Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

19.09.2019 07:50:08 | Autor: Jana Čapková | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Letošní rok nám již od jara sliboval bohatou úrodu převážně hřibovitých hub. Již na naši minivýstavě v areálu chovatelů v květnu jsme měli opravdu široký záběr hub jak pozdně jarních, tak už i letních. V lese se již dali nalézt různé čechratky, kozáci, křemeňáci, hřiby kováři, koloději, hřiby dubové, hřiby smrkové, muchomůrky růžovky, plavé, tygrované a mnoho dalších houbiček.

Dále se nám počasí zvrtlo do horkých letních dní. Na našem území houbám asi vadil stálý teplý vítr, který neustále vysušoval les. Na okolních územích pršelo daleko více než na Lomnicku, a také třeba v Krkonoších a na Trutnovsku se houbaři dočkali opravdu velké úrody hub. I Český ráj a Novopacko vykazovaly krásné úlovky nejen hřibovitých hub. U nás na Lomnicku se ke konci prázdnin objevila hejna takzvaných babek - hřibů žlutomasých a místně se dali objevit křemeňáci, kozáci a hřiby. Byli jsme rádi, že po loňském obrovském suchu se nám v lese objevuje alespoň nějaká houbička.

Tak nastal čas na naši pravidelnou houbařskou výstavu, která se koná již o víkendu 21. a 22. září v lomnické Orlovně (ulice J. J. Fučíka).

Na naší výstavě uvidíte exempláře právě rostoucích hub v lesích našich, ale i v širším okolí. Seznámit se můžete i s tradičními likéry vyráběnými z hub. Dále je připravena fotoreportáž o houbaření v Chorvatsku. Také již máme v prodeji naše kalendáře nástěnné i kartičkové na rok 2020. V průběhu celé výstavy bude probíhat houbařská poradna.

Zatím nám počasí moc nenahrává, jsou nízké noční teploty a místy je v lesích hodně sucho. I přes to věříme, že se nám podaří nashromáždit velké množství druhů hub.

Jestliže i vy se chcete podílet na naší výstavě svými houbovými nálezy, budeme rádi, když houby přinesete v průběhu celé výstavy.

Těšíme se na vaši návštěvu

Za Houbařský spolek Lomnice n. Pop. Jana Čapková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava hub se koná opět v lomnické Orlovně
Mykologický klub Lomnice hodnotí výstavu a zve na kulinářskou soutěž
V lomnickém divadle rostly houby. Výstava lákala znalce i zvědavé děti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov přijímá žádosti o dotace na podporu sociální oblasti

Žádosti o podporu v sociální oblasti je možné podávat na Městském úřadě Turnov od 14. února do 28. února 2020 do 12.00.  Dotace se poskytuje k financování provozních nákladů (včetně osobních nákladů) souvisejících s poskytováním základních činností sociálních služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.

Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům. Jakmile se skiareály uzavřou, na sjezdovky vyjede obslužná technika a upravuje tratě pro další den. „Pokud se tedy lyžaři vydají na sjezdovku v takovou chvíli, hrozí střet například s rolbami. Mnohem větším nebezpečím však jsou lana, kterými jsou rolby na sjezdovkách často upoutány. Ta nejsou dobře viditelná a lyžař či snowboardista se může velice vážně při nárazu do takového poutacího lana zranit," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Připomněl, že k takové nehodě vyjeli členové HS i ve středu 26. února večer na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k nedisciplinovanosti lyžařů k takovým nehodám v uzavřených skiareálech už několikrát došlo. „Nebezpečí těžkých úrazů se pak samozřejmě zvýší, když lyžaři vyrazí po sjezdovce posíleni alkoholem. I takové případy nejsou výjimkou a často končí tragicky. Upozorňuji tedy všechny na bezpodmínečné dodržování všech pravidel bezpečného pohybu na sjezdových tratích, zejména Desatera FIS, které najdou na www.hscr.cz," doplnil náčelník Mašín.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od roku 2020 je očkování psa platné pouze s označením mikročipem
FOTO: V Levínské Olešnici vzpomínali na spisovatelku Boženu Šimkovou
Bytový dům v Granátové ulici v Turnově bude zateplen
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 28. února až 1. března
Jarní prázdniny v Křišťálovém údolí zvou do skláren i restaurací

Nejčtenější články

26.02.: V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
26.02.: Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
26.02.: Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT