trati Pardubice - Liberec zastupují soupravy Regionova. Ty totiž mají se sněhem pro svou lehkost zjevné problémy a musí je často nahrazovat jejich motoroví předchůdci.

Čekám před nádražím a je mi trochu divné, kolik je tu dnes lidí, zřejmě nejel předchozí rychlík. Žádné hlášení ale nepřichází, takže trpělivě čekám dál. Po 20 minutách slyším od kolemstojících, že asi nepojede nic, proto se vydám pro aktuální informace do čekárny a zároveň výdejny jízdenek.

Dostat se k informacím je boj

„Chci se zeptat, kdy něco pojede do Turnova?" Nevím, odpovídá mi bezelstně prodavačka jízdenek, neboli pověřená osoba 24006, s modrobílou plackou na prsou: Děkujeme, že jezdíte s námi, ČD. „Jak to nevím, ptám se jestli to pojede za hodinu, dvě nebo až zítra?" Odpovědí je mi úsměv a další slovo: „Nevíme!"

Další cestující za zády mi po chvilce odpovídají, že se prý stalo něco na trati v Libštátě (již o dvě hodiny dříve). „Dobrá, ale kdy to přibližně pojede?," ptám se bezradně dál. Tentokrát už pověřená osoba 24006 mlčí a za zády se smějí školáci, kterým zpoždění až tolik nevadí. Úsměv na rtech jim ale zamrzne za chvíli. „Zpožděnky nevydáváme," má pro ně odpověď pověřená osoba. Snadnou omluvenku do školy tady zřejmě nezískají...

Pověřená osoba o novinky nejeví zájem

Můj známý Tomáš přichází po mě a chce vědět to samé co já před chvílí. Nenechá se ale odbít obligátním nevím a žádá číslo na informace. Dostane číslo z položeného letáku, sám zavolá a zjišťuje, že na trati se odstraňuje havárie a mohla by být uvolněna do jedné hodiny. Pověřené osobě 24006 proto sděluje, kam má zavolat, aby mohla cestujícím podávat informace. Ta odpoví jen pokrčením ramen.

U šesti židlí se v čekárně tísní 20 lidí a po 60 minutách od řádného odjezdu vlaku přichází první hlášení: Vlak bude mít 80 minut zpoždění. To se ovšem ukáže jako hodně optimistická varianta a nakonec jede až za dalších 30 minut, tedy necelé dvě hodiny zpoždění (u předchozího ranního rychlíku dokonce 160 minut). Mám vlaky rád a nepřestanu jimi jezdit, i když 10 havárií za poslední 2 měsíce už mi vážně přijde docela dost.

Vše je v lidech, vlaky za to nemůžou

Vše ovšem záleží na lidech, průvodčí ve zpožděném vlaku je milý a všem na přání vystaví lístečky o zpoždění. Mám vlaky opravdu rád a toleruju jim mírné zpoždění, i to, že mi někdy o fous ujedou, když jedou moc přesně, ale nerad čekám, když nevím proč a do kdy. Ještě dlouho mi proto bude v uších znít spojení: Nevím, zjistěte si to sami!

Související články:

Zážitek na vlastní kůži: Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

Ze Semil do Staré Paky za tři hodiny? Snadno a rychle

Sněhová kalamita a další nehoda zastavily středeční dopravu v Pojizeří

Sněhová kalamita a další nehody zastavily středeční dopravu v Pojizeří

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
Silnice z Turnova na hranici kraje prošla rekonstrukcí, většinu platila EU
Starostka města Semily ani v nouzovém stavu nezapomněla na tradici
Dům řemesel v Kryštofově údolí je ukázkou lidové architektury

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT