Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

19.09.2019 07:50:08 | Autor: Jana Čapková | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pozvánka na výstavu hub v Lomnici nad Popelkou

Letošní rok nám již od jara sliboval bohatou úrodu převážně hřibovitých hub. Již na naši minivýstavě v areálu chovatelů v květnu jsme měli opravdu široký záběr hub jak pozdně jarních, tak už i letních. V lese se již dali nalézt různé čechratky, kozáci, křemeňáci, hřiby kováři, koloději, hřiby dubové, hřiby smrkové, muchomůrky růžovky, plavé, tygrované a mnoho dalších houbiček.

Dále se nám počasí zvrtlo do horkých letních dní. Na našem území houbám asi vadil stálý teplý vítr, který neustále vysušoval les. Na okolních územích pršelo daleko více než na Lomnicku, a také třeba v Krkonoších a na Trutnovsku se houbaři dočkali opravdu velké úrody hub. I Český ráj a Novopacko vykazovaly krásné úlovky nejen hřibovitých hub. U nás na Lomnicku se ke konci prázdnin objevila hejna takzvaných babek - hřibů žlutomasých a místně se dali objevit křemeňáci, kozáci a hřiby. Byli jsme rádi, že po loňském obrovském suchu se nám v lese objevuje alespoň nějaká houbička.

Tak nastal čas na naši pravidelnou houbařskou výstavu, která se koná již o víkendu 21. a 22. září v lomnické Orlovně (ulice J. J. Fučíka).

Na naší výstavě uvidíte exempláře právě rostoucích hub v lesích našich, ale i v širším okolí. Seznámit se můžete i s tradičními likéry vyráběnými z hub. Dále je připravena fotoreportáž o houbaření v Chorvatsku. Také již máme v prodeji naše kalendáře nástěnné i kartičkové na rok 2020. V průběhu celé výstavy bude probíhat houbařská poradna.

Zatím nám počasí moc nenahrává, jsou nízké noční teploty a místy je v lesích hodně sucho. I přes to věříme, že se nám podaří nashromáždit velké množství druhů hub.

Jestliže i vy se chcete podílet na naší výstavě svými houbovými nálezy, budeme rádi, když houby přinesete v průběhu celé výstavy.

Těšíme se na vaši návštěvu

Za Houbařský spolek Lomnice n. Pop. Jana Čapková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava hub se koná opět v lomnické Orlovně
Mykologický klub Lomnice hodnotí výstavu a zve na kulinářskou soutěž
V lomnickém divadle rostly houby. Výstava lákala znalce i zvědavé děti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT