Prago Union zahráli ve vrchlabském klubu

18.01.2017 19:53:39 | Autor: Gabriela Jakoubková | Rubrika: KULTURA | Obce: Vrchlabí

Prago Union zahráli ve vrchlabském klubu

Dvojice DJ Maro a Kato, dohromady tvořící Prago Union, potěšila v sobotu 14. ledna své příznivce ve vrchlabském klubu Music Bar Bowl. Po celou dobu vládla příjemná přátelská atmosféra. Muzikanti si před samotným koncertem zahráli se svými příznivci i stolní fotbal. Těsně před vystoupením jsem vyzpovídala Adama Svatoše alias Kata.

Setkáváme se na vašem koncertě ve Vrchlabí. Vystupujete tu poprvé?

Zdaleka ne. S Prago Union jsme tu počtvrté, konkrétně v tomto klubu potřetí. S bývalou partou jsme hrávali u Dr. Maxe.

Spojíte vaši v podstatě pracovní návštěvu i s nějakými sportovními aktivitami, když už nám napadlo tolik sněhu?

Bohužel na to není momentálně čas, ráno musím za miminem. Moje sportovní aktivity v současné době zahrnuje jen koulování a stolní fotbálek.

Koncert Prago Union ve Vrchlabí a rozhovor Kata s Gabrielou Jakoubkovou<br />Autor: Kateřina Richtrová Nyní jste raper. Jak se vyvíjel váš hudební vkus?

Podstata zůstala stejná, akorát čím více tomu rozumím, tím méně mě toho skutečně baví. Co se týče harmonie a atmosféry, kterou hudba vyzařuje, v tom se můj vkus příliš nezměnil. Rap je jenom hra s jazykem, a když ho člověk tvoří, cítí se podobně jako třeba malíř nebo sochař.

Poslechnete si třeba i úplně odlišnou tvorbu od té vaší?

Stoprocentně! Dokážu ocenit každou dobrou muziku. Je ale pravda, že podvědomě preferuji tu, která má houpavý lámaný beat.

V rapu je důležitý obsah, je převážně o tom, co chce skrze něj interpret sdělit. Zároveň v jednom ze svých textů zmiňujete, že běžně se z vás musí každé slovo páčit. Jak to s vámi tedy je?

V reálu moc sdílný nejsem. Nabízelo by se říci, že si to „vybiju" na pódiu, ale asi to tak úplně není. Spíš potřebuji nad věcmi přemýšlet a udělat si na ně názor, než je začnu prezentovat. Většinou tedy nejsem první, kdo debatuje. Vše, co řeknu, nejprve dvakrát zvážím.

Vaše texty tvoří různé slovní hříčky, dokážete si hrát se slovy. Jaké známky jste dostával z češtiny?

Slohy mi nikdy nedělaly problém, zapamatování letopočtů byl pro mě už tvrdší oříšek. Převážně jsem ale dostával jedničky. Dokonce si myslím, že češtinářka ze základky byla jedna z těch, kteří mě ve vývoji pozitivně ovlivnili. Lásku k jazyku jsem pociťoval sice odjakživa, ona ji ale ještě prohloubila.

Koncert Prago Union ve Vrchlabí a rozhovor Kata s Gabrielou Jakoubkovou Nabízí se otázka - čtete?

Mnohem méně, než by se mohlo zdát. Nemám na čtení dostatek času a tak když se k němu dostanu, upřednostňuji literaturu faktu před beletrií. Rád z četby čerpám nové informace.

Poskytnul jste už několik rozhovorů, zodpověděl mnoho otázek. Je přesto nějaké téma, na které se vás ještě nikdo předtím nezeptal, ale vy byste se o něm rád rozpovídal?

Takových témat je spousta, neustále se nad něčím zamýšlím. Tato otázka zavání dvouhodinovým povídáním, takže je riskantní na ní odpovídat, protože mám za chvilku hrát.

Tak mi na závěr prozraďte něco, co o vás ví jen málokdo.

Nerad chodím na záchod.

Proč?

Je to ztráta času.

Prostředí v Music Bar Bowl je pro podobné akce jako stvořené. Příští týden si tu můžete poslechnout vystoupení herce a zpěváka Jiřího Schmitzera.

FOTO: Gabriela Jakoubková pokřtila svou druhou knihu rozhovorů

Další rozhovory s osobnostmi čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností

Palackého ulice v Turnově se připravuje na úplnou uzavírku

Úplná uzavírka bude v termínu od 19. do 23. 9. 2018. Přes ulici Palackého v Turnově nebude fungovat napojení do ulic Trávnice ani Krajířova, jako tomu je doposud. Po dobu úplné uzavírky bude přístup do této lokality realizován obousměrně ulicí Jiráskova. Od 19. do 21. 9. 2018 bude přístup na autobusové nádraží zajištěn ze strany od mostu přes Jizeru a bude řízen světelnou signalizací střídavě v jednom pruhu. Ve dnech 22. a 23. 9. 2018 přístup na autobusové nádraží nebude možný! Více informací a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Běh přes Desenské kopce 2018
I.A třída: Lomničtí zvítězili v Horní Branné díky gólu v 90. minutě
Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV
Florbalisté i florbalistky TJ Turnov na úvod sezony vyhrávají
V Turnově se hraje volejbalový pohár žen

Nejčtenější články

16.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
16.09.: Hrající trenér Petřík zajistil Přepeřím tři body
17.09.: Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT