Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

19.09.2019 07:50:08 | Autor: Jana Čapková | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Letošní rok nám již od jara sliboval bohatou úrodu převážně hřibovitých hub. Již na naši minivýstavě v areálu chovatelů v květnu jsme měli opravdu široký záběr hub jak pozdně jarních, tak už i letních. V lese se již dali nalézt různé čechratky, kozáci, křemeňáci, hřiby kováři, koloději, hřiby dubové, hřiby smrkové, muchomůrky růžovky, plavé, tygrované a mnoho dalších houbiček.

Dále se nám počasí zvrtlo do horkých letních dní. Na našem území houbám asi vadil stálý teplý vítr, který neustále vysušoval les. Na okolních územích pršelo daleko více než na Lomnicku, a také třeba v Krkonoších a na Trutnovsku se houbaři dočkali opravdu velké úrody hub. I Český ráj a Novopacko vykazovaly krásné úlovky nejen hřibovitých hub. U nás na Lomnicku se ke konci prázdnin objevila hejna takzvaných babek - hřibů žlutomasých a místně se dali objevit křemeňáci, kozáci a hřiby. Byli jsme rádi, že po loňském obrovském suchu se nám v lese objevuje alespoň nějaká houbička.

Tak nastal čas na naši pravidelnou houbařskou výstavu, která se koná již o víkendu 21. a 22. září v lomnické Orlovně (ulice J. J. Fučíka).

Na naší výstavě uvidíte exempláře právě rostoucích hub v lesích našich, ale i v širším okolí. Seznámit se můžete i s tradičními likéry vyráběnými z hub. Dále je připravena fotoreportáž o houbaření v Chorvatsku. Také již máme v prodeji naše kalendáře nástěnné i kartičkové na rok 2020. V průběhu celé výstavy bude probíhat houbařská poradna.

Zatím nám počasí moc nenahrává, jsou nízké noční teploty a místy je v lesích hodně sucho. I přes to věříme, že se nám podaří nashromáždit velké množství druhů hub.

Jestliže i vy se chcete podílet na naší výstavě svými houbovými nálezy, budeme rádi, když houby přinesete v průběhu celé výstavy.

Těšíme se na vaši návštěvu

Za Houbařský spolek Lomnice n. Pop. Jana Čapková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava hub se koná opět v lomnické Orlovně
Mykologický klub Lomnice hodnotí výstavu a zve na kulinářskou soutěž
V lomnickém divadle rostly houby. Výstava lákala znalce i zvědavé děti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT